MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Jakuszycach pobiegli dla WOŚP

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 8:32
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2017, 8:39
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (15.01) Polana Jakuszycka zapełniła się ludźmi, dla których pomoc innym jest celem nadrzędnym. Impreza „Biegniemy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” cieszyła się wielkim powodzeniem i zgromadziła więcej uczestników, niż było przygotowanych numerów startowych. – na starcie pojawiło się prawie 300 biegaczy.

Trasa liczyła 7 km i przebiegała Dolnym i Górnym Duktem. Na mecie na każdego uczestnika biegu czekał specjalny medal wykonany przez podopiecznych Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, gorąca zupa, ciasta i gorące napoje.

Przez cały czas trwania imprezy atmosfera była wesoła i mocno „zakręcona”. Oczywiście tam, gdzie gra „Orkiestra” tam muszą też być dodatkowe atrakcje, a tych było wiele. Uczestnicy biegu wzięli udział w licytacji i losowaniu wielu nagród, wśród których były: przejażdżka ratrakiem i skuterem śnieżnym, był także pokaz sprzętu ratowniczego.

- Oddajemy tutaj dużo serducha, pomagamy, jak możemy. Dzisiaj liczy się tylko drugi człowiek - powiedział jeden z uczestników. - Tylu ‘muzykantów” w jednym czasie i miejscu nie biegnie nigdzie na świecie – podkreślał.

W trakcie trwania imprezy uzbierano 9150,92 zł. Przypomnijmy, że w tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamek Książ: historia i tajemnice

W szkole o używkach

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Warsztaty telewizyjne w "Rzemiosłach"

Otwarta Papiernia o mowie nienawiści

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
919
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%