MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uwaga! W Karkonoszach trzeci stopień zagrożenia lawinowego

Wiadomości: Region
Czwartek, 21 lutego 2013, 11:25
Aktualizacja: 11:28
Autor: KIS
Duże opady śniegu spowodowały, że w wielu miejscach potworzyły się tzw. poduszki, będące groźnymi pułapkami. Dlatego poruszanie się w górach wymaga bardzo dużego doświadczenia.

Pokrywa śnieżna w partiach szczytowych Karkonoszy wynosi obecnie około 80 – 160cm, a w miejscach tzw. odłożenia śniegu na stronach zawietrznych przekracza 200 cm. Zbudowana jest ona głównie ze śniegu świeżego przewianego, zmrożonego, na którym została odłożona warstwa śniegu transportowanego przez wiejący wiatr, słabiej związana z resztą pokrywy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wodnik: woda z Grabarowa jest czysta

Co z tym SOR–em?

PiS apeluje do mieszkańców

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~rys 21-02-2013 16:36
Komunikat czy informacja. W nagkowku brzmi jak komunikat o zagrozeniu lawinowym a tresci informacja tylko dla wyzszej sfery intelekualistow. Wprowadzacie nowe slownictwo w postaci jakiejs "tz.poduszki", ktora przywyklismy okreslac jako nawis sniezny, nawiewany na zawietrznej stronie stoku. W tresci nie ma wskazanego zadnego zagrozenia wynikajace z ogloszonego III stopnia a jedynie nieudolniy tekst dotyczacy warstw sniegiu, nie trafiajacy nawet do wuobrazni przecietnego tutysty..
~alexpand52 21-02-2013 18:24
Teraz trzeba bardzo uważać. Trzeci stopień zagrożenia to poważne niebezpieczeństwo. Jest już blisko do czwartego stopnia zagrożenia. Od czwartego stopnia już bardzo bliziutko do opracowanego przez PIS, piątego stopnia zagrożenia lawinowego. Wtedy wyskakuje napis : "Uwaga. Lawiny ... pod górę".
~rr 21-02-2013 18:37
do ~alexpand52 - jedno jest pewne, ty miałeś pod gorę do szkoły
~ 21-02-2013 20:54
"rysiu"! Komunikat jest informacją, zaś nie każda "poduszka" jest "nawisem". Spadło dużo śniegu, luźno związanego a podłożem, i nie trzeba być wybitnym intelektualistą, żeby wiedzieć, że lepiej nie wchodzić na otwarte stoki poza trasami i w żleby, żeby nie podciąć lawiny. W razie czego - 6 x na minutę...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od dzisiaj płatne parkowanie

Stypendia dla przyszłych pielęgniarek

Bus był zepsuty?

Kabaretki na Lodowcu

Czech pobił rekord  

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
840
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%