MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Uzdrowisko w prywatnych rękach, „Małgosia” do likwidacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 31 grudnia 2010, 7:35
Aktualizacja: Sobota, 1 stycznia 2011, 8:22
Autor: Angela
Fot. Coolazooch
Umowa sprzedaży spółki „Uzdrowisko Cieplice” została podpisana. Nowy właściciel, KGHM I Fundusz Inwestycyjny za niemal 90 procent udziałów spółki zapłacił ponad 29 mln 315 tys. zł. Zapewnił, że firma będzie się rozwijać, ale podjął też decyzję o zamknięciu sanatorium „Małgosia”, w której od 50 lat leczone były dzieci. W tej sprawie Ryszard Kiełek, Kawaler Orderu Uśmiechu, złożył oficjalny protest.

Nowym właścicielem Uzdrowiska Cieplice od 22 grudnia jest KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa podpisali z nim umowę sprzedaży 114.290 udziałów stanowiących 89,71 procent kapitału zakładowego spółki.

Cezary Iwański, prezes funduszu, zapewniał, że firma będzie się rozwijać, a osoby zatrudnione na czas nieokreślony otrzymały w pakiecie socjalnym gwarancję zatrudnienia na trzy lata lub odprawy w wysokości 12 tys. zł. W ostatnich dniach zapadła natomiast oficjalna decyzja o zamknięciu od sierpnia 2011 roku sanatorium dla dzieci „Małgosia”.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu protest złożył Ryszard Kiełek, przyjaciel dzieci i Kawaler Orderu Uśmiechu.
– To niezbędne sanatorium leczące dzieci, w większości z biednych rodzin. Ma ono wieloletnią tradycję. Leczą się w nim dzieci nie tylko z naszego regionu ale i z całej Polski! Osobiście wiele razy gościłem w tej "magicznej" placówce, wiem jak bardzo jest ona potrzebna dzieciom. Widziałem, ile serca oddają małym pacjentom lekarze, rehabilitanci czy kadra pedagogiczna. To że "Małgosia" nie przynosi zysków w dobie drapieżnego polskiego kapitalizmu nie powinno być argumentem do jej likwidacji! Myślę że takie placówki powinny otrzymywać dotacje itp. Proszę, błagam ludzi dobrej woli o poparcie mojego protestu – pisze Ryszard Kiełek.

Sanatorium „Małgosia” w Cieplicach funkcjonuje od 1960 roku. W tym roku obchodzi swoje półwiecze. Co miesiąc z zabiegów korzystało tu około 90 małych pacjentów, co w okresie 50 lat funkcjonowania daje 54 tys. leczonych dzieci. Przy sanatorium działa szkoła. 12 stycznia 1991 roku powstała tu fundacja „Dar dzieciom przewlekle chorym”, której prezesem od początku jest Grażyna Ogorzelska, dziś kierownik administracyjny sanatorium „Małgosia”. W dziecięcym sanatorium pracował mgr rehabilitacji Roman Jałako, zanim został prezesem zdroju (rok 2000).

Grażyna Ogorzelska: – Od trzech – czterech lat nie mamy skierowań dzieci do naszego uzdrowiska, dlatego nie ma sensu tego sanatorium w dalszym ciągu utrzymywać. Mówię to z ogromnym żalem, bo pracowałam tu od 1971 roku, najpierw jako pielęgniarka, następnie jako rehabilitantka oraz kierownik administracyjny. Niestety zła sytuacja sanatorium zaczęła się od 3 – 4 lat, kiedy zaczęło brakować chętnych na zabiegi. Obecnie na 90 miejsc mam około 60 skierowań, z których z zabiegów skorzysta około 40 dzieci, ale gdyby nie moje działania, nie byłoby nawet tych 60 skierowań. Podobnie jak cały personel i cała kadra jestem do tego sanatorium bardzo przywiązana. Mam do niego ogromny sentyment. Rodzice nie chcą jednak wysyłać do sanatorium samych dzieci, wolą jechać z nimi, najchętniej latem na wakacje.

Dzięki funkcjonującej do dzisiaj fundacji „Dar dzieciom przewlekle chorym”, „Małgosia” została wyremontowana i doposażona. Wymienione zostały okna i dach, powstał łącznik między budynkami. Obecnie ma pełną bazę rehabilitacyjną z basenem o temperaturze wody powyżej 30 stopni Celsjusza, z hydromasażami. Są też trzy nowoczesne i w pełni wyposażone sale gimnastyczne. Do tego jest również wykwalifikowany personel, łącznie 35 osób.

– Z dziećmi, które do nas przyjeżdżały pracowaliśmy indywidualnie, wkładaliśmy w to całe swoje serce. Mieliśmy chłopca, który przyjechał do nas na wózku inwalidzkim, a podczas pobytu w uzdrowisku postawiliśmy go na nogi – mówi z dumą pani kierownik. – Obecnie jednak nie ma chętnych dzieci, które chciałyby się u nas leczyć, a utrzymanie obiektu jest naprawdę bardzo drogie. Dlatego naprawdę rozumiemy decyzję nowego właściciela. Jako załoga nie jesteśmy rozżaleni czy zrozpaczeni, bo wiemy w jakiej sytuacji jest to sanatorium. Na zakończenie jego funkcjonowania chcemy zrobić jego 50 - lecie – dodaje pani kierownik.
Pobyt w dziecięcym sanatorium „Małgosia”, który trwał cztery tygodnie, był dla małych pacjentów w całości finansowany z NFZ. W sierpniu po zamknięciu uzdrowiska „Małgosia” zamknięta zostanie również funkcjonująca przy nim szkoła.

Prezes KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, że część personelu zostanie przeniesiona do pracy w innych obiektach, część odejdzie też na emerytury. Co się stanie z samym obiektem? Tego jeszcze nie wiadomo. Chrapkę na budynek ma miasto.

- W kwestii obiektu „Małgosia” są trzy możliwości: sprzedaż zainwestowanie tych pieniędzy w inne budynki uzdrowiska, zagospodarowania go na miejsca hotelowe lub przekształcenie go na dom spokojnej starości. Zastanowimy się, którą z tych możliwości wybierzemy – mówił na konferencji prasowej prezes Cezary Iwański.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Plaża nad Bobrem otwarta

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~Greg 31-12-2010 7:44
Przecież to było wiadomo z góry.
~... 31-12-2010 7:50
Pogorzelska czy Ogorzelska?
~Kaśka K 31-12-2010 8:11
Pani Ogorzelska. To moja sąsiadka z osiedla. Szkoda tego sanatorium, ale jak pracowałam w pobliskim markecie, to często po wizycie tych dzieci panie przynosiły torby z artykułami, które te dzieci ukradły. Ale to oczywiście nie wina sanatorium, Sanatorium było super, pomogło mojej koleżance i jej ciężko choremu synkowi.
~art 31-12-2010 8:21
a co wyscie chcieli sprzedac i nowemu wlascicielowi warunki stawiac on moze zrobic co chce z tym wszystko w jelonce sprzedajcie obcym podobnie jest z Pec em sprzedaliscie i prezydent protestuje ze Prezesow wywalil nowy wlasciciel a teraz beda ludzi wywalac a teraz tak podniosa oplate za cieplo ze zwyklym ludzia odechce sie zyc takie mamy wladze sprzedac wszystko
~To jest to 31-12-2010 8:27
wyremontowano ,odpicowano ,wyposażono za publiczną kasę i sprzedano pytanie dlaczego sprzedano coś co przynosiło dochody w całości nawet jeśli dokładano do Małgosi to i tak zarabiali jeśli wychodzili by na zero to i tak byłoby dobrze bo przeznaczeniem takich obiektów jest SŁUŻENIE LUDZIOM CHORYM a nie zarabianie na ich nieszczęściu ktoś o tym w tym kraju już dawno zapomniał że takie placówki podobnie jak spółki komunalne,szpitale,szkoły mają działac na zasadzie non profit stworzone zostały dla zaspokajania potrzeb ludzkich a nie zarabiania dlatego są utrzymywane z naszych podatków i mają nam służyc nie jest to żaden komunistyczny czy socjalistyczny wymysł podobnie jak to że politycy powinni pełnic rolę służebną wobec narodu
~sprzedać 31-12-2010 8:42
wszystko w Cielpicach prywatnym inwestorom oni zrobią sobie uzdrowisko a jęsli twoje dziecko będzie potrzebować ewentualnie zabiegów w ośrodkach leczniczych to będziesz mógł je wykąpać w bobrze o - to też zdrowe jest i ile soli leczniczych ( no kaczki przynajmniej są zadowolone ), mentalność pijaka który sprzeda ostatnie gacie żeby sobie pochlać jest klasyczną mentalnością polaków po sowieckich czy to może złudenie - nie wiem ... a i można zrobić tam hotel dla Niemiaszków napewno ich rachityczne kości będą dobrze się moczyć w baseniku ze zdjęcia ( oczywiście za dobre eurosy ) ah ten kapitalizm z wieku 19 - chociaż nie, w Polsce to nawet średniowiecze nie zagościło ...
~do~kaka dupa 31-12-2010 8:45
cos taki naiwny te wszystkie konkursy smsowe to kit czysty zysk najlatwiej dorobic sie na ciemnej masie firma gercka pierwszy sms za darmo zarobila 42 mliony zl wlasnie na ciemniakach wiec nie dawajcie sie nabierac
~do~kaka dupa 31-12-2010 8:52
jeszcze jedno pamietaj jak nie zarobisz lub nie ukradniesz nikt za darmo nic Ci nie da teraz Ibisz reklamuje milion mozesz nawet kilka smsow slac a jak ktos wygra niby to myslisz ze to nie ktos podstawiony dla picu napewno
~wie39 31-12-2010 9:58
-do to jest to...a co ty myślałeś że sprzedano to bezinteresownie?Ktoś wziął w łapę.Tak się w Polsce rządzi.Inaczej nie można wyjaśnić tego że skoro przynosiło dochody to po co sprzedawać???
~prawda_na100 31-12-2010 9:59
i przez takich to ekonomistów nierządem Polska stoi
~kgb 31-12-2010 10:11
Szkoda tego uzdrowiska dla biednych dzieci!Powinien interweniować w tej sprawie prezydent miasta- od tego jest!Dlaczego prywatyzacja odbywa się zawsze kosztem najbiedniejszych?WARCHOLSTWO......
~DINO 31-12-2010 10:15
Noi stało się dalsze decyzje majace na celu ograniczenie słuzby zdrowia dla biednych czyli dalej masz to żyjesz nie masz umierasz co nie którzy się zemną nie zgadzali to może teraz zobaczą jak za 1200zł utrzymac dom i jeszcze dziecko leczuc ten sposób wiadomo ze wymorduje się całą rodzine bo matka odda ostatni grosz na dziecko nie zje nie zapłaci rachunku żeby dziecko ratowac po prostu wracają czasy szlachty i biedoty co jest tragiczne bo cała europa z całej pary dzie do przodu a my z całej pary do tyłu mże komuś się kierunki pomyliły????
~ 31-12-2010 11:30
Macie swoje KGHM...
~001 31-12-2010 11:37
Sprzedajcie i postawcie tam następny MARKET
~Bazyl53 31-12-2010 11:51
Tu się nie ma co rozczulać Polska była jest i będzie korupcyjna, a teraz pan premier Tusk przymierza się emerytom i rencistom umilić życie i kładzie łapkę na funduszach emerytalnych o... zgrozo. Brawo panie premierze, polak potrafi.
~Ciepliczanin 31-12-2010 12:00
Jak zwykle ważna jest kasa a człowiek się nie liczy.Niedługo wszyscy będziemy parobkami u bogaczy ,a nasze dzieci i wnuki będą robić u "PANA" za marne grosze tak jak mój dziadek u dziedzica.Chcieliśmy demokracji to mamy bogatych i biednych.Tylko Ci bogaci wzbogacili się na tym co niby należy do Państwa. Jest to wszystko jedna wielka korupcja. Gdybyśmy wiedzieli wszyscy co się tam na górze wyprawia, to pewno by nam głowy posiwiały.Może Polacy się w końcu opamiętają, a może potrzeba znów rewolucji.
~myśliciel 31-12-2010 12:12
Niestety,podpisuję się pod mądrym Ciepliczaninem obiema rękami.Tylko rewolucja nam pozostala albo wyjazd młodego pokolenia za chlebem,bo gdzies więcej płacą-jak słuzyć to służyć u hojniejszego,prawda?No i mniej boli,niz być parobkiem w swojej Ojczyźnie.To polskie,typowe,od wieków...bezsens.Odpowiedzialność się rozpływa.
~ja 31-12-2010 13:25
Uzdrowisko na 400 łóżek, z wyprzedanymi budynkami, bez kasy na remont, bez basenu, zimą bez wody........ no kurna czysty luksus. A w Cieplicach sami gospodarze pełną gębą - z zadbanymi domami, ogródkami i chodnikami - kolejna fikcja. Kobieta z uzdrowiska pisze wyraźnie - nie ma chętnych na usługi części dziecięcej - a mimo to 25 "specjalistów" czuje się osobiście dotkniętych tym że firma wyłożyła 30 mln na kupno zdroju, oraz że wyłoży kolejnych 100 mln na przywrócenie mu dawnej świetności. Ciśnie się tu kilka epitetów - ale że sąsiadów trzeba szanować .... Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
~bang 31-12-2010 13:50
~ja - dokładnie,sami fachowcy i eksperci tematu.
~KGHM 31-12-2010 13:55
KGHM- firma FEST, wszczyscy kradną ona jest. No jak KGHM coś zrobi to na pewno będzie dobrze, zwłaszcza nowym prezesom, których będzie pewnie ze 20 do zarządzania uzdrwoiskiem.
~PO 31-12-2010 14:06
By żyło się lepiej - kolesiom rządzącym . Brawo może się wreszcie otrząśniecie i zaczniecie głosować na kogo trzeba.
~do Ja 31-12-2010 14:08
co Ty za farmazony wypisujesz byłeś tam kiedyś człowieku budynki są odnowione ,zadbane usługi lecznicze na najwyższym poziomie zrobią z tego luksusowe SPA dla Niemców i bogaczy to jest uzdrowisko to ma służyc ludziom chorym a nie byc kolejnym biznesem kliki kolesiów biznesmenów i politykierów
~wbb 31-12-2010 14:41
No i co z tego,że odnowione,odmalowane odpicykowane jak nikt nie chiał do tego raju przyjeżdżac.Tacy pracowali tam merketingowcy,mysli,że bedzie jak w socjaliżmie,państawo zbudowało,państwo ludzi zatrudniło to i państwo małych kuracjuszy napędzi.Te czasy to historia-dzisiaj chcesz mieC klienta to go sobie szukaj do skutku inaczej bedziesz miał pusty obiekt i pusta kasę.Tak wygląda kapitalizm a WY za kim głosowaliście w 89 r? Tak i macie,coście chcieli i tak póżno reguły kapitalizmu do Was dotarły,ja już 91 r.ich smak poznałem,wiec to co sie z uzdrowiskiem to dla mnie nie nowina.
~tomekk 31-12-2010 15:05
@wbb - w '89 90% wypowiadających się tutaj osób nie miało prawa głosu (łącznie ze mną). Tymczasem ustrój się zmienił i mamy wolny rynek - tak jak wspomniałeś: trzeba mieć klienta, bo nikt już nie wysyła całych zakładów do sanatorium. Bez takich "pewniaków" trzeba walczyć o przychody, a jeśli ich zabraknie, to trzeba do nich dokładać. Póki obiekt był państwowy, to dokładało państwo (czy też samorząd). Teraz obiekt jest prywatny i jeśli jest nierentowny, to nikt nie zmusi właściciela do jego utrzymania. Owszem, istniej coś takiego jak korzyści poza finansowe, ale ktoś musi wykładać pieniądze na różnicę pomiędzy tymi różnicami a rachunkiem ekonomicznym. Dlatego skończmy te postlepperowskie narzekania - albo zarabiasz, albo wypadasz z rynku. Nikt nie będzie prowadził obiektu i utrzymywał cen, aby każdego było na nie stać, bo nie po to wykłada własny kapitał. Równie dobrze możemy wyjść na ulice w proteście przeciwko cenom mercedesów :/
~ja 31-12-2010 15:13
byłem, korzystałem, rozmawiam z kuracjuszami, jadałem posiłki. Bez kasy z zewnątrz uzdrowisko podzieliłoby losy reszty Cieplic - wystarczy wyjść poza Plac Piastowski żeby wiedzieć o czym mówie. Z takim inwestorem jak KGHM uzdrowisko stanie się motorem odbudowy Cieplic. I trzeba bardzo duże złej-socjalistycznej woli zeby tego nie zauważać.
~tomekk 31-12-2010 17:17
Wystarczy brak elementarnej wiedzy o ekonomii :/ Cieszę się, że znalazł się jakiś głos rozsądku pośród tej puszczy mi-się-należy-źmu ;)
~do Ja 31-12-2010 17:42
ha ha ha ty gościu jesteś z innej planety inwestor ,motor napędowy Cieplic taki sam może jak w Jelfie czy Fampie ten twój z...bisty kapitalizm w Polsce to polega na tym że za grosze kupuje się państwowy majątek i nic się nie zmienia tylko kierunek przepływu zysku zamiast do państwowej to do prywatnej kiesy a i tak utrzymuje się wszystko z naszych podatków albo z dotacji unijnych po to zostawia się furkę i sprzedaje 90 procent a nie 100 procent by doic państwo tak samo było z PEC sprzedano 80 procent a nie 100 dlaczego bo PEC dostał wielomilionową dotację w roku prywatyzacji ,do tomeczka tą swoją elementarną wiedzę z ekonomi to sobie wsadź w d.... bo w dzisiejszych realiach to sf
~tomekk 31-12-2010 17:58
Wystarczy brak elementarnej wiedzy o ekonomii :/ Cieszę się, że znalazł się jakiś głos rozsądku pośród tej puszczy mi-się-należy-źmu ;)
~ja 31-12-2010 18:21
do "ha ha ha" - wystarczyło się nie odzywać - może parę osób uznałoby Cię za kogoś względnie inteligentnego. Ale cóż - zmarnowałeś okazję, czar prysł, wyszło szydło z wora. Poraziłeś niewiedzą, dowaliłeś chamstwem, pokazałeś jaki z Ciebie "intyligent". Twoja sprawa - Ty będziesz z tym żył. A KGHM zrobi swoje. Czy się potomkom przesiedleńców zza Buga podoba czy nie. Amen.
~ander 31-12-2010 18:42
co chcesz od fampy teraz to super firma sprzedaje na cały świat ma nawet swój zakład w chinach i 60 mln euro obrotu
~@ ander 31-12-2010 20:05
Fampy juz dawno nie ma, po jej swietnosci pozostaly jedynie wspomnienia ;) To co jest na tym terenie obecnie zaczyna przypominać jeden wielki parking dla kretów
~R.Kiełek 31-12-2010 20:47
Dyskusja na tym forum powinna być kulturalna i merytoryczna....Chodzi o biedne i chore dzieci a nie o to kto ma rację...w sporze o profity biznesowe i racje ustrojowe...
~olin 31-12-2010 22:33
Komu żal sanatorium \"Małgosia\" to niech wywali kasę i utrzymuje dla kilkunastu pacjentów lub niech załatwi kontrakt z NFZ. Bo kto to utrzyma i dopłaci ??????? Większość wypisujących bzdury nie wie skąd biorą się pieniądze na utrzymanie obiektu, eh domorosłe ekonomisty.
~grabarz- 31-12-2010 22:48
??????????!!!!!!!!!!!
~Wróg bezsiln 1-01-2011 1:13
O kurna chata ale Trybuna kapitalizmu ten wywód niejakiego Tomka wiesz co chłopasiu? moja św. pamięci Babcia do takich racjo dyskutantów mówiła krótko-chłopczyku a kto Ci tak do łba nasrał!!!
~@ 1-01-2011 1:17
A prawda jest taka: Państwo, czyli RP, nie przywiazuje wagi do problemu zdrowia swoich obywateli, skoro nie ma pieniedzy na leczenie dzieci. Z pewnością utrzymanie tego rodzaju placówek kosztuje - ale przecież na budzet Panstwa pracują obywatele, również rodzice, troszczący się o swoje dzieci! Nie nam roztrząsać, w jaki sposób mozna ocalić to dziecięce sanatorium, ale moim zdaniem stało się coś bardzo niedobrego, szkoda, że tzw. "Władze" tego nie rozumieją!
~uuuu 1-01-2011 1:47
To prawda, co kogo obchodzą biedne dzieci czy ludzie, liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa a biedni niech zdychaja pod płotem lub rodzice i członkowie rodzin żebrają na leczenie bliskich a jak ich nie stać to niech zdychają pod płotem. Tylko zdrowi i silni przeżyją. Doczekaliśmy czasów i rządów
~Mała7362 1-01-2011 7:35
a Prezydent ma w dupie .........
~ja88 3-01-2011 11:12
Najlepiej niech sprzedadzą wszystko !!! I tak trzeba prywatnie płacić jak się chce człowiek podleczyć.. bo na NFZ Rok czekania. jak nie lepiej.
~ 6-01-2011 16:07
Market chcecie postawić!!! To głupota. Sklepow jest mnóstwo a uzdrowisk naprawde dobrych i przyajznych nawet dla tych najmlodszych jest bardzo mało. Nie likwidujcie go, niewiecie nawet ile smutku wywolacie w sercach wielu ludzi. To miejsce wywoluje ogromne, wspaniale wspomnienia ktorych nie da sie zapomniec. moze te 3-4 lata byly gorsze co nie znaczy ze to sie nie zmieni. PO za tym wlasnie takie miejsca powinny dostawac dotacje, a nie jakies niepotrzebne rzeczy. Jest wiele ludzi bogatych- mozna przeciez zrobic akcje charytatywna- ,, pomoc małgoi". Dlaczego najmlodsi i najbiedniejsi nie moga miec szansy na pomoc, wyleczenie. Takie wlasnie miejsa sa dla nich. Przemyślcie to. Ja popieram p. Ryszarda Kiełka.
~Aniaaaa 6-01-2011 16:33
Popieram p. Ryszarda Kiełka !!! Stawianie tu marketu jest czystą głupotą !! Przecież nie liczy się tylko kasa. Wielu ludzi ma wspomnienia związane z tym miejscem i likwidacja go sprawi im przykrość !! Gdzie będą leczone te dzieci??!! jeszcze raz, popieram pana Kiełka.
~-- 6-01-2011 16:34
popieram p. Ryszarda Kiełka!
~ 6-01-2011 16:58
Ja również popieram p. Ryszarda Kiełka. To sanatorium jest bardzo ważne dla niektórych osób, szczególnie tych najmłodszych. Proszę o nie likwidowanie tego być może "magicznego" dla dzieci miejsca.
~: 6-01-2011 17:03
Ja również popieram p. Ryszarda Kiełka. To sanatorium jest bardzo ważne dla niektórych osób, szczególnie tych najmłodszych. Proszę o nie likwidowanie tego być może "magicznego" dla dzieci miejsca.
~Adek 8-01-2011 17:33
Moim zdaniem to sanatorim powno zostac bo to nigdy nie bedzie dochodowy w zadnym państwie.
~ 24-01-2011 14:46
I co jest odpowiedz?? Jeśli faktycznie zlikwidujecie to sanatorium to wiele osob zwatpi w ten kraj. Jestescie bez serca. Tylko kasa kasa i kasa. Wezcie sobie ja do grobu. NIe pieniadze sa njawazniejesze. Te biedne dzieciaki bede cierpiec przez wiele lat. Zastanowcie sie
~,,, 1-03-2011 12:01
Właśnie tylko kasa i kasa czy zabierzecie ja do grobu?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Moja córka była tam w ubiegłym roku w sanatorium w "Małgosi" bardzo miło i ciepło wspomina chwile tam spędzone. Obsługa medyczna bardzo dobra. Przede wszystkim podchodzą do dzieci z sercem jak by to były ich własne.Likwidujecie wszystko...gdzie nasza przyszłość ???? To dzieci są naszą przyszłoscią dajcie im mozliwosć ratowania swojego zdrowia a nie tylko patrzycie jak miec pełne portfele. Proszę nie likwidujcie tego magicznego miejsca dla dzieci!!!!!!!POMÓZCIE FINANSOWO TEMU OŚRODKOWI BO SA NA TO PIENIĄDZE -NASZE SKŁADKI ZDROWOTNE KTÓRE PŁACIMY OD WIELU WIELU LAT...GDZIE ONE SĄ??!!!!!
~EM 6-08-2011 13:36
Pamiętam "Małgosię" sprzed 20-30 lat i dalej. Tętniącą życiem, dającą nie tylko nadzieję, ale niejednokrotnie realne wyzdrowienie wielu schorowanym dzieciakom. Pamiętam ludzi, którzy tam pracowali i atmosferę - wspaniałą, niepowtarzalną, tak znakomicie służącą zdrowieniu. Jakoś trudno mi uwierzyć, że nie ma w naszym kraju chorych dzieci (oby!)i nikomu nie potrzeba miejsca pełnego nie tylko nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, ale również serca i miłości. Protestuję!
~Sarita 15-08-2011 21:53
Ja w sanatorium Małgosia byłam 9 razy co oku na wakacjach tam jeźdźiłam i zawsze było dużo ludzi bardzo dużo w tym roku na obu oddziałach łącznie było ze 130 osób to widać że są chętni do leczenia a nie jak pisze powyżej że nie ma. I o ile mi wiadomo nie ma tam 3 sal gimnastycznych tylko są 2 i to bez jakiegoś fajnego sprzętu. Szczerze przyznam że ogóle to sanatorium to się rozpada ale lubiłam tam jeźdźić zawsze byli bardzo fajni ludzi i była fajna atmosfera szkoda że to zamykają.
~darek j. 29-09-2011 10:55
W sanatorium Małgosia spędziłem rok czasu. Było to w latach 1974-1975. Wtedy siostra Grażynka zaaplikowała mi na moje spuchnięta kolano ćwiczenia z obciążeniem co w tamtych czsach było szaleństwem. Do dzisiaj nie mam problemów z kolanem. Ćwiczyła mi osobiście dłonie a ja zwijałem się z bólu. Mówiła: \"jeszcze mi podziękujesz za to\" a ja wtedy chciałem ją \"zabić\" za ten ból. Teraz Jej dziękuję za to. Może będę miał kiedyś okazję zrobić to osobiście . Krótko - nauczyciele byli wspaniali dzięki nim kontynuawałem naukę w normalnej szkole. I WY to wszystko chcecie(przepraszam) ROZPIEPRZYĆ!!!??? Życzę zdrowia tym którzy to chcą zrobić albo już zrobili.
~me 14-04-2014 19:59
Przecież to sanatorium to syf. Warunki fatalne jak i fatalny personel. Takie coś nie powinno było nigdy zostać zbudowane. Cały śląsk to brud.
~vegy 22-11-2015 23:35
Syf?????? A kim Ty jesteś, że tak piszesz? Leczyłeś się tam? Opierdalałeś, gdy była pora ćwiczeń, a teraz masz żal do wszystkich, tylko nie do siebie? Szkoda czasu na podsumowanie Twojej wypowiedzi.... Byłem w tym sanatorium chyba ponad 10 razy- postawili mnie na nogi! Atmosfera była wspaniała! Rehabilitanci wyciskali z nas łzy i pot, ale to procentowało! Jestem bardzo podłamany, że już nie ma "Małgosi" :(
~Mońcia De. 23-02-2016 1:19
Jestem w szoku, że zamknęli "Małgosię". Najlepsze sanatorium w jakim byłam. Spędziłam tam swoje dzieciństwo. Wspaniała atmosfera, ludzie, wychowawcy, nauczyciele, fizjoterapeuci, lekarze. Od 3 roku życia do 17 tam jeździłam. Aż mi się w oku łza zakręciła jak dopiero dzisiaj dowiedziałam się o zamknięciu, a minęło 5 lat o likwidacji. Szkoda, naprawdę.
~Normalny 17-02-2017 18:00
W "prywatnych" rękach? Przecież KGHM jest spółką skarbu państwowa! Nie róbcie ludziom wody z mózgu...
~MM88 2-03-2019 20:23
Cieszy mnie ta likwidacja, byłem w tym sanatorium i nie mam ani jednego dobrego wspomnienia ciągłe dręczenie i przemoc a pracownicy woleli udawać że nie ma problemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Spotkania z Beatą Kempą

PZN na kręgielni

Przygoda w górach  

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%