MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

W dzień parkują, w nocy wariują

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 lutego 2008, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Rejon placu Energetyka, ulic Uroczej oraz Kochanowskiego to jeden z najbardziej zatłoczonych w mieście placów parkingowych. Auta zatrzymują się, gdzie tylko mogą. To udręka dla mieszkańców, którzy mają kłopot z przejściem przez chodnik. Wieczorem urządzane są tu popisy domorosłych "rajdowców".

Nawet kiedy w pobliskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 trwają ferie, w dni powszednie w pobliżu parkuje kilkadziesiąt samochodów, choć nie wszędzie jest to dozwolone. – Rozumiem, że w mieście są kłopoty z wolnymi miejscami, ale bez przesady – napisał do nas Rafał Kowalewski, który zgłosił problem.

Samochody parkują wszędzie, co czyni spokojną z pozoru okolicę, jednym z najbardziej ruchliwych zakątków. Dzieje się tam tak również w nocy, ale to za sprawą kierowców, którzy ścigają się po wąskich i wybrukowanych ulicach. – Palą gumy i kręcą „piruety” – pisze do nas Czytelnik zdecydowanie polecając swój rejon policji i straży miejskiej.

Lokatorzy zastanawiają się, skąd tam tyle aut. – W końcu w pobliżu jest tylko siedziba EnergiiPro, która ma swoje miejsca parkingowe. Zajęć w szkole nie ma, a samochodów jak było dużo, tak jest – pisze do nas pobliski mieszkaniec.

A okolica jest wyjątkowa: rejon ulicy Uroczej, jako jeden z nielicznych w mieście zachował starą nawierzchnię z kostki granitowej. Niewiele zmieniła się też tam stara zabudowa, a całość przypominałaby zakątki z lat 30-tych ubiegłego wieku, gdyby nie wszechobecne samochody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Skalne ławki pod Szrenicą

Szef gangu zatrzymany

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~kosa 17-02-2008 9:27
To są uroki miasta - w Paryżu jest jeszcze gorzej !
~tomek 17-02-2008 10:34
<i> regulamin złamany </i>
~.. 17-02-2008 10:46
Ze zdjęcia wynika że nie jest ten plac zatłoczony, a z brakiem przejscia to przesada. A tak na marginesie to Policji można polecić całe miasto oraz dwie gminy wiejskie, Niech Czytelnik nie wyobraża sobie że jest wybrańcem i mieszka na super dzielnicy.
~_rymcycymcy___ 17-02-2008 10:52
Palenie gumy to żaden wyczyn. Tam mieszka jeden taki, co pali odpadami z produkcji czapek. Można powiedzieć ...palić czapkę ...to jest to !!! ;)
~alicja 17-02-2008 10:56
Problem jest nie tylko w ilości aut ale i jakości parkowania. Często jest tak, że na dość szerokiej ulicy obok nowo wybudowanego budynku nie mogą się minąć dwa samochody, po obu stronach ulicy stoją auta, których kierowcy powinni jeszcze raz przejść szkolenie parkowania
~mieszkaniec Placu Energetyka 17-02-2008 11:29
A mi to nie przeszadza, mieszkam tu od 20 lat i wiem ze mieszkancy innych rejonow miasta moga tylko pozazdroscic spokojnej i urokliwej okolicy. Pozdrawiam
~Juro 17-02-2008 14:19
Pan Rafał niech się przeprowadzi do Miedzianki albo do Małej Kamienicy tam jest spokój, cisza, miejsca do parkowania na hektary, a w nocy na dworze nie spotkasz nawet kulawego lisa. W czym problem...........?
~italianiec 17-02-2008 15:10
ale gadanie zaparkujcie gdzies w okolicach placu ratuszowego to zobaczycie tam dopiero wolna amerykanka wstyd dla rajców miasta i służb porzadkowych
~cezar 17-02-2008 16:58
Tu nie chodzi o brak miejsc do parkowania tylko o sposób parkowania. Ja zaparkowałem a resztę mam w d... Polega to na blokowaniu chodników, parkowanie w miejscach niedozwolonych np.w obrębie skrzyżowania itp. Na moim osiedlu bardzo często parkujący blokują dojazd do garażu mimo znaku. Ale nasi (czyt.Jeleniogórscy) kierowcy znaki też mają w d...
~ciepliczanka 17-02-2008 18:53
Rozbawił mnie facet ze szkoły jazdy Skaut, który, nie dość, że wjechał pod zakaz na ul. Ściegiennego, to jeszzce zaparkował na parkingu dla niepełnosparwnych, tuż pod znakiem. Poszedł do kościoła. Boże chroń przed takimi instruktorami. Niektórzy, az zrobili zdjęcie.
~xxx 17-02-2008 20:54
a swoja droga to moze czas zeby tam asfalt polozyc??? bo dziury sa straszne ,
~mieszkaniec 18-02-2008 9:25
Zgadzam się, że sposób parkowania przy placu energetyka bywa co najmniej "dziwny", ale nie miałem nigdy problemu z przejściem chodnikiem. Koło energetyki jest przynajkmniej posypany zimą. Na chodnikach problem stanowią odchody psów wyprowadzanych nagminnie przez okolicznych mieszkańców, szczególnie przy ogrodzeniu "ogólniaka" od strony energetyki. Tam nie ma prywatnych domów, jest ubocze, więc świetne miejsce na psią toaletę. Może tym również zainteresuje się straż miejska?
~d3m0l 19-02-2008 20:06
Zarówno wzdłuż EnergiPro jak i Żeroma ulice sa tak szerokie, że gdyby postawić nakaz parkowania pod skosem jak na ulicy Bankowej zmieściłoby się tam około 150 samochodów. Tym bardziej, że Bogusławskiego jest jednokierunkowa!. Jednak skoro nikt nie wyznaczył miejsc a zarówno do Szkoły jak i firmy przybywa codziennie setki samochodów, to trudno spodziewać się, że będzie panował porządek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Dla komfortu pasażerów

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Zamknięta droga Chomontowa

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
488
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%