MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

W Karpaczu szukano omnibusów

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 3 listopada 2013, 8:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 listopada 2013, 7:11
Autor: Org
Fot. Organizator
Znany filozof grecki Heraklit powiedział: Nie wystarczy dużo wiedzieć, aby być mądrym. Prawdziwość tej tezy sprawdzali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w dniach 29 i 30 października podczas Międzyszkolnego Konkursu „Supermózg”.

Organizatorem był Zespół Szkół w Karpaczu. Konkurs przygotowały bibliotekarki: Agnieszka Kulczycka i Beata Osadca z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zebranych powitała dyrektor Maria Supeł, życząc uczestnikom powodzenia.

Przewodniczącą komisji konkursowej została dyrektor Biblioteki Miejskiej w Karpaczu Iwona Frytz. Zaproszono również dyrektor BZ WBK Oddział w Karpaczu Agatę Bartosiewicz.

Uczestnicy musieli wykonać szereg zadań praktycznych i teoretycznych z przedmiotów edukacyjnych, wiedzy o dziejach książki i pisma, wykazać się znajomością związków frazeologicznych oraz wiedzy z lektur. Nie zabrakło również pytań z muzyki, sztuki, a także łamigłówek matematycznych.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Miłkowie, a w kategorii gimnazjów - Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. Konkurs pozwolił usystematyzować uczniom wiadomości i zintegrować się z rówieśnikami z innych szkół.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Policjanci też pomagali

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Kazimierz 3-11-2013 8:58
Są już lepsze auta niż omnibusy do przewozu uczniów. Nie szukajcie też osinobusów. Już ich nie produkują. Te żółte też nie są zbyt piękne. Uczniowie zasługują na lepsze pojazdy.
arturek 3-11-2013 12:30
@Kaziu "Omnibus - człowiek wszystkowiedzący, specjalista z każdej dziedziny wiedzy (również ironicznie)"
~ed 3-11-2013 14:01
@arturek - ciekawe czy te gimbusy poza wiedzą rozumieją także ironię?
~AnonimGall 3-11-2013 14:33
Tu już jeden taki megaironista był...w swoim irinizowaniu zaszedł tak daleko, że już nie mógł się odnaleźć i klął bez opamiętania... czyżby kolejne wcielenie??? :)
~czytający 3-11-2013 17:09
Kiedyś, takiego omnibusa zapalało się strzałem z bata i ruszał z kopyta . Później , czyli bliżej naszych czasów nazwano go autobusem ,a mądrali nazywano głupio-mądrymi (również ironicznie). Teraz nazywa się ich omnibusami. Nie dziwi to nikogo ,że świat staje na głowie ? A gdzie podziali się geniusze ?
~abc 3-11-2013 17:30
To taka miejska biblioteka / z 2 osobowym personelem- w tym dyrektor/ potrzebuje aż stanowiska dyrektora.Bogaty ten Karpacz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Coraz więcej w mieście stojaków dla rowerów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
776
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%