MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

W Goduszynie wiedzą jak się bawić

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 20 sierpnia 2017, 8:12
Aktualizacja: Wtorek, 22 sierpnia 2017, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz siódmy Stowarzyszenie Goduszyn zorganizowało wspaniały festyn pod hasłem „Baw się z nami, sąsiadami”. Tradycyjnie, atrakcji było mnóstwo, a mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic dopisali bawiąc się do późnych godzin nocnych. Uczestnicy podkreślali, że jest to jeden z lepszych, jak nie najlepszy festyn w okolicy.

Ogromny wkład mieszkańców Goduszyna w organizację imprezy po raz kolejny skutkował mnóstwem atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której było aż 1200 losów i rozeszły się one w niespełna cztery godziny. Nagrodą główną był stylowy rower marki Romet, który trafił w ręce Marty Chomy, która nie kryła radości z tego powodu. - Kupiłam 15 losów, z czego 9 było dla mnie, reszta dla przyjaciół – zdradziła drogę do szczęścia zwyciężczyni roweru. - Nie mam takiego i na pewno będę nim jeździć, bardzo mi się podoba. Dokupię koszyk i będę śmigać po Jeleniej Górze i okolicach - dodała pani Marta, która na festynie w Goduszynie bawiła się po raz drugi. Wcześniej mieszkała w Górzyńcu, ale po ślubie zamieszkała z mężem – goduszynianinem.

W Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim 2016, mieszkańcy Goduszyna przeforsowali jeden ze zwycięskich projektów – budowę świetlicy, która ma powstać na terenie, gdzie obywa się coroczny festyn, ale żeby nie był to „goły” budynek, środki z festynu postanowili przeznaczyć na wyposażenie, które ma służyć mieszkańcom i gościom. - Chcielibyśmy, aby w świetlicy była duża sala do organizacji różnych wydarzeń, kuchnia, miejsce na orkiestrę, sale do warsztatów i różnych spotkań czy zabaw dla dzieci – mówiła Maria Jęczmyk, prezes Stowarzyszenia Goduszyn. - Cieszymy się, że tak wiele osób do nas przyjeżdża i to nie tylko z Jeleniej Góry – dodała M. Jęczmyk, która po raz kolejny świetnie sprawdziła się w roli organizatora.

W trakcie imprezy, którą prowadził Błażej Stachewicz było wiele atrakcji. Wśród nich: występ klauna Rufi-Rafi wraz z animacjami dla dzieci, występy zespołów ludowych Rybniczanki, Sokolik, Karkonosze oraz Góralskiej Hory, a także prezentacja sprzętu straży pożarnej, pokaz tańca z ogniem w wykonaniu formacji Black Fire oraz dyskoteka pod chmurką przy dźwiękach serwowanych przez DJ Santi z Klubu Piwnica.

Były też loty balonem na uwięzi, gigantyczne piłkarzyki, dmuchańce dla dzieci oraz miasteczko ruchu drogowego straży miejskiej. Jak zwykle dopisały też miejscowe gospodynie, które oferowały pyszne ciasta, bigos, dania z grilla, grochówkę, racuchy, pierogi ruskie i wiele innych smakołyków. Imprezę urozmaicono wieloma konkursami, w których uczestnicy festynu chętnie brali udział i z ogromnym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie – bawili się znakomicie.

Ogłoszenia

Czytaj również

To będzie wzruszający maraton!

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~zaboberek 20-08-2017 9:20
Miłe to i budujące,że taka mała społeczność,robi takie duże rzeczy. Brawo,brawo.
~Tosia 11 20-08-2017 9:25
Brawo! Następnym razem i ja chcę u Was być.
~PL 20-08-2017 10:18
Brawo za ROK będę na 100% miła atmosfera i mili ludzie
~... 20-08-2017 10:31
Brawa, brawa moja rodzinka zachwycona. Pozdrawiamy panią Marię i jej całe stowarzyszenie - atmosfera super :))
~... 20-08-2017 10:37
cd... Takich imprez nam trzeba ! Dużo pozytywnej zabawy - coś dla dzieci , coś dla mamy i taty i dla babci i dziadka i wszystko okraszone pysznym jadłem . Dziękujemy - za rok jesteśmy :)))
~ 20-08-2017 10:42
Przystanek kolejowy by się tu przydał
~Duk 20-08-2017 12:06
Wszędzie są festyny a w tej zasyfionej wsi nic się niedzieje do d__y z takimi rządami tylko dla siebie a dla mieszkańców i dzieci nic mowa o Mysłakowicach.
~piko 20-08-2017 13:39
Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych."Baw się z nami sąsiadami" to bardzo trafna nazwa imprezy , ponieważ sąsiadów z pobliskich miejscowości i centrum Jeleniej Góry było wielu.Trzymam kciuki za organizatorów,którzy włożyli dużo serca .Będę uczestniczyć i świetnie się bawić piko w przyszłym roku!
~ 20-08-2017 13:44
Do 12:06 bo w Mysłakowicach to melina za meliną ,na każdym przystanku menele okupują ,nie ma przemysłu a ceny w sklepach kosmiczne
kazimierzp 20-08-2017 18:04
Moja drobna sugestia dla malkontentów z Mysłakowic! Chcecie aby coś się działo! To zorganizujcie festy, turniej, ... Uwielbiam takich co stwierdzają że należy coś zrobić, a potem na pytanie to co, zrobisz? dziwią się że oni coś mają! Podziwiam że na żadnym ze zdjęć z festynu w Goduszynie nie ma Roberta Obaza bez którego wiele rzeczy by się tu nie zdarzyło. Gratuluję skromności.
~ 21-08-2017 8:02
To mieszkańcy wsi mają inne rozrywki niż orka i przerzucanie gnoju? Monty Python PL - Wkurzający wieśniacy. [Święty Graal] https://youtu.be/eslbPa43XHc
~Bezdomny 21-08-2017 19:36
Autorze po co tyle zdjęć?
~gluś 24-08-2017 12:25
Goduszynianie od lat pokazują, że razem można więcej, że wspólnie trzeba dbać o swoja mała ojczyznę a nie tylko czekać ze ktoś coś da, coś zorganizuje, tak się rodzi prawdziwa wspólnota - brawo :)
~bolo 26-08-2017 18:53
Super sprawa gratulacje dla organizatorów !!! A tak ciekawe kiedy dowiemy się , że to to postkomuna !!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Złote Gody w Janowicach

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Była radość i wzruszenia!

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
568
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%