MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

W centrum miasta podpalono samochód

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 5 marca 2011, 12:18
Aktualizacja: 12:19
Autor: Angela
Fot. Archiwum
W nocy z czwartku na piątek podpalono samochód właścicielom lokalu mieszczącego się w centrum Jeleniej Góry. Sprawcy wybili tylną szybę, przez którą wlali łatwopalny płyn i podłożyli ogień.

W miniony czwartek około godziny 23.30 ktoś zniszczył i podpalił mercedesa, który był zaparkowany pod domem państwa Kwaśniewskich. Na szczęście kilka minut po podpaleniu ogień zauważył sąsiad, który ugasił pojazd. Mimo szybkiej akcji płomienie zdążyły wiele zniszczyć. Trwa szacowanie strat. To nie pierwszy raz ktoś w ten sposób groził poszkodowanym.

– Mamy pewne podejrzenia dotyczące sprawcy i poinformowaliśmy o tym policję. Nasze ostatnie problemy zaczęły się bowiem w lutym br., z chwilą, kiedy wynajęliśmy lokal, w którym został otwarty sklep spożywczy. Przez rok, kiedy stał on pusty mieliśmy spokój. Dwa tygodnie temu, kiedy najemca zaczął przygotowania do otwarcia, wybito szybę w oknie wystawowym. Naszym zdaniem te zdarzenia ściśle się łączą. Ktoś ewidentnie próbuje nas zastraszyć. Liczymy jednak, że policja nie pozwoli na to, by przestępcy chodzili po ulicach, zastraszali uczciwych ludzi i czuli się przy tym bezkarni – mówią poszkodowani.

Podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zapewnia, że policja prowadzi wszelkie czynności w tej sprawie w celu jak najszybszego ustalenia i ujęcia sprawców. Wszystkie osoby, które wiedzą cokolwiek w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod numerem alarmowym 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Pożary podczas żniw

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~WOW 5-03-2011 13:25
PODPALENIA TO JAKAS MODA W TYTM MIESCIE ALBO CIAGLE WYNAJMUJA TA SAMA OSOBE! A CO DO UJECIA SPRAWCY TO NIE SADZE.POLICJA TEZ BYLA NA TROPIE PRZY PODPALENIACH POMOCY DROGOWYCH NO I ZAZWYCZAJ KONCZY SIE NA WIELKIM "G" Z BRAKU DOWODOW TYP :BRAK ZDJECIA PODPALACZA W MOMENCIE PODPALENIA ITP,ITD......MIASTO ZDAZA KU CZASOM SREDNIOWIECZA GDZIE WSZYSTKO I WSZYSTKICH PALONO...
~pero 5-03-2011 14:19
WOW popukaj się w czólko gumowym młotkiem.
~ 5-03-2011 16:28
A pero Idz chłopcze do pasmanterii.
~do WOW 5-03-2011 16:54
Znaczy się dobrze jest. Żyjemy w państwie prawa. Trzeba mieć dowody żeby kogoś skazać. To że ja wiem że ktoś kogoś spalił niewiele znaczy. Trzeba mieć dowody niestety. Zdjęcie podpalacza jest dobrym dowodem. Inne dowody to świadkowie itd. Jak takowych nie ma to kogo chcesz skazywać.
~Obywatel 5-03-2011 17:04
Co się dzieje w naszym mieście, przecież to są patologiczne działania które można już uznać za mafijne.
~?????? 5-03-2011 17:05
Ale czemu, ktoś miałby straszyć, tego nie rozumiem ?
~g.niedzielny 5-03-2011 17:46
wszystko kręci się wokół pieniędzy... a może poszkodowani zapomnieli zapłacić ratę jakiejś pożyczki? Tylko KRUK w reklamie tv ma takie humanitarne sposoby na negocjacje z dłużnikami... życie jest zgoła odmienne...
~lol 5-03-2011 17:48
Policja prowadzi wszelkie czynności w tej sprawie... Wpadła nawet na pomysł by poprosić o pomoc czytelników Jelonki... Teraz czekają skupieni przy telefonie na jakąś poszlakę :)
~Baca 5-03-2011 18:50
Czy to chodzi o zmianę uzytkownika byłego sklepu nocnego w Centrum ( ul. Długa?) Mowa bowiem o tym, że sklep stał przez rok nie używany!!! A co do podpalenia - sądzę, że nie byli to piromani, ale zastraszacze, którzy mimo wsystko na pewnien ( co najmnmiej 2 latka) czas powąchają specificznego smrodku PIERDLA!!! cZEGO IM ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA. Moje owieczki też!!! Amen!!!
~Baca 5-03-2011 19:04
Jedno z przysłów ( niektórzy chyba jeszcze pamietaja co takiego jest bo w szkole....) mówi o przestepczej drodze Od rzemyczka , do koziczka, a potem do stryczka... Czy aby nie jest takim rzemyczkiem to nagminne tolerowanie łamania prawa: a to grafiti, a to piratwanie młodziaków, to awantury wywoływane przez zakapturzonych blokersów, a to wiszace juz trzeci miesiąc na słupach reklamowe plakaty wybiorcze w których glaca kandydata na Prezydenta świeci jaśniej od latarni na których je powieszono!!! Niektórzy z księży juz zdążyli odprawi msze intencyjne ( dziekczynienne, że nie wybrano obego Ob rywalskiego, a tem BIEDAK nadal wisi spraszy i prowokuje. Tejo i reszta!!! Błagam zróbcie coś, aby to smutne wspomnienie rządów Nie******ka przestało straszyc!!! Przy okazji zapytywywuje łacznie z moimi owieczkami i trykiem - dlaczego tak szybko znikaja fora budzace społeczne zainteresowanie, a i niezbedne , aby ludzie mogłi sie swobodnie wypowiedzeć o niektórych bolączkach !
~kizior 5-03-2011 19:17
a co z monitoringiem miasta na który tyle kaski poszło?
Piipi Jelonkowa 5-03-2011 19:47
..do - [~Baca ] .. chyba to "swiecenie" Prezydeta jest .. z powodu braku wlosow ! ~WIADOMO ...*mezczyzna
~wieszcz 5-03-2011 23:36
O jakim to kraju? (...) jest głównym krajem tranzytowym w szlaku narkotykowym (kokaina, marihuana i heroina) (...). Przemyt narkotyków doprowadził do wzrostu zjawisk korupcyjnych w administracji rządowej oraz w policji. Oprócz tego na terenie krajów powstały silne struktury przestępcze, których metody działania są bardzo brutalne. Poziom przestępczości jest szczególnie wysoki w (...) miastach. Duże różnice społeczne i polaryzacja pod względem ekonomicznym są jednym z czynników odgrywających dużą rolę we wzroście liczby popełnianych przestępstw. Ponadto wymiar sprawiedliwości działa opieszale i nieskutecznie, co skutkuje stosunkowo niewielkim odsetekiem osób aresztowanych a następnie skazanych.Negatywny wpływ na zwalczanie przestępczości ma fakt, iż niektórzy policjanci pozostają na usługach gangów narkotykowych.
~........... 6-03-2011 8:29
nie ma prawa w tym kraju .........policja siedzi i nic nie robi nie możemy liczyć na nich , taka prawda
~DINO 6-03-2011 10:21
Szerzy się patologia wśród społeczeństwa i będzie się szerzyć bo to jest odzwierciedleniem narastającego bezrobocia i biedy w śród mieszkańców jeleniej góry coraz bardziej opanowanej przez bezrobocie kasy nie ma a żyć trzeba to ludzie posuwają się do coraz bardziej marginalnych postępów z piorunującą szybkością oto mamy przykłady
~Baca 6-03-2011 10:34
Miła Piiipi !!!! Jak wiesz z osobistej praktyki.... "Prawdziwy mężczyzna winien świecić: kulturą, elegancja, a nie fałszywym uśmieszkiem i "glacą" , tym bardziej powieszoną w tak nierfortunnych i wieloznacznych miejscach jak... latarnie uliczne!!! A juz jest bee ,( jak mówią moje podopieczne), gdy dotyczy to wspomnień po nieudanym sezonie, a do tego skleroza wulgaris nie pozwala przypomnieć , gdzie te ***** wiszą i straszą
~ 6-03-2011 10:37
Nie ma co liczyć na policję,trzeba wynająć chłopaków.Namierzą,odwiedzą,połamią łapki i problem rozwiązany.
~xxx 6-03-2011 16:10
POLICJA kompletnie nic nie zrobi nie potrzebnie narobili sobie ludzie kłopotów zgłaszając to na policję bo teraz bandyci będą wiedzieć o wszystkim co ci Państwo powiedzieli na komendzie a jak jeszcze nękają ich miejscowe d...lki-osiłki to mogą mieć pewność ,że policja im nic nie zrobi bo się płaszczy przed nimi co widać po każdym sobotnim pobiciu w którymś z tzw.klubów
~yyy 6-03-2011 20:39
To co maja siedzieć z założonymi rękoma i udawać, że się nic nie stało?Na to właśnie się pozwala, może jednak policja zacznie coś robić. Jest na Podwalu kamera, może warto ją przejrzeć ...
~ccc 7-03-2011 10:11
no właśnie co maja ich zabić ......co wtedy dopiero policja zadziała ...w końcu coś trzeba zrobić co to za miasto bez policjiiii!!!!!!!!!!1?????????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Zatrzymali recydywistę

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Jechała zbyt prędko

Staranował samochody

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%