MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Uwaga! W Karkonoszach trzeci stopień zagrożenia lawinowego

Wiadomości: Region
Czwartek, 21 lutego 2013, 11:25
Aktualizacja: 11:28
Autor: KIS
Duże opady śniegu spowodowały, że w wielu miejscach potworzyły się tzw. poduszki, będące groźnymi pułapkami. Dlatego poruszanie się w górach wymaga bardzo dużego doświadczenia.

Pokrywa śnieżna w partiach szczytowych Karkonoszy wynosi obecnie około 80 – 160cm, a w miejscach tzw. odłożenia śniegu na stronach zawietrznych przekracza 200 cm. Zbudowana jest ona głównie ze śniegu świeżego przewianego, zmrożonego, na którym została odłożona warstwa śniegu transportowanego przez wiejący wiatr, słabiej związana z resztą pokrywy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Janowice za zmianą nazwy powiatu

Dzieją się cuda

Wyruszyli w rejs Pogorią

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~rys 21-02-2013 16:36
Komunikat czy informacja. W nagkowku brzmi jak komunikat o zagrozeniu lawinowym a tresci informacja tylko dla wyzszej sfery intelekualistow. Wprowadzacie nowe slownictwo w postaci jakiejs "tz.poduszki", ktora przywyklismy okreslac jako nawis sniezny, nawiewany na zawietrznej stronie stoku. W tresci nie ma wskazanego zadnego zagrozenia wynikajace z ogloszonego III stopnia a jedynie nieudolniy tekst dotyczacy warstw sniegiu, nie trafiajacy nawet do wuobrazni przecietnego tutysty..
~alexpand52 21-02-2013 18:24
Teraz trzeba bardzo uważać. Trzeci stopień zagrożenia to poważne niebezpieczeństwo. Jest już blisko do czwartego stopnia zagrożenia. Od czwartego stopnia już bardzo bliziutko do opracowanego przez PIS, piątego stopnia zagrożenia lawinowego. Wtedy wyskakuje napis : "Uwaga. Lawiny ... pod górę".
~rr 21-02-2013 18:37
do ~alexpand52 - jedno jest pewne, ty miałeś pod gorę do szkoły
~ 21-02-2013 20:54
"rysiu"! Komunikat jest informacją, zaś nie każda "poduszka" jest "nawisem". Spadło dużo śniegu, luźno związanego a podłożem, i nie trzeba być wybitnym intelektualistą, żeby wiedzieć, że lepiej nie wchodzić na otwarte stoki poza trasami i w żleby, żeby nie podciąć lawiny. W razie czego - 6 x na minutę...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Rok niespełnionych obietnic

Monitornig pomoże?

W szkole o używkach

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
909
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%