MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

W Jeleniej Górze zmierzą się najlepsi

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 marca 2013, 13:50
Aktualizacja: Piątek, 15 marca 2013, 13:11
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Za niespełna dwa miesiące Jelenia Górą zawładną najlepsi kolarze górscy w kraju. W sercu Karkonoszy odbędą się Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2013.

Tegoroczne Akademickiego Związku Sportowego będą wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze rywalizacja odbędzie się po raz pierwszy w Jeleniej Górze - na niezwykle widowiskowej i trudnej rundzie autorstwa Mai Włoszczowskiej. Po drugie na imprezie zostanie oficjalnie podana data przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym, których gospodarzem jest również Jelenia Góra. Organizatorzy imprezy rozpoczną tym samym promocję tej wielkiej, międzynarodowej imprezy, w której weźmie udział blisko 200 zawodników z całego świata. O wyjątkowości imprezy świadczy również fakt, że na trasie mistrzostw, po rozegraniu w sobotę wyścigu na czas odbędzie się dodatkowy wyścig dla wszystkich chętnych (kat. U-23 i Elita), oprócz zawodników zgłoszonych do AMP.

- Zapraszamy do sprawdzenia się na tej ciekawej trasie trenerów, przedstawicieli sponsorów, mediów i oczywiście mieszkańców Jeleniej Góry i okolic - mówi Grzegorz Miedziński organizator imprezy.

Tradycyjnie już mistrzostwa rozpoczną się w piątek - weryfikacją zawodników i oficjalnym treningiem (Hotel Mercure). W sobotę 11 maja odbędzie się wyścig indywidualny na czas kobiet oraz mężczyzn. Oprócz klasyfikacji w jeździe indywidualnej na czas, wyścig ten określi kolejność na starcie wyścigu głównego ze startu wspólnego, który rozegrany zostanie w niedzielę 12 maja. To podczas niego poznamy drużynowych i indywidualnych Akademickich Mistrzów Polski w XCO 2013. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez: Shimano, Uvex, Enervit, BCM, Nikwax, Bike Care, Hi-Tec, Freixenet, Diagnostix, Zator.

Organizatorem imprezy jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze, który odpowiada również za cykl AZS MTB CUP. Szczegóły na www.amp-mtb.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Doczekają się ronda

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~tubi 14-03-2013 20:17
Co jak co ale Akademickie MP to III liga i napisac najlepsi górale to zdeka sciema...to tak jak uniwersjada z multimedalista Kruczkiem a w zawodach normlanych był zerem
~do tubi 15-03-2013 7:09
Zerem trzeba być, aby napisać coś takiego jak ty!!! Kolarzy określasz mianem trzeciej ligi.., a sam pewnie na metę wyścigu (jeśli wogle byś dotarł) to zawitałbyś jakieś dwie godziny po ostatnim zawodniku, co do Kruczka.., ty pewnie po trzy metrowym skoku na nartach trzy miesiące byś gips nosił... Jeśli twierdzisz, że Oni są tak słabi, to pomyśł jakim leszczem ty jesteś... Pozdrawiam.
~KGB 15-03-2013 10:20
Fajna fota!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sankami w memoriale Warzyboka

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
683
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%