MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

„Vabank – 3” w naszych pałacach i z naszym aktorem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 kwietnia 2014, 9:07
Aktualizacja: Środa, 2 kwietnia 2014, 7:40
Autor: UM
Fot. UM
Miłośnicy polskich komedii filmowych mają szansę na kolejny dobry film – rozpoczynają się przygotowania do kręcenia „Vabank – 3” Część filmu powstanie w okolicach Jeleniej Góry.

Zdaniem realizatorów, dwie pierwsze części spotkały się z dobrym odbiorem u widzów, więc decyzja o nakręceniu trzeciej nie jest obarczona zbyt dużym ryzykiem finansowo-frekwencyjnym, ale idea powstania tego filmu mimo to spotkała się także z głosami sprzeciwu. Wynikały one głównie z faktu, że niektórzy odtwórcy ról zmarli, inny odeszli z zawodu ze względu na wiek.

- Oponenci zostali jednak przekonani, że to oznacza także pewną szansę, że można w naturalny sposób „odświeżyć” ekipę i dodać nowe wątki, a jednocześnie wielu aktorów z poprzednich edycji tego filmu będzie gwarantem jego rozpoznawalności – mówią przedstawiciele realizatorów.

W ramach wspomnianego „odświeżania” zmienią się też niektóre plenery, bo część zdjęć powstanie w obiektach Doliny Pałaców i Ogrodów. Kiedy powstawał „Vabank” większość tutejszych pałaców była w marnym stanie, dziś stanowią doskonałe, wręcz gotowe scenografie wnętrz. W dodatku – możliwość ich wykorzystania oznacza, że film będzie nieco tańszy, niż w sytuacji, kiedy trzeba byłoby tworzyć od podstaw podobne wnętrza.

Ale nie tylko pałace będą lokalnym wkładem do tego filmu. Do drugoplanowych ról – osób, które dopiero w najnowszych wątkach pojawią się w „Vabank” - zaangażowano miejscowych aktorów. Jednym z nich jest Andrzej Marchowski, swego czasu członek kabaretu PAKA, znany ostatnio konferansjer wielu imprez, ale też aktywny członek Teatru Odnalezionego, awangardowego zespołu w Jeleniej Górze.

- Jestem przede wszystkim pracownikiem Urzędu Miasta – powiedział nam – i to jest moja główna „rola”, z której nie mam zamiaru rezygnować. Ale nie ukrywam, że przygoda z filmem jest bardzo pociągająca, bo rzadko zdarzają się takie okazje.

Andrzej będzie grał w „Vabank – 3” rzutkiego biznesmana, ale i blagiera, który nie mając własnego majątku usiłuje sprytem osiągnąć finansowy i towarzyski sukces, brylując na salonach w towarzystwie pięknych kobiet. Jego partnerką w filmie będzie młoda wrocławianka, Magdalena Czaja. W filmie gra kobietę-bluszcz, ale to pozory. W rzeczywistości jest bowiem pełnokrwistą bizneswoman i to dzięki jej urokowi Andrzej może łatwiej wyprowadzać w pole swoich kontrahentów.

- Nie możemy zdradzać szczegółów scenariusza – powiedzieli oboje – ale zapewniamy, że film zagwarantuje świetną zabawę.

Zdjęcia zakończą się późnym latem, potem nastąpi okres montażu. Andrzeja Marchowskiego w trzeciej edycji „Vabank” zobaczymy w kinach dopiero w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Dachowanie w Radomierzu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~kola 1-04-2014 9:21
prima aprilis
~do kola 1-04-2014 9:42
Wszystko zepsułeś... Hejterzy nie będą mieli czego hejtować...
~Zygmus722 1-04-2014 9:43
Najbardziej zalosne 'swieto' w roku. Nie wiadomo czemu ma sluzyc, tym bardziej w mediach. Idiotyzm
~ 1-04-2014 9:48
Zygmuś, masz wolne w szkole, bo szóstoklasiści mają testy? Spoko, za cztery lata też może będziesz miał taki test, a na razie wylewaj swoje żale na forum drugoklasisci.pl
~spoko 1-04-2014 11:50
spoko sciema tylko STARSZNIE upier--- te schody i parkiet...
~Zachwycona 1-04-2014 11:56
A kto reżyseruje?
~ 1-04-2014 12:51
Machulski... JAN...
~ 1-04-2014 22:50
DOLNOŚLĄZAK. Miód na moje serce spływa i cieknie aż po nogawkach do samych stóp. Od samego początku wieszczyłem i wierzyłem, że Dolina Pałaców i Ogrodów, realizowana przez "wariatów" pozytywnie zakręconych - to strzał w 10. Ich inwencja i inicjatywa to zaprzeczenie Polnische Wirtschaft. Twórcy Parku Kulturowego Kotliny Jeleniogórskiej nie są skażeni debatami, naradami, konferencjami, projektami, strategiami, a - przede wszystkim - ekonomią społeczną. Są zainfekowani konkretnym działaniem przekładającym się /chyba?/ na niezłą kasę oraz autentyczną promocję - nie tylko turystyczną - Kotliny Jeleniogórskiej. Cieszy fakt, że w naszym regionie funkcjonuje twór ponadczasowy. I nie jest to KARR, które nie ma nic wspólnego z regionalnym rozwojem.
~z innejbajki 1-04-2014 23:35
-- a mi się najbardziej podoba w lufce papieros - różowa guma do żucia (myślałam, że już taka nie przyjeżdża z Turcji), no i ta truskawka - z inżynierii genetycznej - jakiej jeszcze parę lat temu nie było, a na pewno nie wystepowała w czasach mody z fotosów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Była zabawa na lotnisku

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%