MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

VIII Turniej Piłki Nożnej w Cervii

Wiadomości: Cervia
Wtorek, 8 czerwca 2010, 18:07
Aktualizacja: 18:12
Autor: podinsp. Edyta Bagrowska
Fot. JKS Gwardia
Po raz kolejny jeleniogórska drużyna wystawiona przez International Police Association Region Jelenia Góra i Jeleniogórskie Stowarzyszenie Sportowe „Gwardia” w dniach od 27 do 28 maja 2010 roku wzięła udział w rozgrywkach piłkarskich w Cervi, których organizatorem była IPA Cesena i Cervia.

W imprezie oprócz trzydziestu dwóch ekip męskich wzięło udział pięć zespołów kobiecych, a wśród nich drużyny z Włoch i z Irlandii.

W rywalizacji męskich zespołów oprócz drużyn włoskich uczestniczyli policjanci różnych formacji z Węgier, Finlandii, Rumunii, Belgii, Szwajcarii i Norwegii.

Turniej rozpoczął się 27 maja wieczorem paradą wszystkich drużyn ulicami Cervii zakończoną prezentacją na centralnym placu miasta.

Od wczesnych godzin rannych 28 maja rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Jeleniogórska drużyna po ciężkich walkach wyszła na I miejscu z grupy eliminacyjnej, niestety po drodze stracili bramkarza, który odniósł kontuzję kolana. Jego miejsce zajął jeden z napastników. Pomimo tak poważnych strat wzięli udział w turnieju po drodze pokonując między innymi reprezentację Szwajcarów 8:1.

W trakcie parady w Cervii jeleniogórska drużyna miała okazję prezentować barwy Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego, a także walory turystyczne całego regionu. W trakcie turnieju wizytę drużynie złożyli jeleniogórscy radni.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Stalowe rumaki w Karpaczu

Ciekawe starcie w Łomnicy

Wpadka na inaugurację

Pucharowe derby dla Victorii

Awans biało–niebieskich juniorów

Dachowanie w Radomierzu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1086
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%