MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W Goduszynie śpiewali kolędy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 12:37
Aktualizacja: Wtorek, 17 stycznia 2017, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kaplica p.w. św. Józefa Kalasancjusza przy ul. Goduszyńskiej w Jeleniej Górze gościła wczoraj (15.01) mieszkańców i przyjezdnych, którzy nadal czują magię świąt Bożego Narodzenia. Wszystko za sprawą VII Wieczoru Kolęd, który upłynął w serdecznej atmosferze.

Stowarzyszenie Goduszyn po raz kolejny integrowało mieszkańców Jeleniej Góry. W miejscowej kaplicy wystąpiły Rybniczanki, goduszyńskie dzieci i młodzież oraz goście specjalni – zespół Ale Babki z Gminy Świdnica. - Zespołem kieruje Hanna Raszkiewicz, która była niegdyś mieszkanką ulicy Goduszyńskiej i tak się splatały nasze relacje, że nawiązała się nić porozumienia i okazało się, że pani Hanna ma swój zespół, bardzo lubią kolędować i bardzo chętnie przyjechaliby do nas, żeby się pokazać, coś nam zaśpiewać, a pani Hanna odświeżyć wspomnienia – powiedziała Maria Jęczmyk, prezes Stowarzyszenia Goduszyn.

Ale Babki zaśpiewały autorskie kolędy, a po nich zaprezentowały się dzieci i młodzież z zespołu Scholka, złożonego z mieszkańców związanych z Goduszynem. Tradycyjnie, kolędy zaśpiewał też zaprzyjaźniony zespół ludowy Rybniczanki, a na zakończenie odbył się słodki poczęstunek wypieków przygotowanych przez mieszkańców Goduszyna.

- Spotykamy się jak zwykle w pięknej, ciepłej, rodzinnej atmosferze w uroku Bożego Narodzenia – mówiła Maria Jęczmyk podkreślając cel wieczoru kolęd. - To spotkanie służy temu, żebyśmy byli razem. Zadaniem Maleńkiego było zjednoczenie nas i On nas jednoczy co roku. Jesteśmy tutaj, żeby być razem i dziękować za to, że ten Maleńki Jezusek do nas przyszedł – dodała organizatorka wydarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Tłumy we dworze

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~doryc 16-01-2017 15:23
Cudowna społeczność Goduszyna zaprzyjaznionymi sąsiadami tak się rodzi piękną tradycja 😊życzę wielu kontynuacji☺
~ 16-01-2017 20:22
Dziękujemy za ciepłe słowa i zapraszamy do nas :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Promesy dla strażaków z powiatu  

Na pomoc dzieciom krzywdzonym

Promesy dla OSP

Nadleśnictwo buduje wieżę widokową

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%