MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Vocalis świątecznie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 23 grudnia 2018, 13:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 19:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji można było poczuć magię świąt za sprawą koncertu, jaki dał zespół Vocalis. Artystki zaprezentowały kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata.

Zespół w składzie: Joanna Moryc (sopran), Anna Skóra (sopran), Róża Wysocka (fortepian) zapewnił zgromadzonym w Zdrojowym Teatrze Animacji klimatyczny wieczór. Piękne stroje, świąteczne ozdoby i repertuar wprawiły publiczność w świąteczny nastrój.

Polskie kolędy i pastorałki są naszą narodową dumą, gdyż w bogactwie melodii i tekstów nie mają sobie równych - podkreślały artystki, które przed wykonaniem poszczególnych utworów podawały kilka informacji i ciekawostek na temat wybranego repertuaru.

Koncert w ZTA był też okazją do poznania kilku pieśni bożonarodzeniowych z różnych stron świata. Sala była wypełniona w całości i było to doskonała uczta muzyczna wprawiająca w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Gra w sztukę – w BWA

Żelazny strażnik Teatru Naszego

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~JAN 24-12-2018 17:11
Podziękowania wspaniałym artystkom należą się nie tylko z powodów podanych w (płytkim, "dziennikarskim" artykule Autora Jelonki), ale za to że uniosły nas i ukazały zupełnie inny, wspaniały (na wysokim poziomie) magiczny świat sztuki muzycznej - jakże różny od prymitywnego (często relacjonowanego w Jelonce) świata polityki (zwłaszcza lokalnych polityków). Jest to ogromne szczęście, że istnieje jeszcze taki świat. Szansa jest taka, że może on być "odtrutką" dla wszystkich, których umysły zostały skażone, zamieszane i ograniczone dzisiejszą polityką (o stanie tych umysłów świadczą komentarze i na wpisy na Jelonce przy tematach politycznych: erupcja głupoty, złośliwości, a często zwykłego chamstwa - sprowadza polityczną lokalną "dyskusję" do poziomu szamba). Więcej świata prawdziwej sztuki, mniej polityki, a w szczególności tych koszmarnych polityków lokalnych (urządzających naszym kosztem swoje - często także swoich rodzin - dostatnie życie). Jeszcze raz - brawo VOCALIS!!!!
~Dora 26-12-2018 8:01
Piękny koncert z piękna oprawa . Panie postarały się o prawdziwą świąteczną atmosferę. Swoboda , profesjonalizm uroda i talent Pań spowodowały żywą reakcję publiczności. Zaskakujące były też aranżacje niektórych kolęd. Bardzo dziękuję za wspaniałe przeżycia. I czekam na kolejne koncerty Pań.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poezja Urszuli Musielak w ODK

Poranki rodzinne: czas – start!

Głosowisko w MDK "Muflon" – zapisy

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Tłumy we dworze

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
617
Tak
13%
Nie
65%
Nie wiem
21%