MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

W Jeleniej Górze pogotowie przeciwpowodziowe

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 14 lipca 2016, 17:14
Aktualizacja: 17:47
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum
O godz. 16.15 Prezydent Jeleniej Góry ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego w obszarze miasta, w związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego wód na obu największych rzekach. O godz. 16.00 stan wody na Bobrze wynosił 169 cm (przekroczenie 9 cm), a na Kamiennej – 175 cm (przekroczenie o 15 cm).

- Stany alarmowe na tych rzekach są zdecydowanie wyższe, na Bobrze - 220 cm, a na Kamiennej – 200 cm, więc rezerwa jest jeszcze znacząca, niemniej pogotowie przeciwpowodziowe oznacza, że służby i instytucje, odpowiedzialne za interwencje w takich przypadkach są powiadomione i są zobowiązane do takiej organizacji pracy, by w przypadku podjęcia decyzji o alarmie p.powodziowym być gotowymi do natychmiastowej interwencji - informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze..

- Dotyczy to m.in. MPGK oraz Sp-ni Produkcyjnej, gdzie zgromadzone są worki i piach, które mogą służyć do budowy (podniesienia poziomu) wałów ochronnych. Powiadomione też zostały jednostki OSP na terenie miasta - dodaje.

Prognozy meteo nie są najgorsze – synoptycy przewidują, że intensywne opady trwać będą godz. 19.00 – 20.00, potem mają przechodzić w umiarkowane i niewielkie, aż do zanikania około północy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

W KSON–ie dzieje się

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~lewosławny 14-07-2016 17:43
Rowy melioracyjne od strony Wojcieszyc zarośnięte zasmiecone odpadkami. Zasuwy pokradli .Nikt nie odpowiada za system p/powodziowy.
~ 14-07-2016 19:47
Tak pierwsze to to ,żeby najpierw zatopiło Władzę w Ratuszu.
~ 14-07-2016 23:55
ło jeju jeju dłuższą chwilkę popadało i już panika i alarmy , jeszcze niech koniec świata zarządzą , za PRL znacznie rzadziej zalewało i nawet jeśli to naprawdę mocno musiało podlać , a teraz co podatki płacimy (chyba nawet od deszczu) i co melioracja leży i kwiczy , a jak nas obywateli tak skubiecie to teraz stawajcie nawet na ##ju i róbcie nawet cuda tak żebyśmy nic nie odczuli

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sytuacja w spółce Sanikom

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
468
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%