MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

W „Gastronomie” cenią przedsiębiorczość

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 kwietnia 2009, 8:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:45
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Wczoraj w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych odbyła się szósta edycja ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedsiębiorczości”.

Ideą tego dnia jest przekazywanie młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu rynku pracy oraz włączenie przedsiębiorców w edukację młodych ludzi – poinformowała koordynator programu w ZSLiU Jolanta Mozolewska-Zwatrzko

„Dzień Przedsiębiorczości” uświadamia uczniom związek pomiędzy wysiłkiem włożonym w kształcenie a karierą zawodową, pozwala określić perspektywy budowania kariery zawodowej , umożliwia poznanie relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy oraz unaocznia młodym ludziom konieczność dostosowania się do zmian na rynku pracy.

Udział w akcji wzięło 24 uczniów I klasy technikum gastronomicznego w Zespole Szkół Licealnych i Usługowych „Gastronom”. U 11 pracodawców mogli dowiedzieć się, jakich kompetencji, wiadomości i umiejętności oczekuje się od kandydatów w danym zawodzie.

Firmy, które udostępniły miejsca pracy, to: Millenium sp. z o.o., Dom Dziecka „Sobieradzik”, Piekarnia „U Koziołka”, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „Sudety”, Komenda Miejska Policji, FH „Aneri”, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Składy Materiałów Budowlanych „Gaja Plac”, „Tynk-Bud”, Simeco sp.z o.o..

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórna jest nadal zarośnięta

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~człowiek 3-04-2009 12:53
Szanowna redakcjo!!! W końcu w której szkole odbył sie dzień przedsiębiorczości? W nagłówku piszecie że w \"handlówce cenią przedsiębiorczość\", a w treści wyraźnie widać że chodzi o Zespół Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze. Redaktor, który zajmował sie artykułem powinien być bardziej uważny w nazwach i opisach.
~macios 3-04-2009 17:02
simeko sie pisze a nie simeco:})
~marta2 3-04-2009 17:27
To w końcu w gastronomie czy handlówce?
~pablo_jg 3-04-2009 20:16
chodzi na pewno o Zespół Szkół Licealnych i Usługowych ;)
~uczeńZSLiU 5-04-2009 16:18
nie no ale klase to dali po prostu pierwszorzędną:)) haha! niema to jak renoma szkoły:)))!!! gratulacje!
~do marudzących o nie takiej nazwie 5-04-2009 21:08
Nazwy tych szkół zmieniaja się z roku na rok, przecież ta szkoła od zawsze była "handlówką", przynajmniej większość ludzi mieszkańców Jeleniej Góry pamięta tamtą nazwę. Trzeba aktualną nazwę dać na osobnej kartce Redaktorowi, taki kalejdoskop nazw to naprawdę trudno spamiętać. :-) WSKAZÓWKA: wystarczy PRZYBIĆ PIECZĄTKĘ Z AKTUALNĄ NAZWĄ SZKOŁY W SEKRETARIACIE na karteluszku i dać to do ręki PANU REDAKTOROWI. :-) A Wasza szkoła nie jest jedyną, w której bywają przedstawiciele tego Portalu. Prawda? :-) :-) :-)
~uczeń 8-05-2009 12:20
gastronom a handlówka to dwie różne szkoły handlówka jest na 1-go maja a gastronom na leśnej w cieplicach za domem starców. kiedyś była to fampa ale została przeniesiona i zmieniła nazwę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Trwa budowa punktu widokowego

Mobilizacja przed II turą

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2218
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%