MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

W „jedynce” nauka z ludzką twarzą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 czerwca 2009, 8:04
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
Fot. Angela
Wystawy prac, prezentacje multimedialne, spektakl teatralny, zajęcia naukowe, występ wokalny Gabrieli Kowalewskiej, zawody sportowe, kiermasz słodkości, taniec brzucha, koncert szkolnego zespołu punk–rockowego – to jedne z wielu atrakcji, które wczoraj zafundowała gościom i sobie młodzież z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Wszystko za sprawą Festiwalu Nauki, który został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła Myślenia". Uczniowie zamiast zajęć w ławkach lekcyjnych wymieniali się wiedzą podczas prezentacji zrealizowanych projektów.

Nie zabrakło konkursów sportowych, humanistycznych, chemicznych, wiedzy o EU, konkursów z języka niemieckiego czy logicznego myślenia. W sali gimnastycznej uczniowie prezentowali swoje talenty, m.in. tańca, w tym tańca brzucha i ognia oraz aerobiku sportowego. Zagrał szkolny zespół punk-rockowy, a przed zaproszonymi gośćmi wystąpiła grupa teatralna i wokalistka Gabriela Kowalewska.

Na szkolnym boisku boje toczyli uczniowie, którzy ścigali się m.in. biegając w workach czy chodząc na szczudłach. Uczestnicy do pokonania mieli też niełatwą konkurencję przeskakiwania przez skakankę w jak największej grupie osób. Na korytarzach prowadzona była loteria fantowa oraz słodki kiermasz ciast i ciasteczek, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup ławek na szkolne korytarze. Do szkoły przyszli również zaproszeni goście, uczniowie jeleniogórskich podstawówek.

– „Szkoła Myślenia” to projekt ogólnopolski, wielotematyczny, do którego włączyły się różne szkoły w całej Polsce – mówi Anna Lach-Zawrzykraj, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. – Festiwal nauki jest podsumowanie tego projektu i zaprezentowaniem efektów całorocznej pracy uczniów i nauczycieli.

Dokumentacja na zdjęciach, filmach video z całorocznej realizacji tego projektu, jak i wszystkie prace projektowe będą prezentowane na forum szkoły myślenia przez poszczególnych nauczycieli, a my jako szkoła zamieścimy tam swoje sprawozdanie.

Z okazji Dnia Dziecka, rada rodziców ufundowała dla każdego ucznia talerz gorącej grochówki i słodkie upominki. Na koniec spotkania odbył się apel podsumowujący, na którym autorzy najlepszych projektów oraz zwycięzcy poszczególnych konkursów zostali nagrodzeni. Jednym z głównych sponsorów nagród był jeleniogórski punkt cyfrowego Polsatu, który poza nagrodami ufundował udekorował szkołę balonami i gadżetami.

Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze jest jedyną szkołą na terenie miasta, która podjęła się udziału w tej akcji. A jak festiwal wiedzy podobał się samym zainteresowanym?
– Takie dni w szkole lubię najbardziej, jest to mój żywioł – mówi Gabrysia Kowalewska, znana z wokalno-aktorskiego talentu. – Dla mnie i dla moich koleżanek i kolegów był to wyjątkowy dzień. Myślę, że gry i zabawy, lubią wszyscy. Oby takich imprez w szkołach było jak najwięcej.
Te słowa i nadzieję na szybką powtórkę takiej imprezy w szkole potwierdzili również Anna i jej koledzy Piotr Król i Patryk Rawecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Nadbrzeżna gotowa

Matury pod szczególnym rygorem sanitarnym  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Mama Muminka 4-06-2009 10:24
"Jedynka" to najlepsze gimnazjum w mieście!
~grt 4-06-2009 12:54
A co wspólnego ze "Szkołą Myślenia" ma taniec brzucha? I to jeszcze w gimnazjum? Za dwa lata dziewczęta (te bardziej rozwinięte) zaprezentują taniec cycków ?
~arlene 4-06-2009 12:58
Brawo! Oby więcej takich akcji.
~do grt 4-06-2009 18:53
nie kazdy umie tanczyc brzuchem, a ze to byl pokaz telentow to chyba dobrze ze pokazywano to, a nie taniec na rurze, a ty co zal sciska? ze nie potrafisz ????
~Łosiu #6 4-06-2009 19:49
Jedynka jest do bani;/
~koja 4-06-2009 22:40
zabawa była przednia, brawo dla wszystkich z "jedynki"
~aaa 4-06-2009 22:43
OBY WIĘCEJ TAKICH DNI, JESTEM W TEJ SZKOLE 1 ROK I MOGĘ POWIEDZIEĆ, ŻE NIE ZAWIODŁA MOICH OCZEKIWAŃ!!! B R A W O !
~szampon 5-06-2009 19:55
szkoda, że za dwa tygodnie opuszczę mury tej szkoły... było wiele niedogodności, ale i też te dobre chwile - na przykład pozytywne był uczestnictwo w projekcie "Szkoła Myślenia". myślę, że w na moim roczniku jest najwięcej osób, które zaprezentowały teraz swój talent i nasze odejście będzie dużą stratą dla szkoły... cała nadzieja w przyszłych drugo-i trzecioklasistach, a także w przyszłorocznych pierwszakach :) pozdrawiam wszystkich uczniów :)
~:-p 5-06-2009 22:36
jaką miał nazwe ten zespoł punk-rockowy ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Maturalny maraton wystartował

Działka nad zabytek?

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Wkrótce nabór do ZSTiL  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%