MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Karpaczu rozdają pieniądze na projekty rozwijające miasto

Wiadomości: KARPACZ
Wtorek, 25 stycznia 2011, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: Agrafka
Od wczoraj trwają już konsultacje projektu programu współpracy Karpacza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie kurortu pod Śnieżką.

Burmistrz Karpacza informuje o rozpoczęciu konsultacji rocznego projektu programu współpracy miasta Karpacza z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2011.

Uczestnikami mogą być organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Na rozwój kultury i sztuki, w tym twórczości artystycznej oraz organizowania przedsięwzięć artystycznych wzbogacających ofertę Karpacza w zakresie: kultywowania lokalnej tradycji, organizowania okazjonalnych imprez plenerowych, organizowania koncertów, występów artystycznych, spektakli, festiwali, konkursów, wystaw, dyskusji, prelekcji, przeznaczono 25 tysięcy złotych.

W celu upowszechniania kultury fizycznej w Karpaczu poprzez: organizację pozalekcyjnych zajęć sportowych, szkolenie sportowe dzieci i młodzieży, organizowanie zawodów i imprez sportowych, organizowanie obozów rekreacyjno – sportowych władze Karpacza przeznaczyły 50 tysięcy złotych.

15 tysięcy złotych zostanie przyznane na działania z zakresu pomocy społecznej poprzez: prowadzenia świetlic, klubów środowiskowych dla dzieci, młodzieży, osób starszych oraz osób niepełnosprawnych, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz promocja i organizacja wolontariatu.

Na działania z zakresu ratownictwa i ochrony ludności poprzez: działalność ratowniczą w górach, zapobieganie wypadkom w górach, ochronę środowiska górskiego, edukację przeciwpożarową przeznaczone została kwota 6 tysięcy złotych.

Konsultacje będą trwać od 18 stycznia do 7 lutego. Wszelkie uwagi i wnioski można zgłaszać w formie pisemnej na adres Urzędu Miejskiego w Karpaczu, który znajduje się przy ulicy Konstytucji 3 Maja 54, 58-540 Karpacz lub za pomocą poczty elektronicznej: elustyk@karpacz.eu do dnia 07.02.2011 r., decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Wybory: Zwycięstwo PiS

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~WM69 25-01-2011 10:00
A w Jeleniej Górze jak zwykle po cichutku (gdzieś na stronach BIP-u lub na tablicy urzędu), pieniądze zostaną rozdysponowane do zaprzyjaźnionych organizacji - tu nigdy nie będzie jawności.
~bo tu 25-01-2011 16:41
JEST WSZYSTKO PO ZNAJOMOSCI,CI...INACZEJ NIE MA...DAKA LOKALNA DEMOKRACJA,PANIE.
~mama_chomika 25-01-2011 22:09
Co to znaczy \" Od wczoraj trwają JUŻ konsultacje\" programu wspólpracy na rok 2011? Ten program, zgodnie z ustawą, powinien być uchwalony do końca listopada 2010 r! Jest obligatoryjny i nikt nikomu łaski nie robi. I co to znaczy - rozdają pieniądze? A może trzeba po nie wystartować w konkursach ofert? Pani autorka tekstu niech się lepiej douczy, zanim zacznie utrwalać stereotypy o dawaniu czegoś organizacjom pozarządowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy sądzie

Przetarg rozstrzygnięty

Stop marginalizacji średnich miast

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Była gala z nagrodami

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
697
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%