MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

W Karkonosze bajki noszę. Oko w oko z Neptunem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 31 marca 2011, 8:14
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 18:59
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj w Akademii Happy Kids w ramach projektu wydawnictwa AD REM „W Karkonosze bajki noszę”, dzieci z jeleniogórskich przedszkoli spotkały się z władcą mórz i oceanów.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja regionalna najmłodszych, aby dzieci poszerzały wiedzę na temat okolicy, w której mieszkają i by miały świadomość bogactwa kulturowego, jakie drzemie w Jeleniej Górze i okolicach.
– Spotykamy się na drugim podsumowaniu projektu „W Karkonosze bajki nosze” które dziś odbyło się pod hasłem „Spotkanie z Neptunem”. Dzieci przygotowały prace plastyczne tematyką związane z Jelenią Górą, różną techniką m.in. prezentują rysunki połączone z plasteliną, rysowane węglem figurki z plasteliny, czy też z gliny. Dzięki tej akcji mamy nadzieję, że dzieci wyrosną na regionalnych patriotów – powiedziała Katarzyna Jończyk z wydawnictwa AD REM.

W projekcie biorą dzieci z 14 jeleniogórskich przedszkoli. Wczoraj najpierw spędziły pół godziny w sali zabaw z wieloma atrakcjami, aby następnie udać się na wystawę prac i wspólnie śpiewać piosenki z Honoratą Magdeczko-Capote, aktorką Teatru Maska. Były także wiersze. Pojawiły się również pytania dotyczące samego Neptuna, którego rzeźba w Rynku jest jednym z symboli Jeleniej Góry. W następnym miesiącu dzieci zapoznają się z bajką „Spacerkiem przez miasto”.

- Jestem zadowolona z tego projektu, dzieci są bardzo nim zainteresowane, chętnie biorą udział we wszystkich spotkaniach. W marcu wykonane zostały rzeźby z gliny m.in. krasnala i Liczyrzepy. Również rodzice biorą udział w projekcie i wraz z dziećmi ułożyli wiersze i piosenki o Jeleniej Górze. Dzieci zapoznały się z regionalnymi ciekawostkami, z legendą o powstaniu naszego miasta – powiedziała Małgorzata Leoniec, wychowawca w grupach 3, z Przedszkola Zaczarowany Parasol.

Pozyskane dziś wiadomości z pewnością przydadzą się przedszkolakom trzeciego czerwca, kiedy to w hali sportowej przy ulicy Złotniczej zostanie zorganizowana Olimpiada Wiedzy Regionalnej dla uczestników projektu, w którym udział biorą niemal wszystkie przedszkola jeleniogórskie. Patronem honorowym projektu jest Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, zaś medialnym – tygodnik i portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 31-03-2011 10:02
.. w bajce często jest ukryta prawda ! - "Jelenia Góra to moje miasto".które ukradli nasi rodzice".. patrz.powyższy art.
~matka-polka 31-03-2011 15:20
grunt to dobra reklama kiepskiego przedszkola...
~galla 31-03-2011 16:16
widze ze pipi uklada nowa historie, dla dzieci, ciekaweee
Piipi Jelonkowa 31-03-2011 18:21
..do - [~Galla] .. cóz ! .. nie wierzę w czerwonego jelenia,ale w .. tego brązowego,który trzyma (jeszcze) w pysku liść koniczyny ..lub żołędzia ! ~Wiesz ? ..koniczyna była symbolem szczęsliwej krainy za czasów Habsburgów,a żołędzie za czasów panowania Prus ..to symbol odwagi i męstwa !~Galla . .. mamy obecnie "czerwonego jelenia" .. z jakimi symbolami i dlaczego zmienieniono zwierzakowi ..kolor ?
Piipi Jelonkowa 31-03-2011 18:39
~C.d ..zobacz te zdjęcia ! ~Dzieci są ..śliczne,bo nie jeszcze nie znają prawdy !
~ 31-03-2011 19:05
Piipi czy ty dzisiaj coś wąchałaś?
~do matka - p 31-03-2011 21:27
masz na myśli 'Heppy Kids", "czy zaczarowany parasol"?
Piipi Jelonkowa 31-03-2011 23:55
..do - [~Autora postu z godz.19:05 ..] .. a wywąchałam ! .. bo Neptun jest bogiem i co teraz dzieci powiedzą księdzu na lekcji religii ?
~do matki pol 1-04-2011 6:40
masz całkowitą rację, bardzo kiepskie przedszkole pod każdym względem ale się reklamują wszędzie
~ 1-04-2011 17:22
może ktoś jaśniej napisze o którym przedszkolu myśli ,atak naprawdę to z ciebie jest kiepska matka- polka skoro tak wiele wiesz na temat tego złego przedszkola i nadal je tam prowadzasz.
~też matka 2-04-2011 13:08
Do ~matka-polka. Na niektórych rodziców to można liczyć tylko wtedy kiedy ukryci za anonimowym wpisem mogą krytykować i narzekać a jeśli trzeba pomóc w trudnej pracy nauczyciela to wtedy są niewidoczni.
~ 5-04-2012 22:20
kiepskie to jest mało powiedziane, gdyby nie to że jest to niepubliczne przedszkole i nie ma nad sobą kontroli Kuratorium Oświaty to juz dawno by nie istniało , w ciągu roku mają 100 % rotację personelu i niedouczone pomocnice awansują na przedszolanki.Wszystko na pokaz dziecko tam się nie liczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Pożegnanie starszaków

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
615
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%