Victoria rozkręca się

Wiadomości: Janowice Wielkie
Wtorek, 11 września 2018, 17:10
Aktualizacja: 17:26
W 3. kolejce grupy I klasy B debiutująca w rozgrywkach ligowych drużyna Victorii Jelenia Góra odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem na boisku w Janowicach Wielkich jeleniogórzanie pokonali Victorię Czadrów 3:1.

Jeleniogórska Victoria to nowy klub na piłkarskiej mapie regionu, ale grupa pasjonatów stworzyła drużynę o dużym potencjale, przynajmniej jak na warunki najniższej klasy rozgrywkowej. Po "frycowym" w pierwszej kolejce (porażka w Opawie z miejscowym Bobrem 2:3), "czarne koszule" wygrały w Borównie z Płomykiem 4:0, a pierwszy mecz w roli gospodarza rozegrali ze swoją imienniczką z Czadrowa. Z uwagi na brak dostępnych boisk w stolicy Karkonoszy, jeleniogórzanie swoje mecze rozgrywają w Janowicach Wielkich.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, jednak tylko w jednej sytuacji zakończyło się golem. W 30. minucie prowadzenie Victorii dał Daniel Becker, który tydzień wcześniej w Borównie popisał się imponującą skutecznością zdobywając cztery bramki. Po zmianie stron jeleniogórzanie nadal mieli optyczną przewagę, co przełożyło się na szybkie trafienie w wykonaniu Mateusza Sali. Kluczowy dla losów spotkania mógł być moment z 60. minuty, kiedy to Radosław Siwiński (Czadrów) obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Jak się okazało, przewaga zawodnika wpłynęła rozluźniająco na gospodarzy i w 83. minucie to ekipa gości zdobyła bramkę kontaktową. Miejscowi jednak nie wystraszyli się i dążyli do kolejnego gola - ta sztuka udała się w doliczonym czasie gry, gdy do bramki trafił Dominik Śnieżek. Ostatecznie Victoria Jelenia Góra pokonała imienniczkę z Czadrowa 3:1 i z dorobkiem 2 zwycięstw i 1 porażki zajmuje 5. miejsce w tabeli. W następnej kolejce (16.09, godz. 15:00) nasz zespół zagra ponownie w Janowicach Wielkich - tym razem z liderem, czyli Skalnikiem Czarny Bór, który ma na swoim koncie komplet trzech zwycięstw.

Victoria Jelenia Góra – Victoria Czadrów 3:1 (1:0)
Gole: 1:0 Daniel Becker 30', 2:0 Mateusz Sala 47', 2:1 Łukasz Sochacki 83', 3:1 Dominik Śnieżek 90'+1.
VJG: Chybiło – Jasiński (46' Perkowski), Okowiński, Babul, Becker, Piotr Gluza (74' Gajewski), Guresz, Rak, Szewczyk, Fila (89' Chyliński), Sala (67' Śnieżek).
VC: Czepielewicz – Bitniak, Bury, Ciesielka (82' R. Stepko), Morański, Orszulak, Paździor (35' Czoch), Siwiński, Sochacki, B. Stepko (72' Kiełbasa), Szymaniak.