MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

W Karpaczu podsumowali sezon

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 16 kwietnia 2016, 8:50
Aktualizacja: Niedziela, 17 kwietnia 2016, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas uroczystej gali podsumowano wczoraj (15.04) sezon 2015/2016 młodych sportowców reprezentujących Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu. Gala sportu była okazją do kolejnych podziękowań mistrzom świata do lat 23 w saneczkarstwie, jak innym młodych sportowcom, osiągającym dobre wyniki w swoich dyscyplinach.

Wszyscy sportowcy ZSP Karpacz oraz ich trenerzy zostali tego dnia uhonorowani. Na czele byli młodzieżowi mistrzowie świata w saneczkarstwie. - Jestem z tego bardzo dumny. Cieszy mnie również to, że rozwijamy inne dyscypliny, jak piłka ręczna, biegi narciarskie. Mamy duże plany związane z rozbudową stoku Euro po to, abyśmy mogli wrócić do świetnych tradycji narciarstwa alpejskiego. We wrześniu ruszamy z akademią siatkówki – powiedział burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Sukces Wojtka Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego przywraca dyskusję o budowie toru lodowego z prawdziwego zdarzenia, którego w Polsce brakuje (krajowe mistrzostwa rozgrywane są na Łotwie w Siguldzie). Czy ta inwestycja również jest w najbliższych planach miasta pod Śnieżką? - To jest cały czas moje olbrzymie marzenie, natomiast ogranicza nas jedna rzecz – pieniądze, ale po to jestem burmistrzem, żeby m.in. o te pieniądze zabiegać – odpowiedział włodarz Karpacza.

Nagrody sportowcom i trenerom wręczali m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego: Jerzy Więcławski oraz jedna z legend polskiej koszykówki Maciej Zieliński. Kolejna gala wieńcząca sezon sportów zimowych odbyła się na zakończenie kadencji dyrektorki ZSP w Karpaczu, Bogusławy Kozłowskiej. Był to kolejny rok sukcesów. - Przygotowując się do konkursu na drugą kadencję przyglądałam się koncepcji, którą napisałam 5 lat temu. Z ogromną przyjemnością odhaczałam wszystko to, co zrealizowałam. To tylko dlatego, że zostałam tak dobrze przyjęta przez radę pedagogiczną i pracowników, bo często moje pomysły są rewolucyjne, a oni to wszystko przyjmują i realizują razem ze mną – powiedziała dyrektorka ZSP w Karpaczu. - Ogromne sukcesy mają narciarze, ale oni mają Polanę Jakuszycką, natomiast doczekać się mistrzostwa świata w kraju, gdzie nie ma w ogóle toru saneczkowego to jest sukces. W drugiej kadencji, jeżeli wygram konkurs, chcę przeznaczyć siły na promocję budowy toru saneczkowego – dodała Bogusława Kozłowska.

Nowa sekcja w ZSP wiązała się z decyzjami ze strony samych zawodniczek, które przyjechały do tej szkoły z Legnicy, Kobierzyc czy Jeleniej Góry. - Nie żałuję tej decyzji. Na początku zastanawiałam się, ale gdybym teraz jeszcze raz miała podejmować decyzję, podjęłabym taką samą – powiedziała Agata Skowrońska, szczypiornistka KPR Jelenia Góra/ SMS Karpacz, która wraz z koleżankami z drużyny zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii juniorek młodszych i wkrótce powalczy o awans do półfinałów mistrzostw Polski. - Zachęcam do wyboru tej szkoły. Nauczyciele są bardzo mili, podchodzą do nas jak do sportowców – dodała jeleniogórzanka.

Czy sukcesy w nowej dyscyplinie w mieście pod Śnieżką (piłki ręcznej) mogą w przyszłości skutkować budową drużyny seniorek? - Jak najbardziej. To jest kwestia tego, ile pieniędzy trzeba na to przeznaczyć. Np. prowadzenie piłki siatkowej w Orlen Lidze to jest budżet 1,5 mln zł., więc to nie są takie pieniądze, których nie można uzyskać – stwierdził Radosław Jęcek.

Ogłoszenia

Czytaj również

40 lat pracy S. Firszta

Odkrycia w kościele

Rok Anioła?

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Kuraś 16-04-2016 13:20
Dobrz że kadencja kończy się za niecałe 3 lata bo Jęcek wybudował by w Karpaczu tor formuły,zapominając o tradycjach Karpacza
~Rysio-Miecio-Grzesio 16-04-2016 14:53
Chłopaku, jeśli sanki to nie tradycja KARPACZA, to w tym wieku braków edukacyjnych już nie nadrobisz.
~Filuś 16-04-2016 21:58
Sanki były modne 30-40 lat temu. Trzeba iść do przodu a nie trwać w średniowieczu karpackiego sportu. Nawet tor nic tu nie zmieni, chyba że ktoś chce miasto z torbami puścić.
~Trener 16-04-2016 23:21
Panie Burmistrzu Jęcek naszą tradycją w Polsce są sporty zimowe i skup się Pan na tym, a nie rozdrabniaj się na drobne. Czekamy na tor saneczkowy na taki jaki zasłużyliśmy przez dziesiątki lat pracy wielu trenerów i sportowców, zaczynasz Pan i Pani Dyrektor bawić się w jakieś piłki ręczne i siatkówki nie tędy droga. Pani Kozłowska może warto znaleźć nowego dyrektora tej szkoły, który zadba o kształcenie polskich saneczkarzy czy bobsleistów?
~do trenera 17-04-2016 4:37
a w czy ci przeszkadza piłka ręczna lub siatkówka, w grach zespołowych więcej młodzieży jest zaangażowanych i bardziej widowiskowa niż saneczkarstwo. Na dzień dzisiejszy popularność gier zespołowych nie równa się z saneczkarstwem. W każdej dyscyplinie jest swoja historia.
~ 17-04-2016 7:07
Walić tą piłkę w każdej postaci, dość tego kopania, są bardziej ambitne i ciekawsze sporty, a w szczególności te zimowe!
~ 17-04-2016 11:21
a co się działo za czasów poprzedniego włodarza.........nic- najlepiej ponarzekać. Bardzo dobrze że Pan Jęcek wygrał wybory, napewno Karpacz będzie się rozwijał.
~Sergiuszjg 17-04-2016 11:44
Hej nerwusy co narzekacie wyżej. Tor saneczkowy nie powstanie bo to koszt ok 50 mln euro nie mówię o późniejszym koszcie utrzymania. A to sport elitarny i mało popularny. A piłka nożna tak, chociaż sam nie wiem czemu kiedy oglądam tą kopaninę. Byle jaki kopacz w naszej lidze zarabia po kilkadziesiąt tys.miesięcznie. Nieporozumienie.
~ixi 17-04-2016 12:34
Sporty zimowe bez zimy ciekawa filozofia granicząca z heroizmem w XXI wieku
~===== 17-04-2016 13:48
za tamtego był porządek i budowy ,ten tylko zajmuje sie sportem iniczym innym ,jeszcze trochę i karpacz padnie
~PL 17-04-2016 14:58
A ktoś mi powie poco tyle supermarketów w Karpaczu ,
~jelenia 18-04-2016 20:16
a poco w Jeleniej tyle galerii i biedronek nie mówiąc o reszcie
~kibic 19-04-2016 8:30
Ludzie czy wy zastanawiacie się jak ranicie młodych ambitnych sportowców !!!!!! takimi głupimi wpisami ?? ci młodzi ludzie poświęcają swój czas ,cieszą się z każdego sukcesu a wy siedząc du....pą przed komputerem kilkoma wpisami wszystko niszczycie zastanówcie się !!!!!!!! Ci młodzi ludzie nie siedzą pod sklepem i nie pija piwa chcą coś w życiu osiągnąć . Więc zastanówcie się zanim coś napiszecie !!!!!
~skoczek 23-04-2016 22:59
Nikt nie czuje się zraniony. Tylko, że sukces sukcesowi nie równy. Niektóre sporty są mało konkurencyjne i nie trzeba talentu żeby zostać mistrzem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Pustostan po premierze

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstaje dom pielgrzyma

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
182
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
9%