MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

W Cieplicach na lodzie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 listopada 2007, 20:11
Aktualizacja: Wtorek, 13 listopada 2007, 7:19
Autor: AGA
Fot. Archiwum
W środę pierwsi chętni skorzystają ze sztucznej ślizgawki w Parku Zdrojowym. Uroków jazdy na łyżwach będzie można zaznać aż do godz. 21. 30, bo lodowisko jest oświetlone. Godzina ślizgania będzie kosztowała dorosłego dwa złote. Dzieci i emeryci wejdą na lód za darmo.

To pierwsza taka atrakcja w historii Jeleniej Góry. Próby zamrożenia nawierzchni przeszła pozytywnie. Teraz tylko czeka na oficjalne otwarcie, które nastąpi w nadchodzącą środę o godz. 16.

Z lodowiska będzie mogło na raz skorzystać od 40 do 50 osób. Nie więcej, bo tłok nie jest wskazany ze względów bezpieczeństwa. Za to będzie można się ślizgać od niedzieli do niedzieli aż do 21. 30. Będzie oświetlenie i muzyka.

Pracownicy Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, gospodarza lodowiska, będą wpuszczali chętnych co 45 mimut – za ten czas będą pobierane opłaty. Niewygórowane: 2 złote od osoby. Prezent dla dzieci i młodzieży – ślizgawka będzie za darmo. Z gratisowego wejścia skorzystają też odważni i bardziej sprawni emeryci i renciści. Muszą tylko przełamać strach, aby nie połamać rąk, ani nóg. Choć oczywiście nad bezpieczeństwem wszystkich będzie czuwała obsługa.
Przy lodowisku urządzono wypożyczalnię łyżew. Koszt: trzy złote za godzinę.

Jeśli aura pozwoli, lodowisko przy muszli koncertowej w Parku Zdrojowym czynne będzie do wiosennych roztopów. Jeżeli mieszkańcom spodoba się jego lokalizacja, zostanie w tym samym miejscu. Jeśli nie – zostanie przeniesione, bo jest to obiekt składany.
Jeszcze nie wiadomo, czy odgłosy ze sztucznej ślizgawki (hałasują nie tylko ludzie, lecz także urządzenia, które – w razie temperatury do 10 stopni Celsjusza zmrażąją nawierzchnię) nie będzie przeszkadzało leczącym się w Cieplicach kuracjuszom.

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Rowerowy jubileusz

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~[*]WoJtAsZkO[*] 12-11-2007 20:16
Bomba... :D hehe ja już niemoge sie doczekać ;)
~Zbyszek 12-11-2007 21:24
Byłem wczoraj wieczorem mam trochę uwag; # całe lodowisko wygląda jak wielka budowa w samym parku ( brak atmosfery i stylu, zwłaszcz ten barak na samym środku parku - ohyda # szkoda tych trawników, które nie są niczym zabezpieczone - już są zadeptywane i tworzy się błoto. # brak zaplecza gastronomicznego - chyba, że jeszcze powstanie. # nie wiem jak będzie z wjazdem aut, tam za teatrem jest parking powinni go uruchomić, tyko wieczorem nie ma oświetlenia.
~ciepliczanin SMC 12-11-2007 22:37
w pobliżu są cztery restauracje i dwie kawarnie , atmosferę tworza bawiące siędzieci i dorośli a styl to się okaze po umiejetnosciach łyzwarzy .Wiecznym maruderom dziękujemy.Pomysłów na tetniące uzdrowisko jest mnóstwo.Zapraszam na spotkania Stowarzyszenia Miłośników Cieplic co poniedziałek o godz.19.00 w Hotelu "Pod Różami"na Placu Piastowskim, dzisiaj na przykład prezentowany był projekt który wygrał na planowaną budowę pijalni wody i projekt ekumenicznego spotkania opłatkowego .Myslę ,iż przy realizacji czterech największych inwestycji w Cieplicach-budowie Hoteli SPA po byłym szpitalu i pod wałami wraz z basenami i zapleczem rehabilitacyjnym , rozbudowie Uzdrowiska Cieplice Sp z o.o. o zaprojetkowane baseny termalne -uzdrowisko ma szansę zwiększyc ilość łóżek hotelowych o ok.800 łóżek .Każda z tych inwestycji ma przyciągnąć inną klientelę.Przy odrobinie dobrej woli wydziału architektury i samych radnych plany te mają szansę powodzenia.Dodatkowo utworzenie dzielnicy uzdrowiskowej co jest ju niemal l pewne pozwoli na zwiększenie inicjatyw i ilości projektów co do rozbudowy infrastruktury uzdowiskowej.Tu jednym głosem mówią radni platformy obywatelskiej i wspólnego miasta .Oby dobro ogółu mieszkańców wzięlo górę nad ambicjami poszczególnych radnych czy urzędników UM pozbawionych wyobrażni i chęci działania.
~jh 12-11-2007 22:50
To przykre, ale jakość tafli lodowiska zgłoszona do odbioru - to nieporozumienie. Wykonawca ma doprowadzić taflę do gładkości pozwalajacej na bezpieczną jazdę na łyżwach. Nie ma sensu otwierać czegoś, co za parę minut trzeba zamknąć. Stąd ,na otwarcie lodowiska trzeba będzie , niestety, poczekać parę dni. Teren wokół lodowiska nie jest urządzony. Są chodniki i maty gumowe do przykrycia trawników ,celem zabezpieczenia ich przed zniszczeniem. W stojących dwoch kontenerach umieszczona będzie kasa , wypozyczalnia łyżew i miejsce do przebierania się - dlatego takie ich umiejscowienie. Do nadania stylu i atmosfery - chcemy poprosić uzdolnionych uczniów pobliskiego Liceum Plastycznego. Na pewno naturalna, zimowa sceneria Parku też zrobi swoje.
~kmam 12-11-2007 22:50
Może nie na temat, ale strasznie poruszyła mnie wiadomość na stronie http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=97116. Bo tylko człowiek potrafi być tak okrutny.
rymcycymcy 12-11-2007 22:57
A jakbym chciał zrobić tam przerębelek i trochę powędkować ...to ile płacę ? ;)
~marcin.do zbyszek 12-11-2007 23:12
jasne. Tam jest parking dla pracowników teatru lub aktorów czy gości którzy przyjeżdżają dosyć żadko. Parking jest przy szkole norwida i tam można postawić auto. Najlepiej jakby moża było wjechać do samego lodowisa lub między ławki w parku!! I druga sprawa - trawniki są zadeptywane co roku, począwszy od wiosny cieplickiej, aż do jesieni i zadeptywane będą w dalszym ciągu i napewno nikt i nic tego nie zmieni a ha - a atmosfera w parku zdrojowym na pewno jest lepsza niż w parku norweskim, czy jeleniogórskim Jedno z czym ewentualnie się zgodze to brak budki z hod-dogami. pozdro
~misio 13-11-2007 7:44
To nie prawda że to pierwsza taka atrakcja w Jeleniej Górze. Przecież w MDKu kilka lat z rzędu Straż Pożarna urządzała lodowisko na boisku. Trochę ludzi się tam poślizgało. No i autor nie pamięta, ale ja tak, że na początku lat 80tych na kortach przy ulicy Noskowskiego również co zima było właśnie lodowisko - miałem wtedy bardzo blisko z domu. Uważam, że w przyszłym roku właśnie w okolicach ulicy Noskowskiego/Bacewicz powinno stanąć lodowisko - żeby setki ludzi nie musieli z naszej sypialni jeździć aż do Cieplic. <br> <br> <i> Autorka miała na myśli sztuczne lodowisko, a takiego jeszcze w Jeleniej Górze nie było :-) miłego dnia - TEJO </i>
BoaPL 13-11-2007 8:15
Mi za to nie podoba sie umiejscowienie calego obiektu. Malo jest utwardzonych miejsc w parku ze trzeba bylo wybudowac lodowisko na glownym dektaku? Jak to teraz wogole wyglada?
~łyzwiarz 13-11-2007 12:58
co by w tym mieście nie zrobic zawsze bedzie źle.A może malkontenci sami by pomogli przy organizacji tej atrakcji.Organizatorzy z pewnością bedą się cieszyć.
~TINA 18-11-2007 11:36
ludzie jakie pretensje a mi sie podoba i jest fajnie nie wiem czemu tak narzekacie?!
~gość 20-11-2007 20:35
właśnie z klasą organizujemy wyjazd na nowo otwarte Cieplickie lodowisko, ale widzę, że zdanie na jego temat jest poróżnione. Po pierwsze strasznie małe jest to lodowisko, jeżeli lód na prawdę nie jest gładki frajda z jazdy jest mizerna. I czy istnieje możliwość rezerwacji miejsc? skoro ich liczba jest ograniczona, i kiedy właściwie zostanie ono otwarte?
~Anusia_k 3-12-2007 13:39
lodowisko jest świetne. Widać mamy bardzo dużo atrakcji w cieplicach skoro jak tylko sie cos nowego fajnego pojawi to wszyscy od razu musza skryrtykowac zeby zamknęli i zeby znow nic nie bylo i zeby móc narzekac ze nic sie nie dzieje. Narzekacie ze jest male, nie dobrze wyszlifowane czy jak to tam sie moiwi to nie wazne. WAZNE ze jest wogole i da sie z niego korzystac. &#8364;wazam ze stan jest dobry jedynym mankamentem jest to ze jest czynne do 20 30 a to troche za krótko. podro dla narzekaczy i niech sie zastanowia na celem swojej krytyki bo jest ona zbędna!!!
~valdi60 13-01-2009 13:31
Mam pytanko za 5 zł? Można tam gdzieś naostrzyć łyżwy. Jest to mały problen nie każdy chce się tego podjąć.
~Dus. 2-01-2010 10:40
A czy w wypożyczalni łyżew będą dostępne hokejówki?
~byłam widziałam 14-02-2010 14:24
byłam na tym lodowisku i było bombowo a lodowisko jest czynne do 21 30 9i9 tak są hokejówki i figurówki t tyle nie nażekajcie fajne jest

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

To jest antywitacz

Zygzakiem po ulicy

Wyróżnienie dla samorządowców

Zmiany na Ogińskiego

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%