MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W filharmonii jak w kabarecie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 kwietnia 2010, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Nietypowa impreza odbyła się wczoraj w Filharmonii Dolnośląskiej. Zamiast brzmienia dzieł klasyki literatury muzycznej, zebrani usłyszeli klasykę… kabaretową w wykonaniu gwiazd sceny i estrady, w tym – Mariana Opanii, znanego z wielu ról filmowych i teatralnych.

Znany z wielkiego ekranu jako Winkel w „Człowieku z żelaza” Andrzeja Wajdy aktor pojawił się wczoraj w Jeleniej Górze. U jego boku wystąpił Zbigniew Lesień, aktor i były dyrektor teatru w Kaliszu. Na fortepianie zagrał Maciej Kieres, a na kontrabasie jego brat – Bartosz.

Marian Opania współpracuje ze znanym satyrykiem Marcinem Wolskim, autorem niezapomnianego programu „Sześćdziesiąt minut na godzinę”, emitowanego do grudnia 1981 roku w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Panowie Opania i Lesień przedstawili prawie dwugodzinny program. Pierwsze skrzypce grał Marian Opania, który bez problemu rozbawił publiczność pamiętająca dowcipy sprzed lat. Panowie przedstawili monologi oraz piosenki. W programie nie zabrakło dobrze znanych publiczności skeczy (np. „W muzeum”) i piosenek ( np. „Amsterdam”). Widzowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Silesia Sonans już wkrótce

Wyjazd na operę w Görlitz – bezpłatnie

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Jelenia Góra i jej mieszkańcy na zdjęciach

Pożar auta przy rondzie  

Współpraca z Huangshan

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
378
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%