MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

W jeleniogórskim PSL–u trwa „drzemka”?

Wiadomości: Region
Piątek, 27 marca 2015, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Przed wyborami samorządowymi w lokalnych strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego toczyła się zaciekła walka o władzę, w wyniku której dotychczasowy szef miejskiego koła Roman Kuty został odsunięty i startował bez powodzenia z komitetu „Aktywna Polska”. Po wyborach miały zapaść ostateczne decyzje, ale minęły cztery miesiące, a decyzji wciąż brak...

Nic się nie zmieniło, nie ma orzeczenia Głównego Sądu Koleżeńskiego PSL – poinformował nas Roman Kuty, którego zapytaliśmy, czy zapadły już wiążące decyzje. Z kolei na decyzję niższego szczebla (Prezydium Zarządu Wojewódzkiego) czekają działacze nowych władz klubu w Jeleniej Górze:
- Sprawa p. Romana Kutego znajduje się obecnie w gestii Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL we Wrocławiu. Zgodnie z obietnicami kierownictwa ZW powinna być zakończona w ciągu najbliższych dni. Członkowie jeleniogórskiej organizacji Stronnictwa z niecierpliwością oczekują na jej ostateczne rozwiązanie – czytamy w komunikacie zarządu miejskiego PSL z 10 marca br. Jak się okazuje, sprawa nadal nie jest rozwiązana, a Roman Kuty na pytanie, czy nadal chce działać w PSL-u, czy może stracił wiarę w tę partię odmówił odpowiedzi.

Przy okazji postanowiliśmy zapytać władze miejskie „Ludowców” o współpracę z ich nowym posłem Henrykiem Kmiecikiem, który wstąpił w szeregi partii po odejściu z Twojego Ruchu:
Zarząd Miejski PSL w Jeleniej Górze wyraża zadowolenie, że Polskie Stronnictwo Ludowe przyciąga coraz więcej zwolenników. Właśnie podczas posiedzenia w dniu 7 marca br. przyjęliśmy siedmiu nowych członków – mieszkańców Jeleniej Góry. Miło jest nam również, że do Stronnictwa przeszedł poseł Henryk Kmiecik. Jesteśmy zdania, że właśnie w naszej partii znajdzie miejsce dla realizacji swoich ambitnych pomysłów. Organizacja miejska PSL w Jeleniej Górze jest gotowa do jak najdalej idącego wsparcia dla realizacji jego inicjatyw. Sprawa lokalizacji biura p. Henryka Kmiecika pozostaje otwarta (dotychczas znajdowało się przy ul. Długiej – red.).

Czy w związku z politycznym transferem parlamentarzysta z Lubawki ma zapewnioną „jedynkę” w wyborach do Sejmu? - Miejsce kogokolwiek - w tym p. Henryka Kmiecika - na liście w wyborach parlamentarnych 2015 będzie zależało wyłącznie od decyzji Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej PSL – odpowiedział Wojciech Smoliński.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że nie przewiduje się wizyty w Jeleniej Górze Adama Jarubasa, który jest kandydatem PSL na prezydenta RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Trwają porządki w Mysłakowicach

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Smolorz 27-03-2015 20:28
A kim jest Wojciech Smoliński, aby zabierał głos w tej sprawie i sprawie PSL Jelenia Góra? Wojciech nowy Wice Prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, służy narodowi dzielnie jak jego ojciec Adam tylko, że bardziej hojnie wynagradzany - może redakcja zapyta się jak synek trafił na tak intratne stanowisko? Przypadek czy czar urody. A Pan Roman Kuty jest kuty na cztery nogi i da sobie radę bez polityki i Smolińskich. Pomaga wielu ludziom bezinteresownie.
~yoker 27-03-2015 22:01
Jak sprawa jest obecnie w gestii zarządu we Wrocławiu, to można spodziewać się tylko przekrętów. Wystarczy przypomnieć, jakie jeszcze niedawno były patologie w jeleniogórskim PO, gdy Wrocław zaczął wpychać swoje paluchy w roszady personalne w naszym mieście.
~Yoker* 28-03-2015 8:16
Smolinskich wszyscy co mieli poznać to już poznali a kto jeszcze do tego nie zrozumiał napewno bedzie miał okazję. Uczeń przerósł mistrza, ale to i tak nie koniec ich działalności.
~trendy 3-04-2015 8:58
Stronnictwo obrotowe czyli PSL siła odsrodkowa wyleci z koła polityki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Rzeźby dla Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
929
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%