MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

W Jeleniej Górze sygnalizatory na przejściach dla pieszych za ciche!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 19 kwietnia 2013, 8:53
Aktualizacja: 8:55
Autor: KSON
Fot. KSON
Od kilku już lat inwalidzi wzroku sygnalizują niewłaściwość funkcjonowania sygnalizacji dźwiękowej na przejściach ulicznych w Jeleniej Górze. Dotyczy to szczególnie śródmieścia i Zabobrza (skrzyżowanie z ulicą Jana Pawła II). Wyciszone sygnały dźwiękowe informujące o zielonym lub czerwonym świetle dla pieszych zacierają się w ulicznym hałasie i są niesłyszane.

Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku Podjęło wspólnie z Zarządem Ulic i Mostów inicjatywę przeglądów wszystkich sygnalizatorów ulicznych w mieście. Już po pierwszym przeglądzie w marcu specjaliści z ZUiM potwierdzili zasadność uwag zgłaszanych przez niedowidzących i niewidomych. Sytuacja ta dotyczy także seniorów.

Przypomnijmy, że co czarty mieszkaniec naszego miasta to osoba niepełnosprawna lub starsza mająca naturalne kłopoty ze wzrokiem, słuchem i z poruszaniem się. Jeszcze w tym miesiącu przeprowadzony będzie kolejny monitoring przejść ulicznych, skutkiem czego miasto może stać się bezpieczniejsze. Czy tak będzie? Zobaczymy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Budowa łącznika rozpoczęta

Bezpieczniej nad Kaczawą

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~tratam 19-04-2013 9:07
Przy tej okazji można zwrócić uwagę na fakt DZIWNEJ organizacji ruchu na wielu skrzyżowaniach. Często jest tak, że na pasach dla pieszych spotykają się i przechodnie, i kierowcy - oboje mają zielone światło. Miejscowi z pewnością się przyzwyczaili, ale przejezdni mogą się nieźle zdziwić. Mając zielone światło na swoim kierunku, nagle napotykają pieszych którzy też mają zielone światło i wchodzą im wprost pod koła. Przykładem jest skrzyżowanie Jana Pawła i Różyckiego przy Biedronce, i organizacja skrętów w prawo.
~to sem jo 19-04-2013 9:10
to pewnie tusk je sciszyl
~ 19-04-2013 9:18
ciekawe tylko co za osioł ustawiał te swiatła ze nawet zwykły dorosły człowiek nie zdanza przejsc przez nie bo juz w polowie mruga a co dopiero mówic o inwalidzie zeby zdazyl przejsc na druga strone
~Kryniu 19-04-2013 9:36
do "~tratam"- zapraszam do lektury kodeksu drogowego (Ustawa "Prawo o ruchu drogowym") - żaden kierowca nie ma prawa być zaskoczony taką sytuacją. Poczytaj dokładnie o sygnalizacji świetlnej zanim następnym razem wsiądziesz "za kółko".
rymcycymcy 19-04-2013 9:41
To pikanie to jest niesłyszalne ! :) ...powinna być jakaś skoczna muzyczka ...jakiś Toten Hosen ...no albo przynajmniej Grabarz ! :)
~otto 19-04-2013 9:44
za ciche to jedno a najlepsze jest to że auta stoją,piesi stoją a potem trzeba biec przez światła bo tak krótko się świecą wszystko tak jest od czasu całej tej zasranej wymiany za którą ktoś dobrą kasę zgarnoł a wcale to było nie potrzebne,kiedyś jak się trafiło na zielone na zabobrzu to przejeżdżało sie całe zabobrze z przepisową prędkością a niech ktoś teraz spróbuje-parodja zamiast iść z postępem to nie długo wrucimy do pieczenia chleba w domach bo tak nasz ŚWIETNY rząd doprowadza kraj do ruiny a tylko im się w dupach przelewa a większośc żyje od 10 do 10-tego -szkoda słów
rymcycymcy 19-04-2013 9:51
09:44 | ~otto | ...bądź konsekwentny ...pisz "w dópach" ! ;))
~ 19-04-2013 10:43
a w niektórych miejscach światła wogóle nie są potrzebne (chyba że po to żeby denerwować pieszych) bo ruchu tam prawie wogóle nie ma np na 1 odnodze skrzyżowania na ul flisaków lub między tunelem a hotelem Fenix koło pkp zresztą jakiś czas temu był o tym artykuł
~tratam 19-04-2013 10:48
Do ~Kryniu Nie wsiadam "za kółko" bo jestem niedowidzącym i nie chciałbyś spotkać na drodze takiego kierowcy. Po za tym Kodeks ruchu swoją drogą, a rzeczywistość swoją drogą. Na drodze widać, że nie każdy jest tak obryty z przepisów jak Ty. Jak już światła są, niech się przydają, a nie tylko "są".
~Kryniu 19-04-2013 11:36
"Po za tym Kodeks ruchu swoją drogą, a rzeczywistość swoją drogą."- drogi tratam. Jestem kierowcą i jakoś nie mam z tym przepisem problemu. Pieszy ma w pierwszeństwo i tyle. nie ma tutaj miejsca na naciąganie przepisów i ich własną i interpretację- nie, kiedy sprawa dotyczy pierwszeństwa ruchu. zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu nie jest tutaj rozwiązaniem. zmieńmy przepisy, bo kierowcy obecnego prawa nie znają więc i nie przestrzegają. może trzeba wypuścić kilka dodatkowych patroli policji? wlepić kilka/ kilkadziesiąt mandatów, odesłać paru "kierowców" na powtórkę kursu na prawko? lepiej wytępić bezmózgich kierowców, a nie zmieniać przepisy tak, aby id... nieświadomie przestali łamać prawo.
~ 19-04-2013 11:42
najlepiej jak na niektórych światłach w ogóle nie ma sygnału dźwiękowego, ludzie nie patrzą na światło, tylko czekają na sygnał, by po chwili zobaczyć że zielone już się świeci...
~tratam 19-04-2013 11:50
Do ~Kryniu. Z pewnością masz rację, ale ja z poziomu pieszego chcę czuć się bezpiecznie, a nie zastanawiać się czy ten kierowca jest wyedukowany i zatrzyma się, czy jak to często ma miejsce - zrobi wszystko by zdążyć przede mną. Myślę, że odpowiednie ustawienie świateł nie wymaga zmiany przepisów, a wyłącznie zdrowego rozsądku lub dobrej woli u osób, które projektują organizację ruchu. W innych miastach (Wałbrzych, Wrocław) udaje się to. W pierwszym poście chciałem tylko zwrócić uwagę na ten fakt i jak widać udało mi się.
~tom 19-04-2013 12:01
dlaczego aby przejść na druga stronę trzeba wciskać przyciski po lewej stronie (np. ul.JP II)? Ruch w Polsce jest prawostronny! Dziwne te rozwiązania w Jeleniej górze.
~ 19-04-2013 12:21
....Zarządem Ulic i Mostów?? A nie Miejskim Zarządem Dróg i Mostów?
~zsd 19-04-2013 13:40
"Przypomnijmy, że co czarty mieszkaniec naszego miasta to osoba niepełnosprawna lub starsza" co za MANIPULACJA !! "STARSZA" A sa za ciche...tak , trzeba pobudzic mieszkancow ktorzy musza caly dzien i noc sluchac tego piszczenia pod swoimi oknami....
~ramaja 19-04-2013 15:44
O, żesz k*, mieszkam koło takich "wyciszonych" sygnalizatorów. Można dostać białej gorączki słuchając całą prawie dobę tego pikania.
~ 19-04-2013 16:25
Światła, to tylko ułamek głupot które są w tym miescie, tutaj władza nie liczy się z ludzmi,robią co chcą.
~ 19-04-2013 20:02
No cóż o ramaju, są wśród nas tacy , którzy dostają bialej gorączki na widok osoby starszej , niedołężnej ,niepełnosprawnej. Nieraz czytałam takie wypowiedzi jak niedawno niejaki CHWDP pierdyknął , o selekcji naturalnej. Ciekawa jestem kiedy wybierasz się na tamten świat, bo chyba nie chcesz sobą ambarasować spoleczeństwa i wobec tego powinieneś się pospieszyć bo a nuż zdążysz się postarzeć. Jeżeli na przejściach prawie nie słychać pikania, to na pewno u cb w domu też nie. Po prostu są idi... wśród nas i wygaszenie dżwiękowych sygnalizatorów , rozumu nie przysporzy (im)...
~widłamiwpo 19-04-2013 23:29
Kim jesteśmy dla...........? Tylko ten rok pokazuje, że nikim. Jak można to zmienić? Tylko poprzez solidarność. Nie wychodźmy krzyczeć wtedy kiedy nas coś dotyka, ale wtedy kiedy dotyka naszego rodaka. Tylko w ten sposób możemy stanowić siłę z którą każdy będzie się liczył. Nie szarpmy już sztandarów, że to jest marsz, bo stajemy się żałośni. Idźmy razem we własnym imieniu, ale razem.
~@20;02 19-04-2013 23:33
chwdp. złośliwie stuka do muszli klozetowej w jej najgłośniejszym miejscu.
rymcycymcy 20-04-2013 0:05
23:29 | ~widłamiwpo | ...znaczy się jak sąsiad dotyka sąsiadkę ...to mam krzyczeć ? :) ...czy sąsiadka to nie rodak ? ...bo się gubię ;)
~Kryniu 20-04-2013 10:12
zależy gdzie ją dotyka i jak mocno. jak ją boli- to krzycz. jak jest jej dobrze- idź pomóż sąsiadowi;p
CН.W.D.P. 20-04-2013 10:26
OWCO beee, KUMASZ SIĘ Z NIEMCAMI, A NIE WIESZ, ŻE JA NA WÓZKU JEŻDŻĘ?? INWALIDZKIM WÓZKU!! rymcycymcy MOŻE CI TO POTWIERDZIĆ... WIĘC JAK MÓWIĘ O SELEKCJI NATURALNEJ, TO CHYBA WIEM, O CZYM MÓWIĘ I WIEM, CZEGO CHCĘ...
Behciu 7-06-2018 8:44
na skrzyżowaniu al.W.Polskiego i Sudeckiej / obok UM/ też od dawna nie działa sygnalizacja dźwiękowa !!! Może ktoś wie dlaczego ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Odpust Krzeszowski

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%