MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Jeleniej Górze trwa kongres ratowników medycznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 marca 2019, 12:27
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2019, 6:47
Autor: UM Jelenia Góra
Od dzisiaj (20.03) do soboty trwa w Jeleniej Górze VII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej – 28. Zimowa Konferencja Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii. Organizatorem przedsięwzięcia i przewodniczącym komitetu jest wybitny specjalista w tej branży, prof. Juliusz Jakubaszko.
Mamy ogromną satysfakcję, jako samorząd, że organizatorzy Kongresu wybrali Jelenią Górę jako miejsce jego przeprowadzenia – powiedział prezydent miasta, Jerzy Łużniak. – Kongres jest jednym z najpoważniejszych medycznych zgromadzeń w tej dziedzinie, a region jeleniogórski wymaga wyjątkowych działań medycznych ze względu na rosnącą gamę przedsięwzięć – turystycznych i sportowych – które powinny zyskać optymalną „osłonę medyczną”, bo sporo ekstremalnych dyscyplin, poszukiwanych przez młodych ludzi jest dużą atrakcją, ale też niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

W programie Kongresu przewidziano m.in. zajęcia warsztatowe, wysokospecjalizowane (np. „Proceduralne USG – dostęp naczyniowy – w praktyce SOR”, „Mechaniczna kompresja klatki piersiowej i monitorowanie funkcji życiowych”, „Wspomaganie wentylacji w praktyce medycyny ratunkowej” i in.) Nazwy zajęć brzmią – trzeba przyznać – okropnie, niemniej z punktu widzenia medycyny ważna jest precyzja szkoleń i działań, a nie delikatność w nomenklaturze.

Będą także sesje plenarne, z kilkunastoma arcyciekawymi tematami, w tym „Wartość medycyny ratunkowej w nowoczesnej ochronie zdrowia”, prowadzonym przez Terrence Mulligana, „Kto powinien kierować leczeniem ratunkowym i kształceniem rezydentów” – Lisy Moreno-Walton, czy „Aspekty społeczne modyfikujące wymagania europejskie wobec medycyny ratunkowej” – Luisa Garcia-Castrillo.

Wykorzystamy ten Kongres do promowania miasta w świecie medycznym – powiedział J. Łużniak. – To specyficzna grupa wyjątkowych specjalistów i ich opinia w ich środowiskach o atrakcjach Jeleniej Góry i regionu będzie z pewnością dobrze odbierana.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
0
0%
Dziwi
2
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
3
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Zwycięzcy Ligi Robotów

Po morskiej wyprawie

Remonty szlaków po czeskiej stronie gór

Usuwali połamane konary

Czołowe zderzenie

Pokaz psich piękności

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
986
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%