MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Jeleniej Górze wybiła „Złota godzina”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 maja 2012, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: Angela
Pokaz działań ratowniczych podczas pozorowanego wypadku drogowego na placu Ratuszowym oraz wykłady teoretyczne w Jeleniogórskim Centrum Kultury – z takich elementów składała się II konferencja z zakresu ratownictwa zintegrowanego „Złota godzina”, która odbyła się w mieniony weekend w Jeleniej Górze.

Pierwszą część konferencji stanowiły wykłady dotyczące między innymi organizacji ratownictwa w Polsce, zagrożeń epidemiologicznych w ratownictwie, zagadnień prawnych i informacji dotyczących systemów komunikacji kryzysowej. Wykłady prowadzone były przez lekarzy oraz pracowników SP ZOZ oraz wykładowców Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

W drugiej części uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokaz działań ratowniczych podczas pozorowanego wypadku drogowego. Strażacy ratowali człowieka zakleszczonego w aucie.

W konferencji udział wzięło około 200 osób, w tym: przedstawiciele policji, komendanci i strażnicy miejscy z Jeleniej Góry, funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, ratownicy z pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i pracownicy SP ZOZ Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze, a także pielęgniarki. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał certyfikat.

Patronem honorowym konferencji był Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszt za znęcanie się nad dziećmi

Apel do parlamentarzystów

Rusza remont dachu GOK–u

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 22-05-2012 19:18
Gdzie zdjęcia??
~1478/8 23-05-2012 7:33
A już myślałem że są nowe miejsca pracy a tu nic dalej żenada
~eloo 23-05-2012 8:42
No tak, jak zwykle ... o tym co "będzie" siędziało w Jelonce, dowiadujem się po fakcie... STANDARD.Albo brak atrakcji, albo słaba a właściwie żadna informacja o nadchodzącym wydażeniu... To miasto umiera coraz szybciej...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ślubowały pierwszaki

Inwestycja w zieleń

Święto województwa  

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
380
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%