MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uzależnienie od hazardu i komputera – darmowa terapia od zaraz!

Wiadomości: Region
Niedziela, 18 marca 2018, 7:34
Aktualizacja: Wtorek, 20 marca 2018, 7:58
Autor: TS
Sylwia Dereń, dyrektor Ośrodka Nadzieja w Siedlcu Trzebnickim zaprasza na darmową terapię
Fot. TS
Hazardziści oraz osoby uzależnione od komputera mogą rozpocząć darmowe leczenie od zaraz w Ośrodku Terapeutycznym Nadzieja w Siedlcu pod Wrocławiem. Jest to ważna informacja, gdyż w ośrodkach publicznych osoby uzależnione od hazardu i komputera muszą czekać na terapię nawet kilka miesięcy. Tymczasem sama decyzja o podjęciu leczenia to przełom dla osoby uzależnionej, jednak równie ważne jest natychmiastowe działanie.

– Do Ośrodka na leczenie mogą się zgłosić osoby pełnoletnie uzależnione od każdej formy hazardu grające w kasynach w punktach z automatami do gry, obstawiające zakłady sportowe czy grające w sieci internetowej. Oferta skierowana jest także dla osób uzależnionych od gier komputerowych, sieci społecznościowych czy samego internetu – mówi Sylwia Dereń, terapeutka z Ośrodka Nadzieja.

Konsekwencje uzależnienia od hazardu czy komputera mogą być równie tragiczne w skutkach jak konsekwencje narkomanii czy alkoholizmu. Problem polega na tym, że specyfika tych uzależnień nie pozwala w szybki sposób zaobserwować znacznych zmiany w zachowaniu czy widocznych konsekwencji zdrowotnych. Często uzależnienie od gier czy siecioholizm rozwijają się niepostrzeżenie. Nierzadko bliscy człowieka przesiadującego godzinami przed monitorem komputera wierzą, że po prostu rozwija się on intelektualnie, korzystając z nowych zdobyczy cywilizacji. Tymczasem, zaczyna on powoli tracić orientację między rzeczywistością a światem wirtualnym, wypada ze swoich ról życiowych np. przestaje chodzić do szkoły czy pracy w skrajnych przypadkach nawet jeść i spać.

Podobnie jest także z hazardem problem wychodzi często na jaw kiedy pojawia się znaczne zadłużenie, a do drzwi zaczynają pukać wierzyciele. Sytuacja taka prowadzi często do załamania psychicznego, a w wielu przypadkach do prób samobójczych. Dlatego tak ważne jest uzyskanie specjalistycznej pomocy terapeutycznej oraz wsparcia lekarza psychiatry. Istotne jest także wsparcie radcy prawnego i specjalisty finansowego, którzy pomogą uporać się z aspektami prawnymi zadłużenia oraz w stworzeniu realnego planu spłaty zadłużenia. Wszystko to pacjenci otrzymają w naszym Ośrodku – dodaje terapeutka.

Program terapii w Ośrodku Nadzieja trwa miesiąc. Przez ten cały czas osoba uzależniona przebywa
w ośrodku, korzysta z terapeutycznych zajęć indywidualnych i grupowych. Ponadto ze wsparcia terapeutycznego i psychologicznego korzystać będą rodziny naszych pacjentów – dodaje terapeutka.

Wsparcie rodziny osoby uzależnionej i odbudowa więzi rodzinnych, które w wyniku uzależnienia niejednokrotnie się rozpadają lub rozluźniają jest także bardzo ważnym elementem terapii. Niestety uzależnienie od hazardu czy komputera wpływa na funkcjonowanie całego systemu rodzinnego. Pojawiają się kryzysy, nasilają się trudności interpersonalne oraz spada poziom bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Występują straty w obrębie zdrowia fizycznego i psychicznego oraz materialne zarówno osoby uzależnionej, jak i poszczególnych członków rodziny. Nikt nie pozostaje obojętny względem trudności, jakie powstają w wyniku uzależnienia u członka rodziny.

Jak wygląda leczenie? - Zawsze szukamy mocnych stron osoby uzależnionej. Z naszych doświadczeń wynika, że w ten sposób łatwiej zbudować konstruktywne sposoby radzenia sobie z emocjami. A każde uzależnienie to choroba emocji. Ponadto nasi specjaliści w profesjonalny sposób motywują, a także przekazują odpowiednią wiedzę na temat uzależnienia oraz pokazują praktyczne sposoby radzenia sobie z nim. Jednak w naszej terapii wychodzimy poza te ramy, zdajemy sobie sprawę, że osoba po odbyciu terapii będzie musiała radzić sobie w nowej rzeczywistości bez uzależnienia. Dlatego pokazujemy także jak poradzić sobie ze stresem, brakiem asertywności, jak zachowywać się wobec bliskich i przyjaciół po opuszczeniu ośrodka- wyjaśnia Sylwia Dereń.

Więcej informacji o Ośrodku na: www.leczenie-uzaleznien.wroclaw.pl

Projekt współfinansowany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, pozostających w dyspozycji Ministra Zdrowia. W ramach programu „Opieka i terapia patologicznych hazardzistów, osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi oraz osób, które nadmiernie korzystają z nowych technologii (internet, komputer, smartfon) w formie terapii grupowej i indywidualnej w oddziale całodobowym oraz wsparcie dla ich bliskich i rodzin"

Ogłoszenia

Czytaj również

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Ćwiczyli ratownicy

Finisz remontu

Komentarze (18) Dodaj komentarz

komentarz usunięty
Tomasz Rygas 19-03-2018 22:49
Hahahahahaha😂😂😂😂
Artur Bany 19-03-2018 21:53
jestem uzależniony od uzależnienia uzałeżnień....
Tomasz Miroszkin 19-03-2018 23:37
Do tej pory tego typu uzależnienia nie były odrębnymi jednostkami chorobowymi tym samym nie było darmowego leczenia dla każdego chorego. Dodam że takie leczenie jest dostępne dla każdego bez względu na to czy jest ubezpieczony czy nie.
~Kodi 20-03-2018 0:45
Pojechałbym ale nie mam czasu, bo muszę grać w wota. Co zrobisz.
Bartek Widuch 20-03-2018 7:06
Przemek 😥🤣🤣
Sara Sawicka 20-03-2018 8:13
Tomasz Rygas
Tomasz Rygas 20-03-2018 9:44
Ej no spokojnie, chyba nie jest ze mną aż tak źle, czyż nie? 😂
~Ranking Ośrodków Terapii 23-07-2018 9:19
Na stronie Ranking Ośrodków Terapii znajdą Państwo wiele ośrodków w całej Polsce, które pomagają wyjść z nałogów. Dzięki terapii, osoba mająca problemy z nałogiem, jest w stanie i ma siłę przezwyciężyć go, a także stać się o wiele lepszą osobą niż była. Każda opinia o ośrodkach została zweryfikowana zarówno poprzez algorytmy jak i pracowników.
~Paulina_Janas 18-01-2019 13:02
Najlepszym sposobem jest terapia w ośrodku. Ja wysłałam swojego partnera do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo. Dzięki temu możemy teraz żyć szczęśliwie i cieszyć się sobą... a hazard? Tego już nie ma i Michał zapewnia mnie, że nie wróci. Dostał w ośrodku fachową pomoc i terapię, dzięki której pozbył się swoich słabości. Miał stosowaną psychoterapię indywidualną, co było naprawdę dobrym rozwiązaniem. Ośrodek Nefo jest tym, czego szukacie na wyjście z uzależnień... Polecam.
~Grzesiek 1-02-2019 10:47
Ja zdecydowałem się na terapię w Ośrodku Uzależnień Lewin i pozbyłem się swojego uzależnienia na zawsze. Terapeuci traktują tam pacjentów naprawdę profesjonalnie i indywidualnie. Każdy czuje się bezpiecznie i czuje się potrzebny. To sprawiło, że znalazłem w sobie siłę do zwalczenia nałogu. Polecam.
~agcia 25-02-2019 12:35
Mnie i mojej rodzinie pomógł Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Stosuje się tam najnowsze metody i formy terapii. Program dostosowany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta i daje bardzo dobre efekty.
~Olek_Lewic 1-04-2019 15:45
Teraz śmiało mogę opisywać swój przypadek a mianowicie to, że byłem hazardzistą. Pomogła mi terapia w Ośrodku Terapii Lewin... Spędziłem tam 1,5 miesiąca, które odmieniły moje życie całkowicie. Nie dość, że pozbyłem się tego strasznego nałogu to zyskałem nowe znajomości, nowe doświadczenia i nowe patrzenie na świat. Z głębi serca dziękuję całemu zespołowi terapeutów, że tak mnie wspierali w tej walce. Ośrodek Nefo...mój nr 1.
~Olek_Lewic 2-04-2019 15:23
Teraz śmiało mogę opisywać swój przypadek a mianowicie to, że byłem hazardzistą. Pomogła mi terapia w Ośrodku Terapii Nefo… Spędziłem tam 1,5 miesiąca, które odmieniły moje życie całkowicie. Nie dość, że pozbyłem się tego strasznego nałogu to zyskałem nowe znajomości, nowe doświadczenia i nowe patrzenie na świat. Z głębi serca dziękuję całemu zespołowi terapeutów, że tak mnie wspierali w tej walce. Ośrodek Nefo...mój nr 1.
~MonikaHamerla 9-05-2019 10:25
Mój mąż był uzależniony od hazardu. Straciliśmy wszystkie oszczędności, które miały być przeznaczone na studia naszych dzieci. Niestety los tak chciał, więc musiałam zacząć działać, żeby Mateusz nie wdał się jeszcze w kredyty... Zapisałam go na terapię do Ośrodka Leczenia Nefo. 30 dni wystarczyło, żeby mój mąż się zmienil i zrozumiał jak bezmyślnie postępował. Fachowa opieka terapeutyczna i lekarska poskutkowała.
~Zbyszek_Torfiński 30-05-2019 15:10
Aby móc walczyć z uzależnieniem najpierw trzeba uzbroić się w cierpliwość i siłę. Nic nie przychodzi od razu. Dopiero wtedy można myśleć o wyborze ośrodka terapii, który profesjonalnie przeprowadzi osobę uzależnioną przez ten trudny czas. Ja z małżonką wybraliśmy dla naszego syna Ośrodek Terapii Parasol, który miał wiele pozytywnych rekomendacji. Nasza rekomendacja również nie może być inna. Syn wrócił z terapii zupełnie odmieniony, aż trudno było uwierzyć, że to sama osoba. Wspaniali terapeuci z ośrodka nie tylko pomagają wyjść z nałogu ale również zmieniają wizję świata, tak aby osoba uzależniona patrzyła na niego z zupełnie innej perspektywy. Żeby czerpała korzyści z życia. Jestem ogromnie wzruszony i pełen podziwu dla terapeutów. To prawdziwe anioły... Z całego serca polecam.
~AndrzejWisian 10-06-2019 14:45
Nie tak dawno, bo pół roku temu problem uzależnienia od hazardu dotyczył również mnie. Rodzina długo mnie przekonywała aby podjął się leczenia jednak bezskutecznie. Sam musiałem zrozumieć co się ze mną dzieje i zechcieć, tym bardziej, że inni liczyli na mnie, że wezmę się w garść. Rozpocząłem leczenie w Ośrodku Terapii Nefo, co całkowicie odmieniło moje życie... Terapia to jedyny i najskuteczniejszy sposób, który może wyciągnąć człowieka z nałogu. Zrozumiałem to dopiero wtedy, gdy sam tego doświadczyłem. Nie sposób opisać ile otrzymałem tam wsparcia i takiego rodzinnego ciepła, wszyscy byli dla siebie jak rodzina... a terapeuci do każdego pacjenta podchodzili indywidualnie. Każdy przypadek był dla nich wyzwaniem i dokładali największych starań, aby terapia zakończyła się sukcesem. Dodatkowo dobre warunki i posiłki również pyszne..
~Dorota_Czajkowska 14-06-2019 12:27
Mój bardzo bliski znajomy poprosił mnie, żebym znalazła dla niego miejsce, w którym pomogą mu pozbyć się tego nałogu. Wzięłam sobie tę sprawę głęboko do serca i po przeczytaniu wielu opinii i rekomendacji zdecydowałam, że najlepszym wyborem będzie Ośrodek Terapii Wiosenna. Wystarczyło załatwienie formalności i Jakub już znajdował się w ośrodku. Spędził tam 40 dni. Tyle wystarczyło, aby stanął na nogi i stał się silnym człowiek, który potrafi poradzić sobie z nałogiem, z zupełnie innym myśleniem i podejściem życia. Dziękuję z całego serca za tak fachową opiekę i zaangażowanie..
~DanielKlak 21-06-2019 10:12
Byłem uzależniony od hazardu na bardzo wysoka skalę bo potrafiłem przegrać wszystkie swoje oszczędności i zapożyczyć się na bardzo wysokie sumy, żeby tylko mieć za co grać. Rodzice nie mogli patrzec na to jak marnuje sobie zycie i poprosili mnie żebym poszedł na terapie. Pomyślałem, że zaryzykuje i poszedłem na leczenie do Stacjonarnego Ośrodka Leczenia Uzależnień w Bielsku-Białej. Prowadzi go Fundacja Błękitny Krzyż. Co prawda na początku ciężko mi było się zaklimatyzować ale już po tygodniu wszystko było dla mnie normalnością. Terapeuci ogromnie mi pomagali i wspierali, żebym był silny i nie poddał się. Po kilku tygodniach terapii przyznaje, że zmieniłem się. Wiedziałem jak walczyc z nałogiem, jak postepowac i czym sie kierowac. Dziekuje za tak ogromna pomoc i wiedze, jaka mi przekazaliscie..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co z tym podświetleniem?

PiS zaprezentował dzisiaj kandydatów

Adam Małysz wspiera ratowanie skoczni w Harrachovie  

Uważajmy na tojady

Odpust na szczycie

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
486
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%