MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

W błękitnej Mikołajkowej Krainie Łagodności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 6 grudnia 2009, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: rylit
Fot. rylit
Kolejne spotkanie z dobrą muzyką wczoraj zorganizowało Cieplickie Centrum Kultury Przystań Twórcza w mikołajkowym prezencie dla mieszkańców stolicy Karkonoszy. W Sali Błękitnej Pałacu Schaffgotschów zagrały zespoły„W tym Sęk” i „Grupa Semplice”. Poznaliśmy też laureatów konkursu fotograficznego ogłoszonego przez CCK.

Przed koncertem okazało się, że zainteresowanie imprezą było ogromne. Przyszło więcej ludzi niż mogła pomieścić sala. Organizatorzy nie chcąc z nikogo przybyłych pozbawić możliwości uczestnictwa w imprezie, stawali na głowie, aby upchnąć chętnych na dostawkach czy na miejscach stojących.

Na początek zagrał „W tym sęk”. Zespól zadebiutował w 2005 roku na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej, gdzie w następnym roku wyśpiewał pierwszą nagrodę. Do dziś grupa występuje w rożnych konfiguracjach sycąc uszy muzyką własną oraz utworami znanych poetów i kompozytorów.

Przed występem kolejnej gwiazdy wieczoru, organizatorzy ogłosili wyniki pierwszego etapu konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” – Jesień. Jury oceniało nadesłane fotografie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież i dorośli. W kategorii młodszej nagrody zdobyli: Maja Dusińska (I miejsce), Nikol Szajkowska (II miejsce) oraz Ada Dojs (III lokata). Wyróżnienie – Patrycja Głozak
Wśród dorosłych wygrał Krzysztof Gulbinowicz, a na pozostałych miejscach uplasowali się Tamara Kaleciańska-Krawczyk i Tadeusz Janke. Wyróżnienie zdobyła Małgorzata Karczewska. Wyróżnione prace można było oglądać w czasie koncertu w kuluarach pałacu. Prace będą eksponowane w siedzibie CCK.

Po tej miłej uroczystości widzowie zostali już tylko z muzyką Kwartetu Semplice, zespołu którego założycielem był nieodżałowanej pamięci Łukasz Pietrzak. Wspaniałe brzmienia akordeonu, kontrabasu, gitary i klarnetu przeniosły widzów w świat wspaniałej muzyki Piazzoli czy Jobima.

Choć repertuar zespołów był zupełnie odmienny, jednak oba występy pozwoliły widzom choć na chwilę przenieść się w Krainę Łagodności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Rodzinna wystawa

Spotkanie z S. Koperem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Janusz 6-12-2009 9:07
Szkoda, że konflikt terminów nie pozwolił mi obejrzeć tego koncertu, musiało być wspaniale. Gratuluję pomysłu. Od pewnego czasu widzimy, jak bardzo potrzebne było utworzenie Cieplickiej Przystani Twórczej.
~BC 6-12-2009 12:58
Wielkie gratulacje dla organizatorek, które wyczarowały piękną oprawę imprezy. Te drogowskazy do Sali Błękitnej :))) to strzał w 10. Ewelina czarowała głosem a Sylwia swoim uśmiechem. Piękna muzyka w pięknym wnętrzu Pałacu, w magicznym klimacie. Bardzo dziękujemy!
~słuchacz 7-12-2009 23:53
a mówią, że nic sie nie dzieje w Jeleniej... oto przykład,ze to bzdura ... koncert wspaniały, zespół W TYM SĘK klimatycznie, nieba...lnie, własne ciekawe kompozycje, 2 gitary, perkusja i wokal - skład rockowy ale brzmienie kameralnie , magiczne...słychac jakośc a nie przesyt decybeli...GRUPA SEMPLICE jak zwykle z dowcipem ... słychać nowe utwory w coraz bardziej rozrywkowym charakterze...kontrabas to był dobry pomysł ... naprawdę super brzmią wszystkie kompozycje w nowym wydaniu, nowy gitarzysta daje radę...Łukasz byłby z Was dumny, grajcie dalej, w ten sposób pamięć o nim będzie ciągle żywa... ŻYCZĘ POWODZENIA!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Mała rzecz, a cieszy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
818
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%