MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

VII Festiwal Muzyki Teatralnej

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 13 czerwca 2011, 16:04
Aktualizacja: 16:05
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
Muzyka, spektakle, studia i filmy to kolejne propozycje na ten tydzień dla uczestników VII Festiwalu Muzyki Teatralnej.

Koncert School of the Wight, czyli pieśni Johna Dolanda w wykonaniu Marii Skiby, śpiewającej sopranem i Franka Pschicholza grającego na lutni odbędzie się 13 czerwca o 16.30 w Kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w Piechowicach. Teatr Cinema wystawi spektakl „Hotel Dieu” w reżyserii Zbigniewa Szumskiego z muzyką na żywo w wykonaniu School of the Night z Berlina. Występ będzie miał miejsce 14 czerwca o 19.00 w Sali widowiskowej MDK „Muflon”.

15 czerwca o 19.00 w Sali widowiskowej MDK „Muflon” rozpocznie się studium teatralne „Król kier znów na wylocie”. Muzyka oparta jest na kompozycjach Johna Zorna. Spektakl poprzedzi projekcja filmu z podróży grupy na wschód Europy. Pokaz filmu „Salome” z udziałem zespołu Pantomimy Wrocławskiej wg pomysłu Henryka Tomaszewskiego, w reżyserii Andrzeja Brzozowskiego, z muzyką Augustyna Blocha odbędzie się 16 czerwca o 17.00 w Biurze Wystaw Artystycznych. Projekcja zorganizowana jest w ramach VII Festiwalu Muzyki Teatralnej.

Koncert pod dyrekcją Mieczysława Gawrońskiego, w wykonaniu Agaty Zubel (mezzosopran) i Chóru Cantores Mineres Wratislavienses, który dedykowany jest pamięci Henryka Tomaszewskiego w 10. Rocznicę jego śmierci odbędzie się 17 czerwca o 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej. Muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~............ 13-06-2011 19:33
Zdjęcie do tego artykułu Wam przepadło. Jak będziecie kasować moje posty, to zwróćcie też i na to uwagę i zróbcie coś z tym, bo się robi bałagan w artykułach. Może wykasujcie to niebieskie nad artykułem albo co...
~muzyk 14-06-2011 22:03
a orkiestra to kto? nie muzycy???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mają w nosie pieszych

Nowy taras na Paciorkach

O rozpadających się górach

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Salon Biznesu i Kultury „Genius loci" 2019  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
224
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
4%