MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

VII Konkurs Plastyczny „Rzepiór, Krabat – czy ich znacie?”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Organizator
Fot. Organizator
W minioną sobotę w Książnicy Karkonoskiej członkowie działającej przy Euroregionie Nysa eksperckiej Grupy EUREX – Biblioteki nagrodzili autorów najlepszych prac plastycznych zgłoszonych na międzynarodowy konkurs plastyczny „Rzepiór, Krabat – czy ich znacie?”.

Konkurs zorganizowany został przez Książnicę Karkonoską w Jeleniej Górze oraz Serbołużycką Bibliotekę Centralną w Budziszynie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Jurorzy: Ewa Grzempa, Blanka Konvalinkova, Maria Mirtschin oraz Marek Lercher otrzymali do oceny aż 404 prace wykonane w dowolnej technice plastycznej, w tym 168 prac wykonanych przez dzieci i młodzież z Polski, 161 prac z Czech i 75 prac z Niemiec.

W czterech kategoriach wiekowych nagrodzono lub wyróżniono 30 prac. W sumie 60 dzieł, głównie obrazów, znalazło się na wystawie, którą już od dziś aż do Świąt Bożego Narodzenia będzie można zwiedzać w Galerii Małych Form na III p. Książnicy Karkonoskiej na przy ul. Bankowej 27. W styczniu wystawa wyruszy w międzynarodowe tournée po Euroregionie Nysa. W pierwszej kolejności odwiedzi Budziszyn.

Listę laureatów oraz pełną informację o konkursie i wystawie można znaleźć na stronie WWW Książnicy Karkonoskiej: http://biblioteka.jelenia-gora.pl//

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Działka nad zabytek?

Straty policzone

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rumcajs 13-12-2011 7:33
no i piknie !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Interwencja w Jeżowie  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Rusza JBO 2021  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1213
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%