MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

W gościnie u hrabiny von Reden po raz trzeci

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 września 2017, 8:27
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2017, 7:33
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Wczoraj (17.09) zakończyła się trzecia edycja „Jesieni ze sztuką w Bukowcu”. Impreza poświęcona historii regionu wzbudziła po raz kolejny duże zainteresowanie. Dawniej Pałac w Bukowcu stanowił centrum kultury w Kotlinie Jeleniogórskiej. Obecnie, dzięki organizowanym wydarzeniom kulturalnym na wysokim poziomie, jesteśmy świadkami stopniowego powrotu do dawnej pozycji tego miejsca.

Podczas minionego weekendu warto było odwiedzić założenia parkowo – pałacowe w Bukowcu. W tym roku słynną „Jesień ze sztuką w Bukowcu” zorganizowano pod znakiem 180 rocznicy osiedlenia się Tyrolczyków w Kotlinie Jeleniogórskiej. Z tej okazji przygotowano bardzo bogaty program, przepełniony literaturą, muzyką i fotografią.

Projekt powstał przy współpracy polsko – niemieckiej. Były wykłady i prelekcje, koncerty, poezja czytana i wystawy. Festiwal nawiązuje do historii obiektu, a w tym roku dodatkowo obchodzono 180 rocznicę osiedlenia się mieszkańców doliny Zillertal w Tyrolu na naszym terenie, do czego głównie przyczyniła się hrabina von Reden – żona dawnego właściciela pałacu w Bukowcu.

Przygotowano związaną z rocznicą ekspozycję fotograficzną. Podziwiać można było również wystawę Agaty Szmigrodzkiej, której prace nawiązywały tematycznie między innymi do romantycznego parku. Kto chciał poznać bliżej historię parku, mógł wziąć udział w zwiedzaniu z przewodnikiem. W sobotę punktem kulminacyjnym był z pewnością wyśmienity koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Natomiast wieczorem odbyła się gala wręczenia tytułów Ambasadorów Karkonoszy.

Impreza zakończyła się w niedzielę koncertem Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej, który miał miejsce w pałacu. Imprezę zorganizowali: Związek Gmin Karkonoskich, Deutches Kulturforum östliches Europa, Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej i Schlesiches Museum zu Görlitz. To jednak nie koniec ciekawych wydarzeń w Bukowcu. Kolejne już w najbliższy weekend.

Ogłoszenia

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 18-09-2017 8:56
Rewelacyjny koncert! Niebo muzyczne. Sama impreza
~Tosia 11 18-09-2017 8:57
Super
~wx 18-09-2017 18:27
Na Nowinach było że to 25 lecie ZGK- świetowali amatoży darmowych wyżerek.
~wx 18-09-2017 18:33
Miało być matorzy:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Politycy komentują wynik wyborów

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
711
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%