MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

W "Dwójce" była świetna zabawa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 czerwca 2013, 6:35
Aktualizacja: Środa, 12 czerwca 2013, 7:27
Autor: Org
Fot. Joanna Bialuk i Katarzyna Ocik
Wielki Festyn Rodzinny z niezapomnianymi atrakcjami odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Został on zorganizowany przez dyrekcję i nauczycieli tej placówki. Przedsięwzięcie udało się w każdym szczególe, począwszy od pogody, po liczne atrakcje i znakomite humory uczestników.

Dla każdego było coś dobrego. Smakosze delektowali się wieloma gatunkami przepysznych ciast sprzedawanych na festynie. Były to wypieki rodziców uczniów szkoły, którzy włączyli się w ten sposób do organizacji imprezy i pomocy szkole. Oczywiście nie brakło też innych pyszności: hot – dogów, gorącej kukurydzy, waty cukrowej, popcornu i napojów.

Wielkim zainteresowaniem przybyłych, zwłaszcza młodszych uczestników zabawy, cieszył się dmuchany zamek do skakania oraz do zjeżdżania. Dzieci tłumnie korzystały także z malowania twarzy, możliwości otrzymania balonów w wybranych przez siebie kształtach i kolorach.

- Występy uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 były dowodem na to, że mamy bardzo utalentowaną młodzież, o której rozwój trzeba dbać i promować osiągnięcia – przekonuje Joanna Bialuk.
Wielu wrażeń dostarczyli uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych, którzy prezentowali rozmaite zdolności, m. in. wokalne, taneczne, muzyczne oraz sportowe.

Poza występami dzieci można było zobaczyć akcję ratowniczą KM Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry, która gasiła zainicjowany pożar w szkole, ewakuując z sali na drugim piętrze budynku „uwięzione” dzieci i dyrektor Beatę Kozyrę.

Wielu emocji dostarczył pokaz umiejętności psa ratowniczego. Przez cały czas trwania festynu była możliwość wzięcia udziału w rozmaitych konkurencjach sportowych, zgadywankach terenowych, gry w szachy czy kosza.
Sporym zainteresowaniem cieszył się także plener malarski, gdzie starsi i młodsi tworzyli przepiękne prace. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy.

- Trudno wymienić wszystko, co działo się na boisku i terenie przylegającym do szkoły – relacjonuje Joanna Bialuk. - Ogólnie było wiele atrakcji dla ducha i ciała, które dostarczyły radości licznie zgromadzonym gościom – dodaje.

Organizatorzy zadbali o to, by dopracować każdy szczegół, a program imprezy był bogaty w różne atrakcje i nawet na chwilę nie przewidywał pauzy w zabawie. Między innymi można było potańczyć z Cezarym Hobgarskim, nauczycielem „Dwójki”, który uczył kroków tanecznych, jak również podziwiać pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez Marię Staroszczuk i uczniów klas młodszych SP 2.

W ciągu trwania festynu w pracowni przyrodniczej uczniowie pod kierunkiem Danuty Habery demonstrowali szereg ciekawych doświadczeń przyrodniczych, podczas których wyjaśniali szczegółowo zaistniałe zjawiska.

Nim wszyscy rozeszli się do domów, mogli obejrzeć występ szkolnego zespołu nauczycieli, stworzonego specjalnie na potrzeby festynu. Nazwano go „Hot Teachers”. Nauczyciele wcielili się w role muzyków znanej formacji Guns’n’Roses.

Dzięki sponsorom, którym dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje, wszystkie atrakcje były dla dzieci bezpłatne.
Dobrą organizacją i pomysłowością „Dwójka” naprawdę zasłużyła na szóstkę z plusem. Kolejny festyn już za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

PSZOK tylko bez zaległości

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jg44 11-06-2013 8:18
U innych to już od soboty dyskutują o tym festynie. Nie mogliście się pospieszyć z tą relacją?! Jak już piszecie o "dwójce" to czemu nie wspomnieć i o "siódemce"? Tam też się sporo działo i dobrze się przygotowali do imprezy.
~phi 11-06-2013 10:39
I ciekawe, ze te same atrakcje w SP7 i SP2????
~do jg44 11-06-2013 11:04
człowieu... o festynie w siódemce już było... przeglądnij sobie tematy i zobaczysz :)
~ha,ha 11-06-2013 11:57
"JELONKA NA CZASIE!" ..." przeszłym", co Wy palicie, jakieś super zioło?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa budowa punktu widokowego

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2153
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%