MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Uwertury, aria i symfonia Beethovena w filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 kwietnia 2015, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątkowy wieczór (17.04) o godz. 19.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach cyklu koncertów “Muzyka mistrzów”, będzie miał miejsce koncert pod dyrekcją Wojciecha Rodka w wykonaniu solistki Warszawskiej Opery Kameralnej – Małgorzaty Rodek (sopran), z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Cena biletu: 30 zł.

W programie Ludwig van Beethoven: Uwertura Leonora I op. 138, Aria koncertowa Ah! Perfido op. 65, Uwertura Fidelio op. 72, Aria Leonory z opery Fidelio op. 72 oraz V Symfonia c-moll op. 67.

Wojciech Rodek gry na fortepianie uczył się od 8 roku życia w PSM I st. w Namysłowie i w PSM II st. we Wrocławiu u Jacka Gębskiego i Krystyny Puchały-Kajdasz. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (2003), w klasie dyrygentury Marka Pijarowskiego. Jest także absolwentem Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Instytut Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie. W 2003 roku zdobył II nagrodę na III Przeglądzie Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. W 2005 roku wygrał konkurs na stanowisko asystenta Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie pracował w latach 2005-2007. Współpracuje z wieloma zespołami symfonicznymi m. in. Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Orkiestrą „Sinfonia Varsovia”, Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą „Sinfonia Iuventus”, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej, Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Kameralną „Leopoldinum”, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, zespołem “Capella Bydgostiensis”, Orkiestrą Kameralną w Łomży.

Sopranistka Małgorzata Rodek od roku 2004 jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, laureatką wielu konkursów muzycznych, prócz głównych ról operowych posiada w swym repertuarze większość partii oratoryjno-kantatowych Bacha, Händla, Pergolesiego, Vivaldiego, Haydna, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Mahlera, Szymanowskiego. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 9. lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dzierżoniowie. Była uczennicą PSM II st. im Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie rytmiki (1992-98), a także w klasie śpiewu solowego Dariusza Paradowskiego (od 1994). W 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Dariusza Paradowskiego (2002). Była studentką Flanders Operastudio w Gandawie (2002-2003). W 2012 roku obroniła pracę doktorską w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca “Dyrygent – rezydent”, zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program “Dyrygent – rezydent”, ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem – rezydentem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze w sezonie 2014/2015 jest Paweł Pietruszewski .

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rico 16-04-2015 23:41
Na pseudoartystów po wrocławskich szkołach gotowania na gazie nawet złamanego grosza bym nie dał.
~1-2-3 17-04-2015 16:10
Chłopie jest "rykowisko"! Weź i wyrycz tam swoje wrocławskie fobie a nie marudź pod każdym tematem!!!
~4-5-6 18-04-2015 0:39
Ale to ty tu ciągle ryczysz, wrocławski słoju. Kompleksy ci nie dają żyć? Od tego jest psychiatra, a nie nasze jeleniogórskie portale. Wybierz się tam!!! Nikt cię już tu nie lubi, etatowa wrocławska szczekaczko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

Lawiny na fotografii

Wyjątkowi aktorzy, niecodzienne okoliczności

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%