MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

W hołdzie Niepodległej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 listopada 2018, 6:16
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2018, 6:26
Autor: WAC
Fot. WAC
Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”, znalazło się w programie wczorajszego (11.11) spotkania „Niedziela w Muzeum”, które tradycyjnie – jak co miesiąc – odbyło się w Muzeum Karkonoskim.

Mimo że w dniu 100 – lecia Odzyskania Niepodległości odbywało się w Jeleniej Górze i regionie bardzo wiele imprez okolicznościowych, to spore grono miłośników sztuki, to wyjątkowe przedpołudnie zdecydowało się spędzić w muzealnych murach. Podczas oprowadzania, prowadząca spotkanie Anna Jezierska z Działu Sztuki Muzeum Karkonoskiego omówiła dzieje zbiorów sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dodajmy, że lubelska uczelnia jest równolatką Niepodległej, gdyż powstała w 1918 roku.

W drugiej części spotkania kuratorka wystawy zaprezentowała zwiedzającym najciekawsze przykłady prezentowanych na wystawie dzieł, m.in.: Jacka i Rafała Malczewskich, Józefa Mehoffera, Piotra Michałowskiego czy Jerzego Nowosielskiego. Szczegółowo opowiadała o losach autorów poszczególnych dzieł oraz w jaki sposób obrazy i inne obiekty znalazły się w unikatowej kolekcji KUL - u.

Zwiedzający mogli też zapoznać się z niezwykle interesującymi dziełami malarstwa obcego (niderlandzkiego, francuskiego czy włoskiego) oraz przykładami szkła i ceramiki z najlepszych wytwórni europejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

11
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Drastyczne billboardy

Trwa rozbudowa SOSW

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~MarciSZ 12-11-2018 8:30
bardzo prosimy o ponowne takie oprowadzenie, np w następną niedzielę, bo to fajny pomysł dla pasjonatów historii i malarstwa
~jelegorzanin🃏 12-11-2018 8:57
Moim zdaniem Polski juz nie ma. Wczoraj pilem wode z rosjanami. I co ano to ze ruscy sie ciesza ze w Polsce jest" bardak" i wytykali mi ze polscy oficerowie chcieli podpisywac " volkliste deutschland". Dalej, stawialem piwo polskiej mlodziezy i kazalem pic za Rosje w dzien Niepodleglosci Polski. Lykali to jak" zaba kluski"A mowilem po rosyjsku i angielski nie po polsku! Sluchalem na moim smartphonie po rosyjsku zespol TATU. Biada Polsce jak mamy taka mlodziez. Wniosek macie dzieci uczta ich angielskiego i rosyjskiego. Trzeba z nimi ( ruskimi) sie ukladac jak PiS doprowadzi do wyjscia z Unii.
~jelegorzanin🃏 12-11-2018 9:02
A jak Polska padnie? Rosjanie dadza dziatka emerytury? Dla Rosji nie pracowali! Beda zebrac na ulicach o kawalek chleba. To nie zarty!!!
~paradise 12-11-2018 17:59
Kresowiacy pełen Szacunek dla Was! Polska o Was pamięta! także dzięki Wam jest Wolna i Niepodległa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Działka nad zabytek?

Zaczytaj się z Jelonką.com

Chcą edukować o regionie  

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%