MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

W ferworze przygotowań do „Impresji”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 lipca 2010, 14:51
Aktualizacja: Piątek, 9 lipca 2010, 14:07
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Podzieleni na podgrupy uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” zaczęli dziś pełną parą pierwsze przygotowania do premiery. Mniej ćwiczeń i treningów aktorskich, więcej zajęć scenicznych i w pracowniach teatralnych. Każdy z młodych wykonawców będzie zarazem współtwórcą „Impresji” i całej otoczki widowiska.

Pracownia krawiecka, malarnia i scena studyjna tętniły dziś życiem. Powód: pierwsze przygotowania techniczne. Wskazówki Janusza Kijańskiego, który opiekuje się grupą scenograficzną. Pierwsze cięcia kostiumów pod okiem Elżbiety Wójcik, teatralnej krawcowej. Dorota Fruba-Wiśniewska, która zajmuje się stroną marketingowo-dziennikarską projektu, nie musiała namawiać części młodzieży do prac plastycznych. W ich rezultacie powstanie roboczy afisz „Impresji”. Kolorów nabrał także słup przez Teatrem Norwida, gdzie zamieszczono kolorową „zajawkę” spektaklu wraz z logiem „Lata w teatrze”.

Trwają też przygotowania sceniczne. Spore wyzwanie czeka Mateusza Bartę, który wcieli się w młodego Artura Rimbaud’a i – w mając za tło chór, co na melodię chorału gregoriańskiego zaśpiewa fragment „Statku pijanego” – będzie interpretował ten najbardziej znany wiersz poety „przeklętego”. Bezcenne są uwagi Tadeusza Wnuka, który – po pierwszych efektach – nie krył zadowolenia i chwalił młodzież. Część chorału zostanie nagrana, aby stworzyć tło muzyczne do sztuki. Aktor przekonywał młodzież, jak ważne jest wewnętrzne przeżywanie roli i wczucie się w postać, którą się interpretuje.

Monika Strzelczyk omawiała dziś koncepcję scen „Dzieciństwa”, jednego z elementów impresji. Dziewczęta, które w niej zagrają, dyskutowały z prowadzącą o różnych – nie tylko teatralnych – aspektach sztuki. Do tego pierwsze zadania aktorskie. I tak oto powstają fundamenty sztuki, którą będzie można zobaczyć już 17 lipca! Czas biegnie szybko i do finału coraz bliżej. Dlatego Tadeusz Wnuk zapowiedział, że od jutra młodzież będzie musiała pracować nieco dłużej.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie. Pomogło też Miasto Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na bloga LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Koderzy ze Ścięgien

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Korozja 8-07-2010 18:26
Wspaniały pomysł szkoda tylko ,ze nie można mieć więcej niż 19- naście lat a ja słyszałam ,ze młodzież jest do 35 roku życia . Pozostałym pozostało odstawianie teatrów ulicznych i ławczanych przed Policjom. Picie piwa na ławkach i Palenie blantów albo tajfunów mówiąc poprawniej politycznie (to te dozwolone - mimo ,ze czyniące gorsze spustoszenie w psyche).
~ 8-07-2010 19:43
również ubolewam, że nie ma warsztatów teatralnych organizowanych dla tej starszej młodzieży:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Maturalny maraton  

Pożegnanie starszaków

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%