Gdańsk: W Gdańsku jeleniogórzanki górą

Niedziela, 1 lutego 2009, 1:22
Aktualizacja: 1:51
Autor: Mateusz Banaszak
Jeleniogórskie szczypiornistki odniosły kolejne zwycięstwo. Tym razem Carlos Astol wygrał na wyjeździe z AZS AWF Gdańsk 34:24.

W Gdańsku jeleniogórzanki rozprawiły się z dziewiąte drużyną tabeli – AZS AWF Gdańsk.
Obie drużyny grały zdecydowanie i twardo w obronie, każda z drużyn tego dnia czuła na siłach, aby odnieść zwycięstwo. Początek należał do podopiecznych Zdzisława Wąsa, które wyszły szybko na prowadzenie 6:1. Od tego momentu jeleniogórzanki grały spokojnie, ale zdecydowanie - powiększając przewagę.

Widząc przewagę swoich zawodniczek, trener Zdzisław Wąs dał szansę gry rezerwowym. Zmienniczki grały bardzo dobrze, w efekcie czego aż dziewięć szczypiornistek z Jeleniej Góry wpisało się do protokołu meczowego dzięki strzelonym bramkom. Z dobrej strony znów pokazała się Monika Odrowska, która pod koniec pierwszej połowy czterokrotnie pokonała gdańską bramkarkę i jeleniogórzanki prowadziły już 22:9

W drugiej połowie, Carlos nadal powiększał przewagę. Przewaga w pewnym momencie wzrosła do 15 bramek 26:11 i do jeleniogórskiego zespołu wkradło się rozluźnienie i pewność siebie, przez co rywalki przejęły inicjatywę. Mimo to nasz zawodniczki kontrolowały przebieg spotkania i nia dały się dogonić, wygrywając zasłużenie w Gdańsku 34:24

AZS AWFiS Gdańsk – Carlos Astol Jelenia Góra 24:34 (9:22)
Carlos Astol: Agnieszka Szalek, Ola Baranowska, Monika Odrowska 7,Sabina Kobzar 4, Marta Oreszczuk 4, Marta Gęga 4, Anna Fursewicz 4, Mirella Kaczyńska 3, Marta Dąbrowska 3, Agnieszka Kocela 3, Marzena Stochaj 1, Katarzyna Kubicka 1