MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W czwartek miejskimi autobusami za darmo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 września 2016, 9:04
Aktualizacja: Środa, 21 września 2016, 14:52
Autor: Z–R/MZK
Fot. Użyczone
Przez cały czwartek za darmo będzie można podróżować miejskimi autobusami MZK. Dlaczego?
– 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu – wyjaśnia Jerzy Wrona, członek zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

- Z tej okazji, decyzją Rady Miasta Jeleniej Góry, wszyscy pasażerowie korzystający z naszych usług będą jeździli naszymi autobusami bez opłat. Chcemy w ten sposób propagować korzystanie z komunikacji miejskiej oraz postawy proekologiczne – dodaje Jerzy Wrona.

W czwartek wszystkie kasowniki w autobusach zostaną zablokowane. Nie będzie więc nawet możliwości skasowania biletu przypadkowo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Nagrody i wyróżnienia JFOON

Z Mikołajem na pediatrii

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Ciepliczanka Zdrój 20-09-2016 9:14
Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przejadę się do wsi zabitych dechami gdzie wrony zawracają i pies do budy się chowa tj. Podgórzyn,Mysłakowice , Jeżów Sudecki i może na koniec świata do Siedlęcina , tam to już wogóle tragedia.
~Oko 20-09-2016 9:24
Inicjatywa świetna. Może chociaż garstka grubasow wysiadzie z pseudo aut i przesiadzie się na autobus..
~DO Ciepliczanka Zdrój 20-09-2016 9:24
Możesz wyjechać nawet do Afryki byleby w Jeleniej Górze jednej jęczącej postaci było mniej.
~Ciepliczanin 20-09-2016 9:31
Dobra incjatywa, zapraszamy do Cieplic do parku na spacer
~JG 20-09-2016 9:35
Ciepliczanko Zdr. , jedź!!! . Tam zobaczysz takie budy dla psów, że sama będziesz chciała w nie wleźć :-) i zobaczysz jak wyglądają "porządne" ptaki :-) A i spotkasz tych , co to mogli przeprowadzić się z Cieplic i Jel.Góry :-)
~jelegorzanin🃏 20-09-2016 9:35
Dobry pomysl Ciepliczanka. Mysle ze trzeba zrobic sobie przejazdzki sentymentalne.Zapomnialem jak jezdzi sie autobusami. Od 1992 roku jezdze wlasnymi autami i zapomnialem jaki jest klimat i atmosfera transportu miejskiego. Warto by bylo zobaczyc do kad jezdza autobusy- nie mam w tym temacje pojecja. Trzeba wziasc mape turystyczna, walowke w plecak i picju oraz telefonik by sobie fotki pamiatkowe porobic. Oby udala sie pogoda I bone vojage.🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🚌🌞🌞
~zaboberek 20-09-2016 10:19
do:| ~jelegorzanin🃏 | Proszę,powiedz jak można wstawić takie autko?
~Jel.. 20-09-2016 10:25
ale łaska na śląsku od 70 roku życia jeżdżą za darmo i co najważniejsze punktualnie co u nas rzadko się zdarza
~Gg 20-09-2016 10:36
Jeden dzien bez oplat bardzo przyjemna sprawa dla portfela ☺ ale byc moze miasto myslalo nad calkowicie bezplatna komunikacja i czy okoliczne gminy chetne byly by dolozyc sie do tego interesu ?
~sajmon 20-09-2016 11:00
Jak rozumiem w czwartek kanary mają dzień wolny od pracy :) Tak?? Bezpłatny czy płatny ???
~Off top 20-09-2016 11:56
Dobrze, że ten dzień jest bezpłatny, jak również pierwszy dzień każdego miesiąca. Przynajmniej tyle. Pomimo, że plasujemy się w środku, jeśli chodzi o ceny biletów komunikacji miejskiej w kraju, bilety nadal są drogie. Załóżmy, że autobusem jedzie 4 osobowa rodzina 2 osoby dorosłe = 6 zł plus dwójka dzieci z ulgą = 3 zł, co daje kwotę 9 zł x 2 = 18 zł. Jest to spory wydatek. Do niedawna funkcjonowała bezpłatna linia Auchan. Ludzie mogli przyjechać nią do sklepu i z powrotem. Zlikwidowano ją, a to wielka szkoda. Funkcjonująca linia Tesco jedzie po malutkim odcinku Zabobrza, gdzie sklepów jest sporo i to w zasięgu ręki kilka minut pieszo, tymczasem mieszkańcy innych dzielnic chętnie skorzystaliby z możliwości darmowego kursu do hipermarketów i galerii.
~sajmon 20-09-2016 12:29
~Off top Ogólnie się z tobą zgodzę :) Sam mieszkam w centrum i z komunikacji nie korzystam :) Ale czy w takim wypadku nie lepiej jechać na zakupy samemu, nie ciągnąć całej rodziny by kupić ziemniaki czy sobie gacie ?? Wiem że nieraz trzeba obkupić dzieciaka itp.. ale to chyba sporadycznie ?? Może czas pomyśleć o własnym samochodzie może będzie taniej ??? Ja z doświadczenia wiem że mnie taniej wychodzą zakupy jak dzieciaków nie ciągnę do sklepu bo wtedy jest tato ja chcę to i tamto i o zobacz :) i im kupuję :) a tak to się pytam co kto chce i jest taniej :)
~ 20-09-2016 12:51
Darmowe przejazdy w dzień bez samochodu powinni mieć kierowcy po okazaniu dowodu rej.reszta powinna płacić
~Le1k 20-09-2016 14:39
Do 12.51 jestes debilem. I w kazdy inny dzień powinieneś płacić potrójnie.
~Ja Też do 12:51 20-09-2016 17:54
Bardzo ciekawy pomysł i w pełni się z Tobą zgadzam!
~YetiZdalekiejKamczatki 20-09-2016 18:38
To dlatego widać w autobusach MZK wzmożone kontrole biletów na wszystkich liniach? By gapowicze mogli zapłacić za mandat osobiście w siedzibie MZK? :)
~ 20-09-2016 20:17
dzien bez samochodu powinien zachęcić"samochodziarzy"do zostawienia auta w domu i wtedy to ma sens,robienie "darmówki"dla wszystkich mija sie z celem
~Do YetiZdalekiejKamczatki 20-09-2016 21:56
Od kiedy mieszkam w Jeleniej i jadę autobusem, nie trafiłam na ani jednego kontrolera. Czyżby nagły wysyp "kanarków"?
~do 20:17 21-09-2016 4:57
a niby z jakiej racji ? co ty za dyskryminację propagujesz ? jak ktoś nie ma samochodu to nie zasłużył ? po za tym strasznie dużo u nas w mieście idiotów którzy do sklepu po drugiej stronie ulicy samochodem jadą i nie dziwota że później miasto zakorkowane drugi powód to nadmiar sygnalizacji świetlnej
~KOPKODLK 21-09-2016 8:08
Na początku tak było że tylko kierowcy mieli za darmo ale jakoś słabo się to sprawdzało.Większość miast raczej wprowadziło w tym dniu darmowe przejazdy dla wszystkich
~do 12:51 21-09-2016 8:19
a paszoł won ty i tobie podobni i powinieneś nie tylko za bilety potrójnie płacić ale także za benzyną do swego grata po którym niemiec płakał
~do 04:57 21-09-2016 10:38
A w Dzień Kobiet,Dzień Matki itp.też wszyscy kwiaty otrzymują?W dzień taksówkarza- wszyscy za darmo hahaha
~do 12:51 21-09-2016 14:37
no i w ten sposób by zachęcili tych co doo tej pory nie mieli samochodu by sobie go kupili

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mikołajki w „Dąbrówce”

Na kanwie muzyki, czyli wybitny wiolonczelista w Filharmonii Dolnośląskiej

Barbórkowa feta

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Dzieci gościły u pograniczników

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%