MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

W Jeleniej Górze jak w bajce

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 6 maja 2010, 8:46
Aktualizacja: Sobota, 8 maja 2010, 13:01
Autor: TEJO
Fot. AD REM
Podczas jutrzejszych targów TOURTEC zaprezentowany zostanie nowy tytuł wydawnictwa AD REM. To „Bajkowa Jelenia Góra – przewodnik dla dzieci”, pozycja, która ułatwi najmłodszym poznawanie sekretów naszego miasta.

Miejsca, gdzie można poczuć się bajkowo i seria propozycji spacerów, na które można wybrać się małymi dziećmi. Wszystko owiane uwielbianymi przez najmłodszych sekretami i wzbogacone mnóstwem ciekawostek i klimatem niesamowitości. Przy trasach spacerowych podano ich długość oraz określono stopień trudności. Całość zilustrowano zdjęciami. Honorowy patronat nad pozycją objął prezydent miasta Marek Obrębalski.

Aby zachęcić do spacerów wydawca zadbał o miejsce, gdzie można – w trakcie zwiedzania miasta – wbić pamiątkową pieczątkę danej instytucji. Jest też konkurs: kto zbierze najwięcej pieczęci, dostanie pamiątki, dyplomy i odznaki.

- Pierwsza prezentacja książki odbędzie się już jutro w Rynku podczas targów TOURTEC – zapowiada Regina Chrześcijańska, szefowa AD REM. W maju przewidziano kilka spotkań promocyjnych dla dzieci. Na 9 maja zaplanowano spotkanie w Czekoladziarni (godz. 12), 13 maja – w BWA (godz. 12), 22 maja w Orient Expressie (godz. 12) oraz 27 maja w Antykwariacie Pod Arkadami (godz. 18). Każde ze spotkań będzie miało inny temat, a wspólnym mianownikiem będzie wspomniany bajkowy przewodnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Działania proekologiczne

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mim 6-05-2010 10:10
Świetny pomysł wydawnictwa Ad Rem. Młodzi mieszkańcy miasta jak poznają Jelonkę, to i pokochają. Brawo, brawo.....dla pani Reginy i całego zespołu Ad Rem.
~ 6-05-2010 11:32
"..ciemno wszedzie, ..glucho wszedzie! ..co to bedzie ?" ..
~jam 6-05-2010 12:24
Jakby to powiedzieć - nic odkrywczego. Pomysł zaczerpnięty z innych miast - Wrocław i jego przewodnik/mapa dla dzieci po mieście śladami krasnali wrocławskich był wydany dobre 2 lata temu. Ale ok, niech się dzieci cieszą że coś dla nich jest. Tylko czemu fajna ilustracja została tak zmasakrowana wielkim tytułem "Jelenia Góra" który został napisany jakąś nieadekwatną wielką,ciężką czcionką w dodatku na czarnym tle. Brzydko i źle to wygląda zwłaszcza w książeczce dla dzieci ....ech... "profesjonalisty" hehe ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Spotkali się z Beatą Kempą

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Nawałnica nad Lubaniem

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1363
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%