MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

W JCK pokażą spektakl o andropauzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 25 kwietnia 2013, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Elster
Fot. Teatr Palladium
W najbliższy poniedziałek (29 kwietnia) o godz. 18. w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul Bankowej będzie wystawiony kabaretowy spektakl autorstwa Jana Jakuba Należytego „Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą” w reżyserii Macieja Damięckiego i wykonaniu warszawskiego Teatru Palladium.

„Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą” to coś między kabaretem, musicalem a farsą. Obserwujemy grupę przekwitających roztańczonych, rozśpiewanych i pełnych wigoru pensjonariuszy – członków kultowej formacji tanecznej „Andropauza Dance”.

Autorem scenariusza jest piosenkarz, aktor i satyryk Jan Jakub Należyty. W swoim dorobku ma także sztuki teatralne: „Andropauza męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na klimakterium”, „Baby blues albo zachcianki”, „Dieta cud”, „Mój dzikus” (wspólnie z Emilianem Kamińskim), „Piękne panie i panowie”, „Ta cisza, to ja…” (monodram w wykonaniu Jacka Kawalca) i „Trzy razy łóżko”.

Reżyserią spektaklu zajął się Maciej Damięcki, aktor kontynuujący rodzinną tradycję. Debiutował jako 10-latek, razem ze swoim starszym bratem Damianem, w filmie Wadima Berestowskiego „Tajemnica dzikiego szybu” (1956) wg książki „Księgi urwisów” Edmunda Niziurskiego, występował potem w filmach: „Szatan z 7. klasy” (1960), „Banda” (1964), „Bokser” (1966) i „Rzeczpospolita babska” (1969). Był związany z warszawskim Teatrem Dramatycznym (1966-84 i 1985-96). W serialu „Stawka większej niż życie” (1967-68) grał podwójną rolą dwóch bliźniaków Wacka i Eryka Słowikowskich. W latach 70. XX wieku wrył się w pamięć jako partner zabawnego smoka w telewizyjnym programie dla dzieci „Pora na Telesfora”. Grał w serialach: „Pensjonat pod różą” (ksiądz Antoni), „M jak miłość” (proboszcz), „Plebania” (Jan Grzyb), „Marszałek Piłsudski”, „Posterunek 13”, „Ekstradycja”, „Policjanci” czy „Bulionerzy” czy „Czas honoru”.

W widowisku zaprezentują się aktorzy znani ze szklanego ekranu (obsada jest wymienna): Marek Siudym, Jacek Kawalec, Maciej Damięcki, Ryszard Kotys, Dariusz Gnatowski, Andrzej Beja-Zaborski, Piotr Skarga i Michał Pietrzak oraz Agata Załęcka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Szpital z nową windą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~sss 25-04-2013 11:44
A która to taka genialna "agencja" sprowadza takie dno do jelonki? Przyznać no mi się! JCK to centrum KULTURY, a nie tani geszeft! WstyD!!!
~op 25-04-2013 13:30
Bilety strasznie drogie, wprost masakra! Spektakl jednak nie warty tej ceny! Podobnie jak "Klimakterium... i już".
~ 25-04-2013 17:57
BRAWO Jck ambitne działanie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Budowa łącznika rozpoczęta

Strażacy przeszli szkolenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
937
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%