MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

W jubileusz kurortu – uznanie dla mieszkańców

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Wtorek, 16 listopada 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:21
Autor: Accipiter
Fot. Archiwum
Kolejnym akcentem obchodów 50. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Szklarską Porębę jest prezentowana wystawa fotografii „Ludzie stąd” w hotelu „Bornit”, na której uchwycono około 300 szklarskoporebian – uczestników wrześniowej akcji „Zbiorowa fotografia mieszkańców”.

Podczas wernisażu wystawy burmistrz Arkadiusz Wichniak i przewodniczący rady Grzegorz Sokoliński uroczyście wręczyli dyplomy uznania i upominki mieszkańcom, którzy wykazali się działalnością na rzecz miasta w określonych pięciu kategoriach: krzewienie kultury fizycznej i sportu, działalność kulturalna, kreowanie pozytywnego wizerunku miasta, praca oświatowa i wychowanie oraz działalność społeczna. Wyróżnienia przyznano także urodzonym 50 lat temu mieszkańcom, którzy nieprzerwanie są związani ze Szklarską Porębą.

Z okazji jubileuszu Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie przygotował wielki tort z nadrukiem zbiorowej fotografii mieszkańców. Uczestnicy imprezy mogli wpisać się do pamiątkowej księgi.

Uroczystość uświetniły występy chóru „Porębianie”, kabaretu „The Best OFF” oraz Teatru Naszego z Michałowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 16-11-2010 11:16
Oby więcej takich imprez, które cieszą sie dużym zainteresowaniem. Wystawa piękna i wzruszająca, wróciłem wspomnieniami do lat mojej młodości. Oglądają fotografie i starsi, którzy wracają tu do wspomnień z lat dziecinnych i młodzi, często ze zdziwieniem odkrywający nieznaną sobie przeszłość Szklarskiej Poręby. To miejsce jest magiczne. Jako napływowy mieszkaniec Szklarskiej Poręby bardzo mocno interesuję się jej historią.
~Piechowice 16-11-2010 16:57
http://www.youtube.com/watch?v=oZaL7u-3Iss
~Do ~ 16-11-2010 20:46
~Piechowice; Szczyt próżnego zachowania polityków samorządowych...Stanisław Ejnik - Kandydat na stanowisko Burmistrza Piechowic??? Ktoś z komentujących znalazł sobie miejsce na przedwyborczą kampanię reklamową.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ktoś znów zastawił cały chodnik

Ławki do remontu

Nie ma rady na wandali?

Jest kapliczka św. Anny

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
656
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%