MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

W dwa weekendy utrudnienia na Kapeli

Wiadomości: Region
Piątek, 10 sierpnia 2018, 17:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 8:17
Autor: UM Jelenia Góra
Podczas dwóch najbliższych weekendów, tj. 11/12 oraz 18/19 sierpnia możemy spodziewać się sporych utrudnień na drodze dojazdowej z Legnicy do Jeleniej Góry. Zablokowany zostanie odcinek w rejonie przełęczy na Kapeli.
- Wydaliśmy negatywną opinię w tym względzie – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Naszym bowiem zdaniem te prace można przeprowadzić inaczej, niż blokując przejazd na bardzo uczęszczanej trasie, która prowadzi wprost z Wielkopolski.

W okresie lata dla turystyki taki manewr jest trudny do akceptacji. Całkowite zablokowanie przejazdu oznacza spore problemy i dla mieszkańców, i dla turystów, bowiem m.in. uniemożliwi to przejazdy autobusów MZK, dojeżdżających do Dziwiszowa.

- Droga 365, o której mówimy, ma status drogi wojewódzkiej, więc nasza negatywna opinia w tym względzie nie była w świetle prawa w pełni skuteczna. Protestujemy jednak i będziemy protestować przeciwko takim ułatwieniom w pracach firm drogowych, które w konsekwencji powodują trudne do wyobrażenia perturbacje w komunikacji lokalnej i regionalnej, jakie – co podkreślam – nie musiałyby być tak szerokie, gdyby lepiej przygotować tę budowę i organizację przejazdów – dodaje Jerzy Łużniak.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
2
10%
Smuci
4
19%
Złości
12
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z odpadami po Green Energy Power?  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Czesław Stefanek 10-08-2018 20:46
O dużych utrudnieniach drogowych przez Dziwiszów wiele napisano a sedna sprawy nie ujawniono . Co o tym sądzić nie wiadomo skoro nie znam istoty tematu.
~ 10-08-2018 21:06
Łużniakowi chyba się kompetencje pomyliły. Nie ma nic do gadania w temacie Dziwiszowa i tyle. Ani droga nie jest miejska, ani Dziwiszów nie leży na terenie Jeleniej Góry. Wypowiadać może się wójt Jeżowa, sołtys Dziwiszowa albo zarządca drogi wojewódzkiej. Łużniaka nikt słuchał nie będzie. Niech się temu panu nie wydaje, że jest wojewodą. Jest nikim. Nawet nie jest prezydentem JG, a jedynie zamierza nim być. Mi się nie podoba fryzura Łużniaka i mam takie same kompetencje do wyrażania opinii w tym temacie, jak on do decydowania o zamykaniu drogi w Dziwiszowie.
~Mały John 11-08-2018 12:43
Jerzy Łużniak jakby się za to wziął to przez najbliższe 5 lat dalej stałoby rozkopane. Lepiej poświęcić dwa weekendy z rzędu i cieszyc się normalną porządną nawierzchnią niż robić tygodniami po kawałeczku tu, po kawałeczku tam. Aha. Też Panu Łużniakowi wydaję negatywną opinię. W każdym względzie. Zna się na wszystkim, na każdy temat się mądrzy.. Nie lubimy takich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Skalne ławki pod Szrenicą

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Ławki do remontu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
134
Tak
41%
Nie
51%
Nie wiem
7%