MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Vibe Quartet ze Złotym Krokusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 października 2017, 8:28
Aktualizacja: Wtorek, 24 października 2017, 6:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Grupa powstała w 2016 roku założona przez studentów Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie – to zwycięzcy konkursowej części XVI Krokus Jazz Festiwalu, który w ostatnich dniach odbywał się w stolicy Karkonoszy. Vibe Quartet zachwycił profesjonalne jury.

Kwartet tworzą: Michał Puchowski – wibrafon, Franciszek Raczkowski – fortepian, instrumenty klawiszowe, Mateusz Szewczyk – kontrabas, gitara basowa, Max Olszewski – perkusja. W tym roku byli już finalistami festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, jednak to w Jeleniej Górze odnieśli niewątpliwy sukces. Jak sami muzycy przyznali, w sobotnim występie na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury zagrali jeden z najlepszych swoich koncertów, praktycznie bezbłędnie i stąd uznanie w oczach jury.

- Jestem już na siódmej edycji i widzę, że poziom tego konkursu stale rośnie – stwierdził Piotr Rodowicz z Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. - To prawdziwa przyjemność dostrzegać takie talenty, którym możemy pomóc nagrodami, promocją i jak historia pokazuje, te zespoły potem robią karierę – dodał członek jury. Z kolei Leszek Żądło był jurorem po raz trzeci z rzędu i był pod wrażeniem poziomu tegorocznej edycji. - Miałem wielki problem z ocenianiem, bo wszystkie zespoły były na wyrównanym, wysokim poziomie – wyznał wykładowca uczelni muzycznych w Wurzburgu i Monachium.

Nagrody młodym muzykom wręczał dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury wraz z prezydentem miasta. Jak przyznał prezydent Marcin Zawiła, jazzu nauczył się dzięki Krokus Jazz Festiwalowi i jest ogromnym fanem muzyków związanych z Jelenią Górą. Cho0dzi o Marka Napiórkowskiego, Artura Lesicki i Macieja Obary.

- W tym roku mamy chyba rekord frekwencyjny. Biorąc też pod uwagę warsztaty w szkołach, to w festiwalu wzięło udział ok. 2 tysiące osób – stwierdził Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK, który jest ogromnie wdzięczny wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festiwalu, w tym Andrzejowi Patlewiczowi, który zrobił promocję wydarzenia w mediach ogólnopolskich, ale także akustyków, oświetleniowców, administracji, księgowości i wolonariuszy.

Po wręczeniu nagród indywidualnych oraz dla czołowej trójki Powiewu Młodego Jazzu, na scenie pojawił się kwintet Anthony Strong, który zgromadził komplet publiczności w sali widowiskowej JCK, a na zakończenie imprezy w Klubie Kwadrat można było spędzić wieczór przy muzyce serwowanej przez David Dorużka Trio.

Ogłoszenia

Czytaj również

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Zaczytaj się z Jelonką.com

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~fan 23-10-2017 10:53
Niedzielny koncert - sceny świata. Nie pamiętam takiego w Jelonce.
~popieram 23-10-2017 11:35
Ja także nie pamiętam koncertu na takim poziomie artystycznym ,brzmienia klasy, świat w Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkania z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1206
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%