MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

W Bukowcu przez dwa dni królowała muzyka

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 7:38
Aktualizacja: Wtorek, 20 czerwca 2017, 7:15
Autor: Joanna
Fot. Joanna
Koncert zespołu A.M.A. Trio zakończył Święto Muzyki w Bukowcu. Impreza trwała dwa dni, 17 i 18 czerwca. Podczas tegorocznego Święta Muzyki, które jest imprezą cykliczną organizowaną od kilku lat przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów, odbyły się cztery koncerty oraz warsztaty muzyczne.

W ramach V edycji Międzynarodowego Święta Muzyki, zorganizowanego w Bukowcu przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów, odbyło się pięć wydarzeń muzycznych. Imprezę rozpoczął koncert muzyki poważnej w sobotę o godzinie 16.00. Koncert miał miejsce w Pałacu w Bukowcu. Na następne wydarzenie widzowie przenieśli się do Artystycznej Stodoły gdzie wystąpił zespół Cocotier.

W niedzielę o godzinie 14.00 rozpoczęły się warsztaty gry na bębnach afrykańskich, które poprowadził Mariusz Raźny, następnie swoje zdolności wokalne zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy.

Na koniec muzycznego weekendu zagrała jeleniogórska formacja A.M.A. Trio. Grupa wystąpiła w trzyosobowym składzie: Andrzej Kolasiński – basista i gitarzysta, zagrał w czasie koncertu na instrumencie ukulele, Marcin Sweklej – gitarzysta i wokalista oraz Natalia Lis – wokalistka, która zastąpiła Annę Kosę.

Podczas Święta Muzyki w Bukowcu, pojawiły się znane, światowe utwory muzyczne, jak również te mniej popularne, ale równie urzekające dzięki zaangażowaniu wykonawców. W sobotę i w niedziele na koncertach pojawiło się wiele osób, w szczególności młodzieży. Założenia parkowo – pałacowe w Bukowcu odwiedzili również mieszkańcy wioski.

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Wandale kontra naukowcy

Zaśpiewał chór brożecki

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~........... 19-06-2017 14:11
Bardzo fajna sprawa tylko park jakby mniej zadbany zeszłego roku było wykoszone a teraz trawa metrowa ,nasadzenia zaniedbane,było ładniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Mała rzecz, a cieszy

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Zygzakiem po ulicy

Będzie taniej za wodę i ścieki

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%