MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

W autobusie jak w lochu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 5 lipca 2008, 7:32
Aktualizacja: 19:42
Autor: KTL
Fot. TEJO
Dla wielu jeleniogórzan i turystów jazda autobusem to średnia przyjemność. Wszystko przez reklamy, którymi oklejone są całe pojazdy z szybami włącznie. Przez nie – jak twierdzą pasażerowie, w przeciwieństwie do MZK – niewiele widać. Ale firma zmienia politykę reklamową: będzie lepiej.

– Czujemy się jak w metrze, tyle że to nie metro – mówią klienci przewoźnika. – Reklamy wykonane są z przejrzystego materiału – usłyszeliśmy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym. Pasażerowie są jednak innego zdania.

W niektórych czerwonych (przynajmniej z założenia i z nazwy obiegowej) autobusach kolorowo i wesoło jest tylko z zewnątrz. W środku – ciemno i ponuro. Trzeba się natrudzić, żeby dokładniej przyjrzeć się czemukolwiek za szybą.
- Stawia się zyski nad dobrem pasażerów. Nie powinno tak być. - powiedziała nam Justyna z centrum Jeleniej Góry. – Przez okno w autobusie praktycznie nic nie widać.

Na szczęście w najbliższym czasie problem – przynajmniej częściowo – powinien zostać rozwiązany.
– Polityka reklamowa naszej firmy się zmieniła. – powiedziano nam w MZK. - Reklamy pozostaną jedynie na lewej ścianie pojazdów, strona prawa, na której są drzwi, nie będzie oklejona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marcin Wyrostek patriotycznie

Plac zabaw gotowy

Cecylia Woźniak skończyła 100 lat!

Komentarze (43) Dodaj komentarz

~sto13krotka 5-07-2008 7:49
nareszcie ktoś zaczął myśleć
~ 5-07-2008 7:53
"Reklamy wykonane są z przejrzystego materiału" ... Buahahahaa
KochaSJG1983 5-07-2008 7:58
Ale mi to zmiana polityki firmy MZK Jelenia Góra, jak prawa strona autobusu będzie oklejona. Chore wymysły... Szkoda, że jeszcze nie będą oklejać siedzeń dla pasażerów reklamami...
~lolek 5-07-2008 8:21
Nam tubylcom reklamy to raczej niespecjalnie powinny przeszkadzać, ale przyjezdni mogą miec kłopot z identyfikacją jakiegoś konkretnego przystanku. Co mi przeszladza, a np to, że w czasie upałów okna są pozamykane na trzy spusty, kierowca puszcza gorący nawiew i jest tak gorąco, że aż słabo sie robi. Rzadko który pomyśli o tym, żeby otorzyć okna, bądź też lufciki na górze... bo w sumie po co, on ma okno przy sobie...
~Ela 5-07-2008 8:29
Do | ~lolek | czepiasz się kierowców, a skoro tak podróżujesz autobusami to byś zauważył, że te pozamykane okna to wina "starszych " osób, którym przeszkadza otwarte okno i gdzie tylko mogą je zamykają. A po drugie nigdzie nie ma zakazu otwierania okien i sam możesz okno sobie otworzyć skoro masz taka potrzebę. A co do reklam na autobusach to faktycznie zmiany powinny być, ale wątpię czy taka tylko zmiana zadowoli szanownych pasażerów...
~ 5-07-2008 8:38
Wielkie mi halo. Za oknami autobusów i tak nie ma co oglądać wiec poco robić problem. A co do okien to wielki wysiłek otworzyć, ale nie bo wiekszość bedzie siedziała i czekała aż kieroca to zrobi mimo ze bedzie 50 stopni w autobusie. Tacy ludzie a nie MZK- akurat w tej sprawie. A turyści jeżdżą PKS-ami bo MZK nie dojeżdża do Szklarskiej i Karpacza
bercia 5-07-2008 8:42
oni mają ludzi gdzieś. Co ich to obchodzi , że my nic nie widzimy. Wazne , że oni maja kasę w kieszni za reklamę. Te napisy na szybach to istna kpina. !!!! A od tego patrzenia w te niby nie widoczne naklejone reklamy wzrok można sobie zepsuć
krkonos 5-07-2008 8:55
W zasadzie nie mam nic przeciwko "upstrzonym" reklamami autobusom, chociaż rozumiem zastrzeżenia podróżnych, że przesłaniają świat. Jednak nie podoba mi się, że planuje się podwyżki cen biletów - reklamy winny byc sposobem na pozyskiwanie pieniędzy, które pozwolą takiej podwyżki uniknąć. To trochę tak, jak z abonamentem RTV - reklam w tzw. telewizji publicznej coraz więcej, a abonament płacić trzeba.
~lolek do Eli 5-07-2008 9:39
Z tymi starszymi osobami to masz rację, im akurat wszystko przeszkadza, ale wystarczy odrobiny perswazjii, żeby przekonać starsze pokolenie. Ale dlaczego zwróciłem na to uwagę, bo kiedyś próbowałem otworzyć lufcik, a szanowny pan kierowca wydarł na mnie gębę, żebym tego nie dotykał. Jest nawiew, to wystarczy i koniec! Żałuję, że nie napisałem na niego skargi...
~... 5-07-2008 9:45
A co Wy chcecie oglądać za tymi oknami? Dziurawe ulice? "Wazne , że oni maja kasę w kieszni za reklamę" - ciekawe skąd ta pewnośc że w kieszni? Może ta kasa trafia na modernizacje taboru? Bo nie wierze, że MZK wymienia i serwisuje tabor z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży i tak już drogich biletów. Wolelibyście placić 4 zł za bilet i patrzeć przez szybę, czy płacić dalej powyżej 2 zł i jeździć oklejonym autobusem. Oczywyiście ktoś powie, że we Wrocławiu jeździ się taniej i nie oklejonymi autobuami. Trudno sie niezgodzić! Różnica polega na tym, że Wrocław to większe i bogatsze miasto, które ma większy tabor, przez co ma większe zarobki. Wydatki z pewnością też mają większe... Tylko widocznie nie muszą zarabiać na reklamach takiej kasy żeby utrzymać tabor w ciągłej eksploatacji.
~Rudebwoy 5-07-2008 9:48
MZK pewnie zgarnia duzo kasy za reklamy, wiec nie rozumiem dlaczego wciaz jezdzimy takimi "Trupami"
~ja tylko pytam 5-07-2008 10:12
Na autobusach (niektórych) naszego MZK jest napisane: Reklama w MZK gwarancją sukcesu". Jak świat światem, gwarancja jest obligacją o skutkach prawnych ze strony gwaranta. Zatem pytam: Jesli założę biznes który będę reklamował na autobusie i moja firma padnie na mordę, czy MZK mi zrekompensuje nieuzyskanie sukcesu? I co na to sąd, do którego udałbym się po sprawiedliwość?
~ 5-07-2008 10:30
Do ~Ela: Popieram Ciebie w tym, że otwarte okna przeszkadzają starszym osobom. Przedwczoraj jadąc "siódemką" był upał, a stara babcia zamknęła okno, bo jej wiał wiaterek w nową fryzurę... Normalnie szok i wielka tragedia... Pani siedząca obok powiedziała jej na spokojnie, żeby otworzyła okno, bo nie ma zamiaru się smażyć to babka się na nią popatrzała z byka i po chwili zmieniła miejsce... Ludzie litości, ale po to są okna, żeby w czasie upału były otwarte...
~kmam 5-07-2008 10:55
Ja mam klaustrofobię. Do autobusów z reklamami nie wsiadam. Nie mam ulg na bilety, więc wolę własny samochód, gdzie zawsze mogę popatrzeć gdzie jadę, gdzie mam wysiąść, gdzie mnie na żywca nie wkładają do jeżdżącej trumny.
piipi 5-07-2008 11:01
..dla wiekszosci loch jest cudowna przyjemnoscia.
camerlengo 5-07-2008 11:29
Skoro te reklamy są przejrzyste i tak świetnie przez nie wszystko widać MZK może sobie jeszcze dorobić niewielką reklamą na przedniej szybie, taka napewno zwróci uwagę przechodniów.
~M17 5-07-2008 12:09
Narzekania ciaglę, a przecież są i plusy np gdy świeci słońce jest chłodniej we wnętrzu. Nie rzucają się tak w oczy podrapane szyby od wewnątrz lecz widocznie pasażerowie tego nie widzą i lubią patrzeć przez takie szyby na przesuwający sie za oknem autobusu krajobraz. :)
~ 5-07-2008 12:39
no w koncu o tym napisali!!! ale rzeczywiscie przez reklamy bylo dobrze widac.. ale na poczatku... dopoki sie nie zabrudzilo..
~Łowca byków 5-07-2008 12:41
Spróbujcie sobie okleić tak swoje samochody i pojedźcie na przegląd techniczny pojazdu.
~Ted 5-07-2008 12:44
Jadąc nie dawno autobusem widziałem jak młoda mama nie mogła uspokoić małego dziecka ,które w tak oklejonym autobusie się bało.Młoda kobieta posadziła chłopczyka na siedzeniu a ten chciał do okna zobaczyć jadące samochody ,niestety nic dziecko nie widziało no i był lament po krótkiej takiej jeździe kobieta musiała z chłopcem wysiąść , bo nawet ona tego lamentu już nie wytrzymała. Widać z tego ,że nie tylko nam przeszkadzają te oklejone okna ,ale małym pasażerom również.To taka dygresja ,że MZK powinno wyjść na przeciw oczekiwaniom pasażerów jeśli tego nie zrobi to na nic nie zdają się uzyskane pieniądze za reklamy jeśli nie będzie kogo wozić.
~_rymcycymcy____ 5-07-2008 13:04
Z ciebie Piipi znowu jakaś masochistka wyłazi...
~Troxi 5-07-2008 13:07
Ludzie z MZK - czy Wy w ogóle myslicie? Co z tego, że jedna strona będzie wolna od reklam podczas, gdy druga nadal będzie wyglądała, tak jak teraz....Chyba,że w smak Wam takie sytuacje, w których pasażerowie będą się zgodnym chórem pchali na nieoklejoną część autobusu. Nie lepiej okleić obie strony, ale tylko do wysokości okien? Oczywiście, że lepiej, ale trzeba mieć parę szarych komórek, żeby o tym pomyśleć...
~_rymcycymcy____ 5-07-2008 13:07
A to, że - jak jest napisane w artykule - zmiana polityki reklamowej MZK będzie polegać na tym, że teraz drzwi autobusu nie będą zaklejane reklamami, tylko okna, to niewielka pociecha dla pasażerów, bo oni przecież patrzą na zewnątrz przez okna, a nie drzwi. Ot, polityka firmy i jakieś dziwne, niezrozumiałe myślenie...
~Iza 5-07-2008 13:23
Rymcycymcy, Ty naprawdę podejrzewasz kierownictwo MZK o myślenie?? I zgadzam się z camerlengo - okleić tymi przezroczystymi reklamami szybę kierowcy!! Przecież przezroczyste one są...
~_rymcycymcy____ 5-07-2008 14:35
Do Izy: A wsiadłabyś do takiego autobusu???
~bess 5-07-2008 15:28
~ 5-07-2008 16:08
Nawet,jezeli MZK na wszystkich swoich autobusach umiescilo by reklamy,oraz na wszystkich wiatach przystankowych,to i tak nie beda mieli pieniedzy,poniewaz brak im gospodarza z prawdziwego zdarzenia.Jezeli zas chodzi o podwyzke cen biletow,to w 2003r.,przeprowadzono badania w firmie,ktore ujawnily,ze okolo 16000(szesnastu tysiecy),ludzi korzystajacych z komunikacji miejskiej w naszym miescie tytulem rozmaitych przywilejow,wogule nie placi za przejazdy.Poniewaz uwazam,ze dalej zyjemy w panstwie opiekunczym,dlatego wszystkie niedobory zwiazane z komunikacja nie wylaczajac rowniez,marnotrawstwa w samej firmie,musi pokryc potencjalny pasazer za aprobata rady miasta.
~klarenz 5-07-2008 17:21
ja tak tylko dla sprostowania - na szybach jest naklejana siatka 'one way vision' (ale tylko w nowszych autobusach i tylko po stronie bez drzwi. Zgadzam się, że mimo jej 'przezroczystości' jest kiepsko - w oczach się może potentegować.
~elazjg 5-07-2008 17:37
Rzeczywiscie przepaskudnie jedzie sie w takim autobusie. Moim zdaniem MZK powinno natychmiast z tym cos zrobic.
piipi 5-07-2008 18:31
..~Dlaczego MZK nie zakupilo autobusow pietrowych ?.~Tam jest wiecej miejsca...
~uwielbiam reklamy 5-07-2008 18:54
uwielbiam reklamy, ubolewam, zę mzk zrezygnowało z tych telewizorów reklmowych, co kiedyś były w busach, ależ to było przyjemnie pooglądać dami w czasie ajzdy
~Anna 5-07-2008 19:09
Najlepszym rozwiązaniem będą szynobusy łączące Piechowice,Sobieszów,Cieplice , centrum aż do Zabobrza. A MZK niech dalej biadoli i wymyśla jak tu ludziom utrudnić życie :(
~Juhas z Lubiechowej 5-07-2008 21:19
Do Rymcycymcy- Kochany!! Nie żałuj Piipi zamiłowania do tunelu!! Wszak to młode, miłe,słodkie dziewcze potrzebuje MIŁOŚCI!!! A zwłaszcza półmrok nawet tak smrodliwy, jak nasze nie wietrzone autobusy i głowina Lenarta ( Radny - przewodniczący jednej z Komisji i uczestnik wielu innych równie wysokopłatnych Komisji i Rady i innych ciał kolegialnych) który z upowem maniaka dąży do podwyżki cen biletów stanowi bodaj namiastke warunków ... Czyz zapomniałeś już te lata, gdzy w ciena noc hołubiłes takowe dorodne i urocze dziewoje jak Piipi?!!? Piipi!! Serdeńko Ty moje!! Azaliż pamiętasz, jak to onego zasu jeżdził po Jelonce piętrus!!! I jak uroczo bywało w czasie jezdy na pieterku - zwłaszcza wieczorem...!!! Uch!!! Jeszcze serce się sciską, ręce sie pchą, przyspiesza się oddech... No cóz , nie dla nas sznur piętrobusów i i jeszcze pięterka okleja reklamami... Oj miełem ja wtedy jeszcze owiecki do wypasu, a i Baca nie był tak srogi , ale to juz przeszłość - tylko owiecek szkoda , bo i żentyca, i brundza i oscypki bywały z tuttejszej trawki.... A dziś tylko BRYNDZA w życiu pozostała!!! A szkioda!!!
~Sindi 5-07-2008 23:48
Na szczęście nie jeżdżę autobusami MZK,bo na pewno te reklamy by mnie drażniły.
~reklamyyyyyyy 5-07-2008 23:57
reklamy mogą zostać, ale niech nie bedzie ich na szybach, mogą być również w środku autobusu... a nikt nie wpadł na pomysł np reklam na biletach ??? albo na tym wyświetlaczu informacyjnym od czasu do czasu jakieś teksty reklamowe.
piipi 6-07-2008 0:13
..do - [~Juchas z Lubiechowej..]...ale z Ciebie smutny koziolek,a ktory podkowe zgubil.~Wszystko,co minelo jest cudowne i to moze zawsze wrocic.~Lubie serki..
~buhaha 6-07-2008 3:06
a co to autobusy wycieczkowe czy komunikacja miejska? jak mozna przez cały rok ogladac to samo .. przeciez w tym miescie nic sie nie zmienia to po co ta awantura ??? ci co jezdza tymi oklejonymi volvo znaja ta trase przeciez na pamiec>>>
KochaSJG1983 6-07-2008 7:06
Najlepiej nich okleją czarnymi taśmami wszystkie autobusy, żeby nie było nic widać, bo widać, że MZK Jelenia Góra chce być mądrzejsza od radia. Naprawdę te cholerne reklamy są męczące, a było mówione, że one całkowicie znikną z autobusów, a tutaj lipa... Niech jeszcze podniosą ceny biletów złodzieje...
~Sarna 6-07-2008 10:29
W naszym MZK nie umieją wstawiać w autobusach okien. Chyba widzieliście jak jeżdzą z zaparowanymi tylko niektórymi oknami, albo z wodą przelewającą się między nimi. Mam jeszcze pytanie do MZK, czy muszą jeździć niektóre autobusy z szybami takimi "zamazanymi"? Nie wiem co to jest. Może jest to klej. Jeśli chodzi o twierdzenie MZK, że przez tę siatkę i reklamy wszystko widać, to mam bardzo prosty sposób, aby im udowodnić, że nie mają racji. Zakleić tym "ustrojstwem" przednią szybę /boczne już są zaklejone/ i zaprosić na wycieczkę dyrekcję i innych kierowników, a w szczególności tego od marketingu i reklamy. Po tej "lekcji poglądowej"można zaczać z nimi dyskutować, albowiem dopiero teraz my pasażerowie będziemy pewni, że oni wiedzą o co nam chodzi.
~? 6-07-2008 11:04
Ludzie tu tylko szmal się liczy,ciekawe kto się bogaci na tym.
piipi 7-07-2008 2:11
~Hirschland 8-07-2008 19:04
Bogaci się na tym oczywiście MZK i kanarzy tacy, jak ten gruby oszust (pseudo prawnik). Tak jak napisałem trzeba albo prywatyzować MZK (i powstaje wtedy konkurencja), albo przejąć przez miasto i je w pełni finansować (ale wszyscy mieszkańcy mieliby darmowe przejazdy).
~Hirschland 8-07-2008 19:10
Bogaci się na tym oczywiście MZK i kanarzy tacy, jak ten gruby oszust (pseudo prawnik). Tak jak napisałem trzeba albo prywatyzować MZK (i powstaje wtedy konkurencja), albo przejąć przez miasto i je w pełni finansować (ale wszyscy mieszkańcy mieliby darmowe przejazdy).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odszedł Stanisław Pelczar, przed laty naczelny "Nowin Jeleniogórskich"

Apel córki tragicznie zmarłego mężczyzny  

Studium na początek

Wypadek przy baniakach  

Przetarg anulowany  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%