MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Używany autobus przez ulice mknie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 3 października 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
Fot. TEJO
W tym roku Miejski Zakład Komunikacji w Jeleniej Górze zakupił 16 pojazdów z kilkuletnią metryką za cztery miliony złotych. Zajęły one miejsce ponad dwudziestoletnich pojazdów. Część „zabytków” sprzedano.

Miejski Zakład Komunikacji w Jeleniej Górze zakupił cztery mercedesy: dwa siedmioletnie mercedesy vario oraz dwa mercedesy benz stario o roku produkcji 2002 i 2003. Pozostałe pojazdy to MAN – y, jeden z roku 1996, trzy z 1997, jeden z 1998, trzy z 1999, jeden z 2000, jeden z 2001, i jeden z 2005 roku.

Dwa z nich są w klasie maxi, trzy w klasie mega, a pozostałe midi i mini. Nowe pojazdy kupowano od marca (cztery), w kwietniu przywieziono kolejny, a w czerwcu trzy. Osiem ostatnich autokarów zakupiono w sierpniu br., jednak część z nich dojechała w minionym miesiącu. Obecnie jeleniogórzanom służy 15 z nich, szesnasty jest przygotowywany do wyjazdu w trasę.

Autobusy są naprawdę wysokiej klasy: niskopodłogowe i przystosowane do osób niepełnosprawnych. MAN-y A11 mają też przyciski dla wsiadających i wysiadających, dzięki którym pasażerowie będą sobie sami otwierać drzwi pojazdu, a kiedy nie będzie chętnych do wsiadania i wysiadania kierowca nie będzie musiał wietrzyć autobusu – mówi Wojciech Mierzwiński, kierownik zajezdni MZK w Jeleniej Górze.

– Nowo zakupione autokary obniżyły nam też średnią wieku pojazdów i zastąpiły 20 i 21- letnie autobusy, które miały przejechane powyżej miliona kilometrów i nie przystawały do wymogów – dodaje W. Mierzwiński.
Stare pojazdy przeznaczone do likwidacji zostały sprzedane za symboliczne kwoty. Kilka dni temu sześć z nich wyjechało z Jeleniej Góry w stronę Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plaża nad Bobrem otwarta

Spotkania z Beatą Kempą

Oszczędności i inwestycje

Komentarze (26) Dodaj komentarz

teessi 3-10-2009 8:20
Pan Mierzwiński chyba rzadko jeździ autobusami. Wietrzenie jest niezbędne. Czy on mieszkania także nie wietrzy?
~ 3-10-2009 9:33
Pięknie wyeksponowany zdemolowany,obskurny śmietnik! Czy nie ma mocnych na brud i dewastacje w jeleniej Górze?
~Zdzich 3-10-2009 9:36
Ciekaw jestem jak to będzie w rzeczywistości, bo ja dalej w większości te stare szroty z Jelcza widzę
~ 3-10-2009 10:06
no tak ale dalej widać te śmierdziuchy jelcza niby są te autobusy ale stary jelcz jeździ i ma się w najlepsze
~ 3-10-2009 10:31
A do czego w zajezdni kierownik? Nie wystarczy dyspozytor? Nie za dużo tam tych kierowników?
~kiero zawodowy 3-10-2009 11:00
byłem o prace się pytać to mam wrażenie ze tam od komuny nic sie nie zmieniło, ostatni taki przytułek-zaklad gdzie czuć komuną...mentalność tych ludzi....
Cień 3-10-2009 11:27
W USA autobusy projektuje się z myślą, że posłużą 25 lat. Podejrzewam, że te autobusy powinny posłużyć z 15-20 lat, tylko czy nasze drogi na to pozwolą?
rymcycymcy 3-10-2009 12:06
Świeże powietrze nie służy pasażerom MZK. Dobrze, że drzwi nie będą otwierane, każdy poczuje się jak u siebie ;)
teessi 3-10-2009 12:23
Ciekawe, jakiemu prywatnemu przewoźnikowi sprzedano stare autobusy...
teessi 3-10-2009 12:49
Rymcycymcy oczywiście sądzi po sobie; Jemu świeże powietrze także nie służy, więc nigdy nie otwiera okna w samochodzie, a mieszkania nie wywietrzy za żadne skarby, bo jest wrażliwy na przeciągi, pewnie ma okna pozabijane na amen i się nie dadzą otworzyć, więc powietrze wchodzi do domu razem z nim.
~ 3-10-2009 13:15
pamietam te zatloczone autobusy ,cuchnace potem ,odorem wodki ,moczu ,widocznie pozostalo to kieowcom z tamtych lat
andrzejjg 3-10-2009 13:44
Autobusy naprawdę pierwsza klasa. Przydałoby się jeszcze kilka sztuk przegubowych i trzyosiowych klasy mega, oraz kilkanaście klasy maxi aby całkiem zaprzestać eksploatacji starych Jelczy (których ich tak już tak wiele nie widać).
andrzejjg 3-10-2009 13:51
Autobusy naprawdę pierwsza klasa. Przydałoby się jeszcze kilka sztuk przegubowych i trzyosiowych klasy mega, oraz kilkanaście klasy maxi aby całkiem zaprzestać eksploatacji starych Jelczy (których ich tak już tak wiele nie widać).
piipi 3-10-2009 14:45
~Kierowcy MZK to doswiadczeni *męzczyzni i poradzą sobie .. z kazdym uzywanym pojazdem !
piipi 3-10-2009 14:48
..a co *RYMCYCYMCY ma nowy domek ? Hi, .. w samochodzie mozna równiez fajnie wyciągnąc kopytka !
piipi 3-10-2009 15:14
~TEESSI .. *on chyba jest równiez oszczędny,bo przeciąg moze *go przewietrzyc z Dior Homme !
~ 3-10-2009 15:23
na zdjęciu fajny śmietnik
~slick 3-10-2009 15:33
jak zawsze brawa ode mnie dla fotografa za super skadrowane foto... śmietnik jest bardzo ładny....
~kk 3-10-2009 16:54
Gdzie fotki mercedesów ,man klasy mega ? bo tu ani na ulicach ich nie widać a linie 6 ,7 ,27 nadal obsługują jelcze ...
teessi 3-10-2009 17:16
Śmietnik z "krzywym" uśmiechem pokazującym zawartość paszczęki...
~s. 3-10-2009 19:32
Co z tego, że są stare ? Jeżeli są części zamienne to i ze starego jest pożytek. Musimy kupować autobusy których nawet niemcy nie chcieli ? Stare przysłowie mówi - jeśli jestem biedny, by zoszczędzić kupuję rzeczy nowe i drogie.
~e. 3-10-2009 20:15
Chciałbym dodać, że prócz autobusu i śmietnika w kadrze mamy także nadchodzącą nawałnicę. Trzy artykuły jednym zdjęciem można opieprzyć.
~gosc niedzielny 4-10-2009 1:31
~s ... Niemcy wcale nie muszą eksploatować do śmierci technicznej autobusów miejskich, u nich zakłady komunikacji miejskiej są mocno dotowane przez Landy, więc jeśli mają taką możliwość, to zmieniają tabor gdy tylko nadarzy się taka okazja. Niestety jedno jest pewne, w zakupie taki używany autobus może i jest tani, ale niestety eksploatacja jest później jest droższa. Tak czy siak, mniej będzie przy nich roboty dla mechaników niż przy naszym starym taborze.
~gosc niedzielny 4-10-2009 2:06
tak sobie liczę i liczę i wychodzi mi, że po 40 tys euro netto / szt można by kupić 23 przegubowce A11... wydając 4 mln złotych i do tego pewnie otrzymując jeszcze gratis w postaci całkiem fajnej nowej fury dla mnie ;-)
~grr 4-10-2009 13:48
a te "nowe" uzywki sa oczywiscie bez klimy?
~Maślana do grr i innych 4-10-2009 20:08
klima ci się marzy ???? Kup sobie auto ze skórami klimą itd. i nie płacz. Ciesz się że są siedzenia i że jedziesz a jak nie to z buta dawaj i nie narzekaj...........Ludzie kupicie bilet za kilka złotych a luksusów się wam zachciewa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Spotkali się z Beatą Kempą

Zawody wędkarskie

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
963
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%