MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

W bursie będzie pięknie. Po remoncie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 marca 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: Dominika Dominiak
Fot. D. Dominiak
Trwa remont budynku Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego 5/7 w Jeleniej Górze, który rozpoczął się w ubiegłym roku. Prace, prowadzone bez wyłączania obiektu z użytkowania, mają się zakończyć w sierpniu.

Modernizacja Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze przeprowadzana jest od jesieni 2010 Przekazanie placu budowy nastąpiło 17 września. Od tego czasu wymieniane i odnawiane są instalacje: wodno-kanalizacyjna, C.O., elektryczna. Montowane są sieci monitoringu przeciwpożarowego i wizyjnego. Z użytku jest tymczasowo wyłączony budynek B. Remontowana jest kuchnia. Obiady młodzież tymczasowo spożywa w ZSLiZ Nr 2, śniadania i kolacje z wykorzystaniem naczyń jednorazowych w budynku bursy. Placówka jednak cały czas funkcjonuje. Zarówno młodzież, jak i pracownicy bursy starają się dostosować do warunków tu panujących.

– Już pod koniec ubiegłego roku szkolnego wiedzieliśmy, co nas czeka. Wiedzieliśmy, że będzie modernizacja i remont, że nie będzie tak wygodnie, jak było to w poprzednich latach. Każdy z nas przychodząc tu, wiedział na co ma się przygotować. Warunki dla każdego są takie same – mówią mieszkańcy placówki.
Również nauczyciele wychowawcy są podobnego zdania: - Nie jest tak źle. Co prawda brakuje nam sali, w której można przeprowadzić zajęcia zorganizowane dla młodzieży, ale i tak dajemy sobie radę. Wiadomo – jest remont, jest i hałas, ale nie jest on aż tak uciążliwy, żeby przeszkadzał nam w pracy, a wychowankom w nauce - mówią.

Dyrektor bursy, Elżbieta Krausiewicz, przyznaje, że pieniędzy na remont placówki szukano od początku jej działania, czyli od 2000 roku. – Wielokrotnie występowaliśmy do miasta z wnioskiem o sfinansowanie remontu. Przede wszystkim chodziło o dach. W tym czasie pozyskaliśmy środki na wymianę centralnego ogrzewania z tradycyjnego na gazowe. Ponadto własnym sumptem wyremontowaliśmy dwie łazienki oraz przeprowadzaliśmy kosmetykę w pokojach, pomieszczeniach ogólnodostępnych i na korytarzach.

Dopiero udział w projekcie: „Nowoczesna Infrastruktura Edukacyjna Szkolnictwa Zawodowego w Jeleniej Górze . Zadanie 2 – Bursa nr 1” dał możliwość przeprowadzenia modernizacji i remontu. Etap projektowania zaczął się w roku 2008, jednak procedury uzyskania wszelkich pozwoleń, wyłonienia wykonawcy itp. trwały dość długo. Była nadzieja, że w roku szkolnym 2009/2010 prace zostaną wykonane, jednak z przyczyn finansowych okazało się to niemożliwe.

Wtedy Miasto wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji. Uzyskano zgodę. 17 września 2010 r. - po uchwaleniu przez radę miejską dodatkowego finansowania projektu oraz podpisaniu umowy z wykonawcą - został przekazany plac budowy. – Do dnia dzisiejszego całkowicie wymieniono dach, stolarkę okienną, ocieplono budynek i częściowo wykonano elewację. Prace w budynku B zbliżają się do końca – mówi dyrektor Elżbieta Krausiewicz.

Po modernizacji budynek będzie spełniał wszystkie wymogi unijne dla placówek tego typu. Pokoje będą maksymalnie trzyosobowe. Powstaną nowe sale do nauki indywidualnej, jak i do przeprowadzania zajęć zorganizowanych. Będą one wyposażone w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne. Powstanie pracownia multimedialna wyposażona w niezbędny sprzęt. Budynek zostanie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych – powstanie podjazd oraz winda.

Zakończenie modernizacji i remontu planowane jest na sierpień bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~~JG 11-03-2011 8:50
Kolejne brawa dla Marka Obrębalskiego!!! Obecna ekipa jeszcze nic nie potrafiła zrobić a mija już 100 dni "rządzenia"! Może przedstawią jakiś raport ze swej aktywności???
~Gość 11-03-2011 9:33
jedna i druga ekipa to banda nieudaczników ,miasto jak było brudne tak jest ,pracy jak nie było tak nie ma ,a p. Zawiła dalej lata w tym czerwonym sweterku ,choć pensje sobie podwyższył .
~ 11-03-2011 11:31
do gosc,a ty ubierz sie w rozowy a spodnie zielone i startuj na pajaca NR 1 W jelonce,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Pożegnania w starostwie

Miastu na urodziny

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%