MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W janowickiej szkole było bajkowo

Wiadomości: Janowice Wielkie
Piątek, 5 czerwca 2015, 7:52
Aktualizacja: 7:59
Autor: MP
Fot. MP
Bajkomania opanowała uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Janowicach Wielkich. Wszystko rozpoczęło się premierą spektaklu „Kopciuszek”, w wykonaniu uczniów z koła artystycznego klas I–III pod opieką Marzeny Pikus. Młodzi aktorzy dali z siebie wszystko ,przenieśli widownię w świat „oryginalnego” Kopciuszka, który oczywiście w finale zdobył serce księcia Macieja.

Po przedstawieniu każda klasa zaprezentowała ulubioną postać bajkową we własnej aranżacji (piosenka, scenka, monolog). Następnym punktem programu szkolnego Dnia Dziecka był bajkowy quiz, gdzie uczniowie wykazali się świetną znajomością przeróżnych bajek.

W tym radosnym dniu nie zabrakło również konkurencji sportowych, które były ściśle związane ze światem bajek. I tak: uczniowie pokonywali różne stanowiska np. na stacji „Kopciuszek” musieli na czas oddzielić groch od fasoli, na kolejnej, zatytułowane j „Jaś i Małgosia” należało zjeść piernik zawieszony na sznureczku bez użycia rąk. Stacji było 9 a dzieci walczyły w kategoriach klas I-III, IV-VI i I-III Gimnazjum. Wyniki były zbliżone, wszyscy świetnie się spisali.

Dzięki wspaniałym sponsorom i Radzie Rodziców nie zabrakło prezentów, szczególnie obficie zostali obdarowani uczniowie Szkoły Podstawowej. Klasy otrzymały piłki, gry planszowe i wiele zabawek, które sprawiły ogromną radość. Lody, cukierki i batoniki otrzymał każdy uczestnik bajkowej zabawy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonoskie witraże

Radni KO przeciw kupcom?

Nie trzeba się bać Pani Eś

Studium na początek

W SP 8 czytali z Gangiem Słodziaków

Ślubowały pierwszaki

Jesienne drzewo przedszkolaków

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%