MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W gościnie u hrabiny von Reden 2015

Wiadomości: Region
Niedziela, 27 września 2015, 15:25
Aktualizacja: 15:30
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzyszof Tęcza
W Bukowcu zaproszono chętnych do zwiedzania parku. Podczas półtoragodzinnego spaceru można było się zapoznać z wieloma usytuowanymi w parku obiektami. Przede wszystkim jednak była to okazja do sprawdzenia, jak wielki obszar zajmuje całe założenie romantyczne w Bukowcu. Do tego, po raz pierwszy, stworzono okazje do zwiedzenia nieczynnego na co dzień kościółka św. Marcina, w którym to zaprezentowano wystawę „Bukowiec dawniej i dziś”.

Przed Artystyczną Stodołą zorganizowano „Zabawy i pląsy rodem z XIX wieku”. Działania te były skierowane przede wszystkim do dzieci. Miały one okazję do przebrania się w stroje z tamtej epoki. Były także przejażdżki bryczką oraz możliwość popływania łódkami po stawie Kąpielnik. A dla zaspokojenia potrzeb duchowych wydawnictwo Ad Rem z Jeleniej Góry przygotowało stoisko ze swoimi wydawnictwami oraz zorganizowało warsztaty wycinania sylwetek karkonoskich.

Główna część programu opierała się o trzy wykłady. Pierwszy poprowadził Piotr Napierała – prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Przybliżył on, szerzej nieznane działania związane z uzyskaniem wpisu na listę UNESCO. Romuald Witczak przedstawił postęp prac nad szykowaną do druku monografią Mysłakowic a Emil Pyzik opowiedział ciekawą i pogmatwaną historię królewskiej wsi Mysłakowice. Ostatnim prelegentem była Małgorzata Mierczak twórczyni Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy. Przedstawiła ona Liczyrzepę jako tytułowego bohatera operowego w Europie.

Potem zaproszono gości na koncert: „Sonaty na wiolonczelę – między Wiedniem a Śląskiem” w wykonaniu Martina Seemanna.

Aby jednak wieczór zakończyć bardziej współcześnie, w Artystycznej Stodole po otwarciu wystawy „Salony i dworki literackie po obu stronach Odry”, zaproponowano koncert jazzowy „The 5th Season” – Antonio Vivaldi, w wykonaniu Lewandowski Masters Quintet.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bilety do Term Cieplickich za pół ceny! (komunikat)

Wypadek przy baniakach  

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy

Wystawa braci Osipików

Bulwar Cieplicki otwarty!

Niebezpieczne wyzwania

Seniorzy świętowali

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
363
Tak
62%
Nie
35%
Nie wiem
3%