MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Vip– y czytały dzieciom w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Środa, 6 czerwca 2012, 8:31
Aktualizacja: 11:17
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Wielu znanych ludzi w miniony wtorek (5.06) odwiedziło Szkołę Podstawową w Karpaczu, by wspólnie czytać dzieciom książki. – Do wspólnego czytania udało się namówić znanych mieszkańców Karpacza i z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy bowiem krąg ludzi wspierających kampanie czytania dzieciom stałe się rozszerza – mówi Ryszard Kiełek.

Zaproszeni goście przybyli do Szkoły Podstawowej w Karpaczu na XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który jest realizowany w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której szkoła jest propagatorem. Znanych ludzi do placówki zaprosił Ryszard Kiełek, który czyta dzieciom w szkołach, przedszkolach, domach dziecka, szpitalach czy hospicjach od ponad 30 lat.

Książki dzieciom czytali: dyrektor Biblioteki Miejskiej I. Frytz, dyrektor Szkoły Szpitalnej przy CPiA M. Leniewicz, Pastor Parafii Ewangelicko-Augsburskiej E. Pech, Komendant Straży Miejskiej M. Sarnacka-Prośniak, przedstawiciel Nadleśnictwa „Śnieżka” M. Szewczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej E. Piotrowska, przyjaciel szkoły – Elżbieta Zakrzewska, główna księgowa szpitala „Przedwiośnie” w Kowarach B. Ożóg, przyjaciel szkoły J. Żądło, przedstawiciel Rady Rodziców D. Kawecki oraz dyrektor przedszkola E. Budzińska.

- Czytaliśmy znane wiersze Juliana Tuwima. Szczególnie żywiołową reakcję u dzieci wywołały utwory „Lokomotywa” i „Rzepka”. Ryszard Kiełek zaprezentował dodatkowo wiersz naszego regionalnego poety S. Śliwińskiego. Dzieci odwdzięczyły się gościom krótką inscenizacją do wiersza „Idzie Grześ przez wieś” oraz piosenką do znanego teledysku „Cała Polska czyta dzieciom”, w którym uczestniczą osoby świata kultury promujące akcję. Dodatkowo swoje umiejętności recytatorskie zaprezentował laureat Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego (I miejsce) uczeń klasy II – Piotr Marciniak – informują organizatorzy.

Ryszard Kiełek wręczył szkole dyplom uznania za aktywny udział w promocji kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

- Było to kolejne piękne spotkanie w ramach ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom i kampanii "Cała Polska Czyta dzieciom". Udało mi się namówić do wspólnego czytania znanych mieszkańców Karpacza i z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy bowiem krąg ludzi wspierających kampanie czytania dzieciom stałe się rozszerza. Czytano pięknie, a dzieci reagowały znakomicie! Ja czytałem głośno wspólnie z dzieciakami "Rzepkę"....było naprawdę niezwykle – przyznaje Ryszard Kiełek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pokój ponownie rywalem Mroza

W mieście bez plastików

PiS zaprezentował kandydatów

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Bolo 6-06-2012 10:54
Gratulacje dla organizatorów , ważny jest cel ! Karpackie szkoły są wzorem dla innych. Dobrze że zaprasza się osoby dorosłe do wspólnego czytania dzieciakom.
~Haha 6-06-2012 10:57
Ha ha. Jaki kraj, takie VIPy. Jakie miasto - tym bardziej. Tacy oni VIP, jak ja Murzyn.
~ość portalu 6-06-2012 11:29
"VIP-y" już jest już passé. Teraz mówi się "celebryci".
~szthajner 6-06-2012 12:15
jakie vipy ?? hahah śmiech na sali, dali jakieś no-name'y i to niby "vip-y" są
~ 6-06-2012 13:00
tez mi VIPy... chyba takie same jak z biedronki po 1,89zł
~Adaś 6-06-2012 13:38
Szkoła zaprosiła zaprzyjaznione osoby z Karpacza , i po co cała dyskusja ? nalezy to uszanowac i nie komentowac ! Najlepiej stać z boku i nic nie robić . Tacy właśnie mają najwięcej do powiedzenia.
~szthajner 6-06-2012 13:45
do ~Adaś : tylko po co nazywać te osoby "VIP-ami", toż to żadne VIP-y nie są, przerost formy nad treścią
~Karpaczanin 6-06-2012 14:38
Serdeczne podziękowania w imieniu rodzicow Karpackiej szkoły za wspaniałe spotkanie czytelnicze. Dzieci były zachwycone !
~:) 6-06-2012 15:55
Wspaniała akcja w dobie "Polskiego analfabetyzmu"
~zaproszona 6-06-2012 15:57
O tytuł artykułu proszę zapytać samego autora ...... Myślę, że warto skupić się nad treścią i przekazem samego artykułu niż jego tytułem a nie oceniać ważność zaproszonych tam osób. Spotkanie takie dało dzieciom możliwość poznania (mniej lub bardziej znanych) osób z życia publicznego miasta - jego placówek i instytucji i pokazało, ze potrafią bawić się razem z dziećmi wywołując przy tym uśmiech na ich twarzach. A o to przecież właśnie chodziło ..... Pozdrawiam wszystkich malkontentów, marudy i czepialskich ;-) uczestniczka spotkania.
~ 6-06-2012 16:27
Vip - co za szlachecki zwrot ! Rozumie, jesli to papierz lub premier, ale tutaj? Byle pacholek na stolku zwany od razu VIPem. Czy to tytul naukowy, czy hierarchia wyzszej rasy? Uwazam ze jest demokracja a w niej rownosc spoleczna !!!! Tytuly tego typu zostawmy w pieleszach przeszlosci. Albo wszyscy sa VIPami, albo....nikt. Droga takiego nazewnictwa niektorym rosna piorka i z czasem taki "VIP" ma w dupie szarego czlowieka i jego problemy gdyz przywykl by pospolstwo mu czapkowalo z racji mniemanego majestatu.Szanuje ludzi na stanowiskach, ale z dystansem. Nigdy w zyciu nie ponizylem sie zwrotem PANIE dyrektorze, lecz wprost - dyrektorze, i bylem lubiany i tez szanowany w firmie.Dzisiaj - VIP! kto to taki i z jakiej racji?
~szthajner 6-06-2012 17:54
PROSZE PANI CZY PANI WIE KIM JA JESTEM ? CZY PANI WIE Z KIM MA DO CZYNIENIA ? JA JESTEM VIP-EM ! PISALI O MNIE TAK NA JELONCE !
~do 16:27 6-06-2012 18:16
papież
~ 6-06-2012 18:32
Przepraszam za blad w slowku- Papiez- ,Ale ponioslo mnie z tymi JEGOMOSCIAMI VIP.
~ 6-06-2012 18:43
Angela... I wszystko jasne.
~ 6-06-2012 18:46
zapytanie do vipów - czy wiecie że ? - Komentarz Pana X: W 2012 roku CIA zorganizuje ogromne zamachy terrorystyczne podczas XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Zamachy posłużą jako pretekst do poszerzenia totalitaryzmu, powszechnej inwigilacji i ograniczenia praw człowieka. Posłużą także jako pretekst do napaści NATO na Iran, ponieważ każda wojna potrzebuje Casus belli usprawiedliwiającego mordy i grabieże. Zamachy mają, więc wywołać u społeczeństw zachodu szok i niedowierzanie, chęć odwetu i żądze krwi. Gdy nagle zginą dziesiątki tysięcy ludzi tłum nie zastanowi się czy wskazany przez media i polityków sprawca jest nim w rzeczywistości. W rzeczywistości zaś będzie to klasyczna operacja typu „False Flag”.
~Jędrzej 6-06-2012 19:26
Co za oszołomstwo ! Jeden z internautów dostał bzika na punkcie VIP...Szkoda że użyto tego określenia w tytule artykułu...bo to woda na młyn dla takich właśnie psychicznie chorych zadymiarzy ! Panie "oszołom' z tego co wiem na tym spotkaniu w Karpackiej szkole nie było żadnych innych ludzi jak tylko ci wymienieni w artykule...O co panu chodzi ?...Ma pan jakieś kompleksy ...musi pan coś z tym zrobić , chyba że w kaftan i kierunek Bolesławiec !
~Justyna Stec 6-06-2012 19:31
Jestem miłośniczką książek i czytania, popieram takie spotkania jak to w Karpaczu. Dzieciom są one bardzo potrzebne. Gratuluję pomysłu .
~agnieszkaa 6-06-2012 20:24
Jędrzej nagle zmienił nazwisko na Justyna Stec, hehe. I kto tu jest psychicznie chorym zadymiarzem?
~ 7-06-2012 12:01
Jedrzeju, Pewnie uwazasz sie tez za ZADUFANEGO w sobie z racji stanowiska cz tez wyksztalcenia. NIE, nie toleruje nazywania kogos na stolku jakims tytulem Vipa, to taki zjadacz chleba jak zwykly czlek. Ma ten przywilej ze w wiekszosci to kombinatorzy i elity lojace kase i jeszcze za to nazywa sie ich w uprzywilejowany sposob. Nigdy nie zaakceptuje grupy tych snobow.
~Kajtek 8-06-2012 7:39
Oj...żle się dzieje z umysłami jeleniogórzan...takie dyskusje to żenada .
~R.Kiełek 11-06-2012 17:19
Chciałbym odnieść się do treści zawartych w relacji ze spotkania w Karpackiej szkole i dokonać pewnych sprostowań. Niezręcznie wkradł się zapis w tytule o czytaniu przez VIP -y i o zaproszeniu przeze mnie gości . Całe spotkanie czytelnicze po raz kolejny już raz zorganizowała szkoła, ja byłem honorowym gościem, podobnie jak pozostałe zaproszone osoby.Szkoła zaprosiła do wspólnego czytania znane w Karpaczu osoby, VIP-ów nie zauważyłem. Spotkanie zorganizowane było znakomicie , dzieci były szczęśliwe ! a goście oczarowani wysokim poziomem czytelnictwa w szkole , i to było dla mnie jako koordynatora kampanii 'Cała Polska Czyta Dzieciom " było i jest najważniejsze .
~R. Kiełek 12-06-2012 9:21
Pomyłka zakradła się również co do funkcji pani Elżbiety Budzińskiej , jest ona bowiem dyrektorem naszej Karpackiej szkoły a nie przedszkola. Ale tak czy owak wszyscy czytali wspaniale !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Synoptycy: burze z gradem i deszcz

MZK nie dla rowerzystów?

Doposażenie szkolnego boiska

Kto strzelał do konia?

KOD znowu pod sądem

Sonda

Czy jeleniogórski SOR zasługuje na krytykę?

Oddanych
głosów
200
Tak
74%
Nie
11%
Nie wiem
15%