MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Jeleniej Górze powstaje grupa Nordic walking

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 grudnia 2011, 14:49
Aktualizacja: 14:51
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Nordic walking to coraz popularniejsza forma rekreacji, nie inaczej jest w Jeleniej Górze, gdzie coraz więcej osób decyduje się na poruszanie się przy pomocy kijków.

Wszyscy polecali sport Nordic walking więc postanowiłem spróbować, oglądałem film instruktażowy jak należy chodzić i zakupiłem sobie kijki. Kije to nie taki majątek, można trafić w cenie od 50 do 100 zł – najlepiej kupować teleskopowe. Zacząłem chodzić, wciągnęło mnie to tak bardzo, że wychodziłem codziennie. Nordic walking to sport dla każdego i jest bardzo pomocny. Jeśli zaś chodzi o grupy poszukujemy osób chętnych do grupy w Jeleniej Górze i osób chętnych na liderów grup w innych miastach. Celem grupy oprócz promowania Nordic walking jest nauczenie czegoś za darmo. W Jeleniej Górze tworzona jest grupa jeleniogórska w której jest nauczanie języka rosyjskiego i japońskiego - podstawy. Do tego nauka o Japonii, mangach, a także anime oraz sztuka oddychania i medytacji, oprócz tego nauczane jest też gotowanie, robienie ozdóbek w teorii i to wszystko podczas spacerów (na postojach lub w trakcie spacerowania) za darmo – wyznaje Bartosz.

Jeśli zaś chodzi o to, kto może należeć do grupy, to odpowiem że każdy, kto chce, nie ma ograniczeń wiekowych czy wagowych. Jedyny warunek by należeć do naszej grupy, to bycie osobą tolerancyjną. Celem i planami na przyszłość jest utworzenie międzynarodowego klubu Nordic walking promującego ten sport i zdrową wegetariańską żywność. W przyszłości planujemy szukać sponsorów oraz z dobrowolnych składek zakupić sprzęt by móc go potem wypożyczać. Umawiamy się ze wszystkimi z grupy na wyznaczoną godzinę i ustalamy miejsce spotkania. Potem wyruszamy w drogę ustaloną trasą przez lidera grupy (w naszej grupie jest zasada że wybieramy co tydzień spośród grupy nowego młodszego lidera grupy, który ma za zadanie wymyślić trasę i poprowadzić grupę więc co tydzień jeden z grupy ma szansę dowodzić). Chodzimy około 2-3 godziny, a nawet i więcej, a po spacerze rozchodzimy się i udajemy do domów. Spotkania są w soboty i niedziele od 10 do 18 lub jeżeli grupa by chciała to od poniedziałku do piątku od 15 do 19 - dodaje Bartosz.

Wszystkie osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w Nordic walking, dołączając do grupy Bartosza mogą uzyskać więcej informacji pod numerem 791 981 360.

Więcej informacji dotyczących grupy można ponadto znaleźć na www.nordic--walking.blogspot.com/

Ogłoszenia

Czytaj również

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Świętują Niepodległość

Bieg Niepodległości

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kogut 17-12-2011 19:41
a czy podczas tych spacerów możemy też czasem rozpić jakiegoś literka ?oczywiście na głowę.
~ula 2-01-2012 14:41
chce sie zapisac do grupy ale telefon nie odpowiada i nie mozna uzyskac informacji co gdzie i jak
~ola 6-03-2012 21:48
ja tez. Niedawno sie tu przeprowadzilam i nie mam tu swojej grupy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Puchar makroregionu Oyama

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%