MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

“W ciszy pracowni Josefa Sudka” w Galerii Korytarz

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 listopada 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Manu
Fot. Janusz Moniatowicz
Od piątku (27.11) do 15 grudnia w Galerii Korytarz w Jeleniogórskim Centrum Kultury (przy ul. Bankowej 28/30) można zwiedzać wystawę fotografii Janusza Moniatowicza “W ciszy pracowni Josefa Sudka”. Wstęp wolny.

Janusz Moniatowicz (rocznik 1958) to artysta fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Akademii Filmowej FAMU w Pradze, Wydział Fotografii Artystycznej u prof. Jana Šmoka. Tematem jego pracy magisterskiej była historia polskiej fotografii lwowskiej.

Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych, m.in.: Victoria and Albert Museum w Londynie (Wielka Brytania), UMPRUM Muzeum w Pradze (Czechy), Muzeum Spiskie w Lewoczy (Słowacja), Galeria Artystów w Spiskiej Nowej Wsi (Słowacja), Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, BWA w Jeleniej Górze oraz licznych kolekcjach prywatnych.

Janusz Moniatowicz jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz współautor kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach i wystawach w kraju i zagranicą. Odznaczony medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Od stycznia 2007 r. pełni funkcję kierownika Oddziału Karkonoskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w Jeleniej Górze. Jest także autorem i współautorem szeregu albumów i publikacji fotograficznych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cenna lekcja dla młodych muzyków

Nivel w strugach deszczu i... słońcu

Promesa dla powiatu

Alan Pajer wkrótce w Książnicy

Pomagali nobliście

Bilety MZK też podrożeją?

Świetne półkolonie

37. MFTU rozpoczęty!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
602
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%